Korekta 1:1

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Ostatnio podczas buszowania po necie za materiałami poświęconymi roli Volumenu na FX, trafiłem na jeden z blogów gdzie autor opisywał wrażenia po szkoleniu u jednego z lepszych znawców w/w tematu (Mieczysław Siudek, dla zainteresowanych). Autora bloga najbardziej jednak zainteresowała część poświęcona korektom 1:1, na tyle że poświęcił im sporo miejsca u siebie.
Pozwolę sobie wkleić linka do bloga (autor chyba nie będzie miał mi tego za złe).
http://maklerblog.pl/siudek-i-jego-spos ... -satrf-ie/

Pokrótce, czym jest korekta 1:1?
Jest ruchem równym wcześniej wybitemu ostatniemu impulsowi starego trendu. Brzmi skomplikowanie, jednak na załączonych screenach widać prostotę w wyznaczaniu tych korekt.
EUR/JPY jest screenem z objaśnieniami, reszta z zaznaczonymi impulsami i zakresem ich długości.
Z założenia, po zrealizowaniu korekty 1:1 powinien rozpocząć się trend przeciwny do poprzedniego. Z reguły tak jest, nie mniej jednak zdarzają się sytuacje gdzie mamy spełnione wszystkie warunki, korekta osiąga TP, po czym przeradza się w kolejny impuls starego trendu (screen z DAX).
Zaletami korekt 1:1 są:
wysoki R/R, duża skuteczność w osiąganiu TP, występowanie na wszystkich TF. Dodatkowo, można w miejscu TP (po jego realizacji) szukać sygnałów potwierdzających rozpoczęcie nowego trendu, a więc wstrzelić się w dłuższy ruch na jego początku.
Warto też grać z uwzględnieniem BE, czasem korekta ma niepełny zasięg i jest przenoszona na nowy poziom (screeny EUR/USD, AUD/USD).

Zapraszam do testów i komentarzy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Dziwne, że we wskazanym wpisie nie było ani słowa na temat wolumenu.


Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Siudek to kumaty gościu. Szkoda, że swoje oprogramowanie udostępnia wyłącznie na licencji i nie ma możliwości zakupu lifetime.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Fajny temat. Można by wklejać wejścia jak będzie się coś ładnego kroić.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

EUR/GBP - cieniowane H4 sygnalizują zmęczenie i niepewność na rynku, potencjalny zasięg korekty (0.8350) jest jednocześnie 50% Fibo ostatnich wzrostów.
Wszystkie warunki do utworzenia korekty 1:1 są spełnione, czekamy na nią samą :wink:

-- Dodano: czw 31-10-2013, 7:04 --

(prawdopodobnie) na dziś - zejście poniżej podstawy ostatniego impulsu starego trendu, teraz czekamy na korektę o zasięgu 70P.
Choć patrząc na M30, ostatni impuls nastąpił po wieczornych danych i liczył 40P.
Zatem korekta minimum 40P, 70 do celowo

-- Dodano: czw 31-10-2013, 19:50 --

Aktualnie na radarze korekcyjnym:

EUR/USD
USD/CHF
CAD/JPY


- pokonane podstawy ostatnich impulsów starych trendów, czekamy na sygnał do korekty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

cajto pisze:EUR/GBP - cieniowane H4 sygnalizują zmęczenie i niepewność na rynku, potencjalny zasięg korekty (0.8350) jest jednocześnie 50% Fibo ostatnich wzrostów.
Wszystkie warunki do utworzenia korekty 1:1 są spełnione, czekamy na nią samą :wink:
Korekta 1/1 z zasięgiem co do pipsa :)


Tymczasem na Ejmanie się nie patyczkują - 300P w dół bez miauknięcia, pokonali 61.8F, może to być dobry poziom do korekty, której zasięg szacuję na 185P. Znów muszą korekcić do 61.8 (żeby zrobić mój TP :) )

CAD/JPY już idzie w dół, na M30 był setup (Spadająca Gwiazda z potwierdzeniem) z SL 15P, gdyby to grać, warto ustawić już BE z uwagi na możliwość wystąpienia korekt na parach z Jenem

-- Dodano: pt 01-11-2013, 12:14 --

CAD/JPY - BE i dalej czekamy na sygnał

EJ - bardzo duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia korekty z aktualnego poziomu.

-- Dodano: pt 01-11-2013, 12:27 --

USD/CHF - dwie H1 z bardzo długimi górnymi cieniami, może się zdecydują... :wink:

-- Dodano: pt 01-11-2013, 15:45 --
cajto pisze: Tymczasem na Ejmanie się nie patyczkują - 300P w dół bez miauknięcia, pokonali 61.8F, może to być dobry poziom do korekty, której zasięg szacuję na 185P. Znów muszą korekcić do 61.8 (żeby zrobić mój TP :) )


-- Dodano: pt 01-11-2013, 12:14 --


EJ - bardzo duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia korekty z aktualnego poziomu.
Nie ma co się czarować i być chciwym - ostatni impuls ma 70P, poszła korekta o tym zasięgu z miejsca gdzie się jej spodziewałem.
Myślę, że EJ pójdzie jeszcze niżej, ale to już w przyszłym tygodniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Nowych screenów nie wklejam, bo widzę nikłe zainteresowanie tematem.
Gdyby ktoś się jednak chciał temu bliżej przyjrzeć, to polecam TF H1 jako najciekawszy. I nie sama korekta jest tym, na czym się tu zarabia :wink:

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Z tego co widziałem to Siudek wypuścił szkolenie za 599zł gdzie jest omówiona m.in. 1:1.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Niewiele chyba jest do omawiania, skoro cała idea gry mieści się w jednym zdaniu.
Problemem jest znalezienie właściwego setupu do rozpoczęcia korekty, później, kiedy jest ona już zrealizowana szukamy sygnału do kontynuacji nowego trendu.
Pamiętamy, że nowy trend ma duże szanse na powstanie (nie musi :!:), jednak czasem korekta przekształca się w kolejny impuls starego trendu.

Poniżej świetny przykład z AUD/USD:
- na screenie 1 mamy korektę w pełnym zakresie, jest to korekta na D1. Na screenie 2 pierwsza korekta 1/1 kończy się spadkowym PA, mając na uwadze możliwość realizacji 1/1 z D1 dajemy TP w tamtym obszarze.
TP zostaje osiągnięty (bez kilku P, przy zakresie 341P), czekamy więc na znak na UP, ten się pojawia po realizacji korekty 1/1 nr2.
Ruch do góry nie chce jednak być kontynuowany, następuje silny impuls w dół, korekta 1/1 nr3, jest spadkowe PA i ruch w dół na ponad 100P.
W czym był problem u mnie? Zignorowałem 1/1 nr3, bo uparłem się na klasyczny schemat (1/1 i odwrót). Zaliczyłem stratę 20P zamiast zainkasować zysk 100 :wpale:

Konkluzje po kilkunastu zagraniach w oparciu o K1/1:
- najlepszym TF do określania impulsu jest H1
- stawianie BE
- szczególne zwracanie uwagi na sytuację gdy podstawa kolejnego impulsu w aktualnym trendzie zostanie przełamana
- wejścia na podstawie PA z M 10/15/30 = wysoki R/R
- stosować margines 10% zasięgu korekty (jeśli R = 150, a mamy ruch na 142 i zaczyna się dziać coś niepokojącego - inkasujemy aktualny zysk).
I nie upierać się przy swojej wersji, tylko patrzyć na wykres, analizować i działać :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ