social trading

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
edekola
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2013, 19:08

social trading

Nieprzeczytany post autor: edekola »

Kiedy nie masz czasu na zajmowanie się tym wszystkim co widać na Forex-nawigator, możesz poszukać innego rozwiązania. Wszyscy którzy wypowiadają się na Forex-nawigator zostawiają swój czas i energię grając na Forexie. Stary dowcip mówi, że Żydzi sobie wynajmują (warto podglądać stare kultury). Np. MQL5 - opcja signals umożliwia za darmo lub za niewielką opłatą korzystanie z sygnałów kupna/sprzedaży od innych traderow, nie głupszych od nas. Ponieważ nie widzę takiego tematu (jestem świeżo zarejestrowany i może się mylę) proponuję jego utworzenie.
Edward Kolarski

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

no i...?
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

edekola
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2013, 19:08

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: edekola »

Zainteresowanych proszę o opinie, swoje doświadczenia, lub pytania na które postaram się odpowiedzieć. W ten sposób stworzy się mini forum na temat social trading. Proponuję skrócić tę nazwę do ST. Ja od 3 miesięcy testuję tą metodę, ponieważ nie mam czasu na śledzenie wykresów itd. aby składać sensowne zlecenia day trading. Np. wymiana informacji o traderach na MQL5 może być owocna.

Silezia

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: Silezia »

a jak to wygląda z legalnością dla tradera i stanowisko KNF w tej sprawie ?

edekola
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2013, 19:08

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: edekola »

oczywiście social tradin jest legalny. Ja gram u brokera Admiral Markets (mogę osobno się o nim wypowiedzieć, poprzez korespondencję prywatną możliwą na tej stronie). Niestety trader który osiąga lepszy poziom gry przechodzi (nie zawsze) z opcji free na opcję zapłać za sygnały (np. E4EX za 20 USD) .Opłaty są za zaczęty miesiąc bez względu późniejsze na wyniki, bez możliwości testowania za free. Dlatego szukam osób do wymiany informacji. Niewątpliwie granie na tu tego samego brokera może w przyszłości dać możliwości których nie ma jeśli gra się u innych.

zimnylech
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 03 cze 2012, 23:38

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: zimnylech »

Moim zdaniem sens sygnałów jest właśnie taki, że najpierw jest za darmo a potem za kasę tylko wtedy to ma sens dla dawcy sygnału.
Ale jaki mają w tym biznes brokerzy czy Meta Quotes Corp aby kopiowanie było możliwe ?
W Admiralu są gorsze ceny. Jak porównuje z BRE czy nawet z BZWBK to różnice potrafią być spore.
Np na eurjpy na AM miałem 271,60 zł a w BRE 295,50 zł na 1 locie. No flaszka panie jak nic!!

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Wyobraźcie sobie, że jednak jesteście traderem, który dzięki rynkowi FOREX regularnie zarabia. Jaki będziecie mieli interes w tym, aby za darmo użyczać swojej "technologii". Tak na prawdę jeśli miesięczna opłata to ok. 20 dolarów to i tak żaden z tego pieniądz. Według mnie trzeba by loby zwrócić uwagę na tych co mają najwyższe opłaty i piękny statemant.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

Silezia

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: Silezia »

edekola a potwierdziłeś to ,ze jest legalny ? dostałes informacje z KNFU ? czy tylko Tobie się tak wydaje?

edekola
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2013, 19:08

Re: social trading

Nieprzeczytany post autor: edekola »

Social trading jest na pewno legalny, oczywiście mogę zadzwonić do KNF. U nas np. bank BOŚ i jego broker Bossafix też umożliwiają korzystanie z ST ale tylko na MQL4 i nie jest to tak dobrze zorganizowane jak w AM. Dlatego się tam jeszcze nie przeniosłem. Na MQL5 traderzy są często chobbystami i traktują swoją obecność ambicjonalnie. Większość testuje swoje automaty do gry i wtedy na początku mają dobre wyniki, a później klapa. Inna sprawa, że aby brać pieniądze za sygnały trzeba najpierw zaistnieć i mieć wyniki dłużej niż 3 miesiące. Dlatego za free też można zawsze coś znaleźć, zanim ktoś wyznaczy stawkę za sygnały. Ja grałem za free pod E4EX i Bot 001 i trochę wygrałem (wcześniej grałem sam i niestety ciągle na minusie). Ale teraz mam mniej czasu na szukanie i mam zamiar płacić za dobre sygnały. Problem z tym szukaniem i testowaniem (wtedy już odpłatnie). Dlatego robię to forum.

-- Dodano: 29 lis 2013, 19:13 --

Jeszcze ten link na sygnały http://www.mql5.com/en/signals . Na MQL5 signals wybrać po lewej stronie platformę np. MT4 i traderów grających na demo lub real (trader gra na demo lub na realu a ja korzystam z jego sygnału i gram na realu lub demo) . Pośrodku strony jest wybór wyszukiwania: Sort by: rating lub np growth (wg. opinii lub wg. przyrostu w %). Aktualnie na demo wg "rating" ładnie idzie "EURUSD scalper". Na wykresie wybrać growth i miesiąc NOV (listopad). Na dole są transakcje TRADING (otwarte) i HISTORY (zamknięta). Ale tutaj już żeby obserwować zlecenia traderów trzeba się zalogować. Proponuję rejestrację na MQL5 poprzez AM (chyba można inaczej ale nie wiem jak, a można to robić bez zakładania konta w AM) link http://www.admiralmarkets.pl/forex/mql5-trading-signals . Przy okazji można się trochę poduczyć bo na tej stronie AM jest na dole "jak to działa" . A przy okazji: gdyby ktoś chciał zakładać konto real na AM to proszę o taką informację: może skorzystać 50USD jeśli będzie to robił z polecenia osoby zarejestrowanej w AM na realu (ona też dostaje 50USD). Na razie przynajmniej jest taka promocja. Ale na razie nie radzę się podniecać. Na realną grę wchodzi się kiedy ma się trochę doświadczenia w ST.

ODPOWIEDZ