Spekulacja na 2000PLN dziennie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

Witam,

Post może trochę przewrotny ale ciekawi mnie czy ktoś już taką drogę próbował. Czy to ma jakiś sens.

Do rzeczy.... cel spekulacji na FX to ~2000PLN dziennie. Jak to robić?
Zacznijmy od tego jakie czynniki główne wpływają na zysk (lub ew. stratę) na FX. Są to: różnica pomiędzy otwarciem i zamknięciem pozycji (PIPSy) oraz wielkości pozycji (LOTy).
Opisać to można wzorem:

ZYSK/STRATA=PIPSy*LOTy

Pomijamy wszystko inne. Czysta matematyka. To teoria, a jak to zrealizować?

Jako gracz/spekulant największy wpływ mamy na wielkość pozycji czyli na LOTY. Natomiast na ilość PIPsów jakie zeskrobiemy z FX mamy nieduży wpływ, szczególnie jeżeli chcemy zbierać ich jak najwięcej w pojedynczej transakcji. Próbując zebrać jak największą ilość PIPSów walczymy z rynkiem którego przyszłe zachowanie trudno przewidzieć.

Dlaczego zatem, zamiast kosić PIPSY w dużych ilościach nie zbierać ich w ilościach małych ale za to zagrać dużą pozycją?

Aby zrealizować zysk ~2000 PLN dziennie zagrajmy np. 6 lotami i zbierzmy 2 x 5PIPSÓW. Czy nie łatwiej będzie znaleźć 2 wejścia które pozwolą zebrać po 5 PIPSÓW niż robić zagrania z których oczekujemy dużej ilości pipsów albo atakować rynek kilka/kilkanaście razy na dzień? Im częściej zagrywamy i im większej ilości PIPSÓW oczekujemy od rynku tym większe prawdopodobieństwo straty. Czyż nie?

Wrzucam statement z kilku dni gry takim sposobem, zacząłem z 5k PLN - wyciągnięty do dziś zysk to ponad 23k PLN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

:clap: oby tak dalej :)
"Choise, the problem is choise"

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Witam, sam zastanawiam się nad tym. Jadę obecnie na taką prosta strategia na H1 i H4 ale nie jestem zadowolony. Aby były z tego pewne finansowe zyski to musiałbym osiągać z każdego trejdu min. 50 do 100 pipsow przy obecnym depozycie. CZASAMI mam takie wyniki. Problem w tym ze częściej mam 10, 20, 40 pipsow i rynek odwraca się kasując mnie na BE lub co gorsza SL. Chodzi tu głównie o skuteczność. Jeśli obnizymy oczekiwania to skuteczność powinna się zwiększyć. Ot takie moje proste myślenie. Teraz zacząłem jechać bez TP aby brać to co rynek daje ale boję się, że efekt będzie taki, że chciwa natura zabroni zamknąć pozycję przy 40 pipsach i znów zakończymy na BE. A trejd na 200 pipsow trafi się raz na 2 miesiące i nie pokryje SLów. Pozdrawiam i zapraszam do przemyśleń.

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

co wyjąłeś to Twoje...graty
ale żeby Cię teraz nowi bezmyślnie nie kopiowali, to powinieneś wspomnieć o
tym że parę razy musiałeś uzupełnić depo, a pewnie paręnaście razy już myślałeś, że
się nie odwróci, skoro Twoim SL jest MC. Na niską zmienność i trędowatą parę, to może
być ok strategia ale dalej musisz mieć skuteczność ponad 51%, o wynikach można by
powiedzieć po np roku i porównać z kimś kto gra z sl i np długoterminowo lub na d1 bo
to co prezentujesz to typowy scalping tyle że trzeba mieć duże...nieograniczone depo

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Jeśli zarabiasz regularnie to trzymaj sie tego i tyle. 2 koła w kieszeni to twój zarobek więc nie słuchaj narzekaczy, którzy niewątpliwie się pojawią na wątku.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Jaką masz dźwignie że z 5000zł możesz otwierać po 5-6 lot?
Kluczem na pewno jest handel z wąskim SL żeby nie tracić kasy. Robisz coś takiego że ustawiasz np. po 2-3 pipsach zysku SL na BE?
Widzę że każdego dnia odlewasz z konta swoje zyski :) Myślałeś żeby część zostawiać i zwiększać wolumen?
Masz ciekawe podejście, gratuluję.
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

I bardzo dobrze! Trzeba pokazywać jak można ogrywać broka. W końcu cel jest tylko jeden: kasa.
Bardzo mnie się to podoba, w końcu dosyć już tych płaczków, że nie idzie, niedowiarków, że kto to na tym forexie zarabia i okrągłosłowych punktujących błędy w strategii lub jej braku.
Kolego, szanuj żołądek i rób sobie przerwy - największe upadki są zawsze po największych wzlotach.
I szczerze życzę abyś pokazał tu jeszcze większe kozactwo - będę kibicował wątkowi.
Pozdr. R.

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

ku8ek pisze:co wyjąłeś to Twoje...graty
ale żeby Cię teraz nowi bezmyślnie nie kopiowali, to powinieneś wspomnieć o
tym że parę razy musiałeś uzupełnić depo, a pewnie paręnaście razy już myślałeś, że
się nie odwróci, skoro Twoim SL jest MC. Na niską zmienność i trędowatą parę, to może
być ok strategia ale dalej musisz mieć skuteczność ponad 51%, o wynikach można by
powiedzieć po np roku i porównać z kimś kto gra z sl i np długoterminowo lub na d1 bo
to co prezentujesz to typowy scalping tyle że trzeba mieć duże...nieograniczone depo
Tak, w tej grze SL=SO. Depo uzupełniłem 4 razy (5 razy zaliczyłem SL) przy czym w 2 przypadkach tylko dlatego że otworzyłem przez przypadek odwrotną pozycję niż miałem otworzyć. Liczyłem że się sytuacja odwróci ale niestety poszło mocno w oczekiwanym kierunku a pozycja była odwrotna - mogłem zamknąć od razu kiedy dałem ciała, cóż nauka na przyszłość. Jednakże mimo że skasowałem w sumie 4 DEPO to i tak grając tą metodą jestem na dużym plusie.
Co do skuteczności zagrałem 45 razy 40 razy zyskownie co daje ponad 88% skuteczność.
Ameryki nie odkryłeś że to scalping ale w innym wydaniu niż ten o którym można poczytać w necie:)
MaciejWLKP pisze:Jaką masz dźwignie że z 5000zł możesz otwierać po 5-6 lot?
Kluczem na pewno jest handel z wąskim SL żeby nie tracić kasy.
Dźwignia jest tutaj kluczowa (ja używam 1:500). Aczkolwiek zapewne na mniejszej dźwigni również zadziała tylko że trzeba cel obniżyć. Wg mnie kluczem nie jest SL bo przy zbieraniu z rynku 5-6 pipsów na transakcje trudno jest mówić o jakimkolwiek SL aby być w zgodzie z klasycznymi strategiami MM. W moim przypadku SL=SO. Kluczem jest prawidłowe wejście. Jeżeli wejdziemy zgodnie z ruchem rynku to osiągnięcie TP=5/6 PIPS nie jest trudne.
MaciejWLKP pisze:Robisz coś takiego że ustawiasz np. po 2-3 pipsach zysku SL na BE?
Nie, jak nie załapie TP i pojedzie w 2-gą stronę to albo SL albo znów powróci w moim kierunku.
MaciejWLKP pisze:Widzę że każdego dnia odlewasz z konta swoje zyski Myślałeś żeby część zostawiać i zwiększać wolumen?
To zamierzone działanie. Wypłacam aby w przypadku SO mieć z czego uzupełnić depo. Natomiast przewiduję po jakimś czasie przeskok np. na 10-12 lotów ale najpierw muszę mieć zabezpieczenie aby w przypadku skasowania DEPO mieć z czego rozpocząć ponownie.

Będę starał się udoskonalać metodę, zwłaszcza muszę popracować jeszcze nad wejściami aby były dokładniejsze oraz muszę zastanowić się nad tym czy nie przesunąć SL na powiedzmy 50% depo.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Powodzenia i zobaczymy jak to się będzie rozwijało w dłuższym terminie.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

witam

A na jakim interwale wyszukujesz wejść ? jaką metodą ? możesz opisać

pozdr

ODPOWIEDZ