Podążanie za trendem - proste ea

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Witam wszystkich.
Chciałbym dla własnych potrzeb przetestować kilka ustawień średnich wg poniższych założeń:
- ea otwiera pozycję gdy średnia szybka przecięła średnią wolną od dołu (wiadomo, zakup) i od góry (sprzedaż),
- ea nie musi posiadać stop loss oraz take profit, jako że zamknięcie danej pozycji jest równoznaczne z otwarciem nowej (klasyczny trend following),
- ea powinno być (tak sobie to wyobrażam) bardzo proste.
Niestety, z programowaniem jak i z angielskim u mnie kiepsko :), nie znalazłem na tą chwilę nic w miarę prostego.
Jeśli znacie coś takiego, proszę podajcie linka albo załączcie.
Uprzedzając wpisy w stylu "a wujka google'a to nie łaska znać" załączam kilka wskaźników z serii ganna, które ostatnio fajnie się u mnie sprawdziły :) oraz template. Może się przyda.
Pozdr.
R.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Zapomnij. Prędzej czy później wpadniesz w konsole i wzbogacisz brokera. Gdzieś miałem takie proste EA. Jak znajdę to za podam.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

są dwie drogi albo będziesz się uczył albo musisz komuś zapłacić

http://sufx.core.t3-ism.net/ExpertAdvisorBuilder/

http://forexgenerator.com/index.htm
gdy średnia szybka przecięła średnią wolną
masz to konto od dwóch lat i nie zauważyłeś jeszcze, że ten temat jest wałkowany chyba już od pierwszej wojny punickiej

pierwszy z googla http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=233301
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

tazy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 08:40

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: tazy »

ea otwiera pozycję gdy średnia szybka przecięła średnią wolną od dołu (wiadomo, zakup) i od góry (sprzedaż),
- ea nie musi posiadać stop loss oraz take profit, jako że zamknięcie danej pozycji jest równoznaczne z otwarciem nowej (klasyczny trend following)......???
Tazy

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Mustafa pisze: masz to konto od dwóch lat i nie zauważyłeś jeszcze, że ten temat jest wałkowany chyba już od pierwszej wojny punickiej
Tekst dekady :mrgreen: :lol:

EFIX DM
Gaduła
Gaduła
Posty: 212
Rejestracja: 23 paź 2014, 16:23

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: EFIX DM »

Można tez zerknąć na coś takiego:

https://www.exeria.com/app/ahFzfm9tZWdh ... gIDv54YJDA

Grzegorz314
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:53

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz314 »

Popieram kolegę :))
Niestety średnie w konsolidacjach wypadają do bani.
To mniej więcej tak jakby ktoś tylko na to liczył, że tak właśnie będziesz inwestował.

Już lepiej sprawdź opcje Trend Slope EA czy po wskaźnik Slope, a pod to JUŻ JEST napisany darmowy EA :)

Życzę oceanu zielonych pipsów :)


irmentruda pisze:Zapomnij. Prędzej czy później wpadniesz w konsole i wzbogacisz brokera. Gdzieś miałem takie proste EA. Jak znajdę to za podam.

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

jesli sie bedziesz upieral przy srednich polecam jakas step ma, nie ma zabawy w przeciecia, albo niebieskie albo czerwone, prosciej sie nie da, niektore tego typu indyki mozna ladnie dostroic, nie bujaja sie w konsoli, w sam raz

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Sprawdzałem kiedyś różne ustawienia takiej prostej strategii (wszystkie kombinacje okresów w zakresie 1-50 czy jakoś podobnie). Wnioski były takie, że dla niższych timeframe'ów w zasadzie żadna konfiguracja nie była dochodowa albo zyski były minimalne. Dla 1-dniowej świeczki bardzo wiele konfiguracji było dochodowych (chyba większość w których otwieramy pozycję w kierunku szybszej średniej), no ale to mogło wynikać z przypadku. Dla danych z 11 lat to jest tylko około 3000 świeczek. Jak na moje oko to trochę mało, żeby bawić się w wyciąganie wniosków.

Awatar użytkownika
mafazer
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2014, 12:05

Re: Podążanie za trendem - proste ea

Nieprzeczytany post autor: mafazer »

Robiwan pisze:Witam wszystkich.
Chciałbym dla własnych potrzeb przetestować kilka ustawień średnich wg poniższych założeń:
- ea otwiera pozycję gdy średnia szybka przecięła średnią wolną od dołu (wiadomo, zakup) i od góry (sprzedaż),
- ea nie musi posiadać stop loss oraz take profit, jako że zamknięcie danej pozycji jest równoznaczne z otwarciem nowej (klasyczny trend following),
- ea powinno być (tak sobie to wyobrażam) bardzo proste.
Niestety, z programowaniem jak i z angielskim u mnie kiepsko :), nie znalazłem na tą chwilę nic w miarę prostego.
Jeśli znacie coś takiego, proszę podajcie linka albo załączcie.
Uprzedzając wpisy w stylu "a wujka google'a to nie łaska znać" załączam kilka wskaźników z serii ganna, które ostatnio fajnie się u mnie sprawdziły :) oraz template. Może się przyda.
Pozdr.
R.
Cześć
Znalazłeś od tamtej pory jakiś porządny EA i czy jakieś testowałeś? Masz jakieś wyniki? Bd wdzięczny za jakieś linki.

ODPOWIEDZ