!xMeter EA

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

!xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Zaczynam testować nową strategię automatyczną, na której pomysł wpadłem czytając ten wątek http://www.forex-tsd.com/ideas-suggesti ... meter.html
Nie wczytywałem się w cały dziennik (chyba ostatecznie testy nie wypadły korzystnie) spodobał mi się natomiast wskaźnik wokół, którego zbudowana jest cała strategia. Ten wskaźnik jak i EA zamieszczone w przywołanym wcześniej linku nie działają właściwie wcale (mulą strasznie platformę). Na własne potrzeby dokonałem istotnych zmian w kodzie zamieszczonego EA (właściwie to jest całkiem nowy robot) i rozpoczynam zabawę.
Jaka jest główna idea strategii ? Grać zgodnie z trendem na najsilniejszych parach. Banalnie proste. ;)
Właśnie do realizacji tego zadania wykorzystam wskazania wskaźnika !xMeter.

Obrazek
загрузить картинку

Jak widać na screenie pokazuje on siłę 7 walut. USD,EUR,GBP,CHF,CAD,AUD,JPY. To jak to liczy jest w tym momencie nieistotne.
Najważniejszą cechą robota jest to, że z tej siódemki walut wybiera on najsłabszą i najsilniejszą, składa z nich parę i gra zgodnie ze wskazaniami siły.
Dla przykładu na załączonym screenie mamy sytuację kiedy najsilniejszy jest yen a najsłabszy funt. To oznacza, że robot otworzy pozycję SELL GBPJPY.
Dodatkowo jeżeli inne zestawy par w tzw. międzyczasie będą spełniały pewne określone warunki siły to również będą otwierane odpowiednie pozycje.
Jeśli chodzi o zamykanie to następuje ono w sytuacji kiedy dana para walutowa (jej siła) jest mniejsza od połowy aktualnie najsilniejszej pary.
Przypomina to trochę dawanie zmian przez zawodników w peletonie kolarskim.
Oczywiście wielką bolączką w tej zabawie jest niemożność zrobienia jakiejkolwiek optymalizacji przy pomocy testera. Dlatego równocześnie uruchomiłem 3 instancje MT4 z różnymi ustawieniami robota. Jeden gra jednocześnie tylko jedną parą dwa pozostałe grają na wielu parach.
Nie wiem co z tego wyjdzie ale liczę że robot będzie łapał dłuższe ruchy na poszczególnych parach i w efekcie zarabiał. Czas pokaże. :607:

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Fajnie będę śledził, Jarku czy mógłbyś załączyć sam wskaźnik naprawiony bo oryginalny nie działa :(
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

mosek pisze:Fajnie będę śledził, Jarku czy mógłbyś załączyć sam wskaźnik naprawiony bo oryginalny nie działa :(
Ten działa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: green7 »

heh przerabiałem to lata temu.
Miało potencjał niestety były jak wiadomo problemy z testowaniem na wielu parach, kombinowałem z tym na platformie dukasa, było obiecujące ale niestety nie doprowadziłem tego do etapu używalności.
Ciekawe czy Tobie się uda :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Ten działa.
Dzięki, a można jego rozmiar jakoś powiększyć, bo mnie sie mały wydaje? Szukałem w kodzie ale ja to laik jestem.
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

mosek pisze:
Ten działa.
Dzięki, a można jego rozmiar jakoś powiększyć, bo mnie sie mały wydaje? Szukałem w kodzie ale ja to laik jestem.
Wszystko można ale ja się tym nie będę tu zajmował.

-- Dodano: pt 03-10-2014, 18:45 --

Pojawił się ruch trendowy i robot dobrze się odnalazł w takiej sytuacji.
Zrezygnowałem ze SL i TP. Zamknięcia pozycji będą następowały jedynie na podstawie siły pary walut. Najbliższe dni będą sprawdzianem dla progu zamykania = 0.5.
Im mniejszy próg tym dłużej pary będą w grze. Z drugiej strony mogą też oddawać zbyt dużo z wypracowanego zysku kiedy siła pary będzie słabnąć.
Obrazek
хостинг картинок для форумов

-- Dodano: pt 03-10-2014, 18:51 --
green7 pisze:heh przerabiałem to lata temu.
Miało potencjał niestety były jak wiadomo problemy z testowaniem na wielu parach, kombinowałem z tym na platformie dukasa, było obiecujące ale niestety nie doprowadziłem tego do etapu używalności.
Ciekawe czy Tobie się uda :)
Zmieniłem formułę liczenia siły walut. Tamta była wg mnie mało przydatna.
Zawsze korciło mnie żeby grać z trendem na aktualnie najsilniejszych walorach. Czas to sprawdzić. Ideałem byłoby oczywiście bezobsługowe granie ale jeśli się okaże, że lekkie ręczne 'wspomaganie" będzie wskazane to też nie będzie źle. Pieniądz jest pieniądz w końcu. ;)

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

jakiś czas temu napisałem wskaźnik który mierzy przeciętną siłę waluty względem innych. Załączam.
Może się przyda..
currency percent change.png
currency percent change2.png
Jakiś czas temu też testowałem system na opcjach binarnych, który polegał na kupowaniu bądź sprzedaży tych par które wykazują największą dynamikę zmian. Wyniki były rewelacyjne. średnio 200% dziennie. Ale to tylko testy bo na realu umywam ręce od tych opcji.

Ogólnie przyglądam się wszystkiemu, co dotyczy tego tematu, więc fajnie że się taki pojawił.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Dzięki forexowicz91. Sama formuła wyboru par do gry może tu mieć kluczowe znaczenie.
Postanowiłem w jednym robocie włączyć TrailngStop. Na początek = 50 pipsów.
Myślę, że na tym etapie testów to będzie pomagało keszować zyski, zanim określę jakiś bardziej efektywny poziom siły par, poniżej którego pozycje będą zamykane. Teraz przy poziomie < 0.5 *Najsilniejsza Para trochę otwarte za dużo oddają zysku. Za to pozostają dłużej w grze.
W skrajnym przypadku spróbuję ustawić bardzo bliski TS, np. 20 pips. Może jakiś skalper z tego wyjdzie. Chociaż wolałbym żeby pozycje były trzymane jak najdłużej. Liczę na łapanie trendów liczonych w dniach.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

W skrajnym przypadku spróbuję ustawić bardzo bliski TS, np. 20 pips.
Bliski stop może być dobrym rozwiązaniem. +agresywne piramidowanie
Może jakiś skalper z tego wyjdzie. Chociaż wolałbym żeby pozycje były trzymane jak najdłużej. Liczę na łapanie trendów liczonych w dniach.
Ewentualnie mały TF z dużym (albo bardzo dużym) okresem dla wskaźnika. Małe okresy będą łapać szum, a chodzi o łapanie istotnych trendów.
Sama formuła wyboru par do gry może tu mieć kluczowe znaczenie.
może wykorzystać MAE i MFE ?

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: !xMeter EA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

forexsowicz91 pisze:
W skrajnym przypadku spróbuję ustawić bardzo bliski TS, np. 20 pips.
Bliski stop może być dobrym rozwiązaniem. +agresywne piramidowanie
Może jakiś skalper z tego wyjdzie. Chociaż wolałbym żeby pozycje były trzymane jak najdłużej. Liczę na łapanie trendów liczonych w dniach.
Ewentualnie mały TF z dużym (albo bardzo dużym) okresem dla wskaźnika. Małe okresy będą łapać szum, a chodzi o łapanie istotnych trendów.
Sama formuła wyboru par do gry może tu mieć kluczowe znaczenie.
może wykorzystać MAE i MFE ?
Do analizy MAE i MFE musiałbym mieć wiarygodne dane dla wszystkich par, które będą w grze. Dla każdej z nich potem pewnie musiałbym inny TS ustawiać. Nie sądzę żeby ta praca się opłaciła.
Zrobię jeszcze inny test.
Gra z TS = 20 pipsów i ewentualne zamknięcia przy sile <0.7

ODPOWIEDZ