ForexTester - do nauki i do testów

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

ForexTester - do nauki i do testów

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Witam,
Chciałbyś potestować swoją strategię w real-time? Backtesty w MT są mało wiarygodne? Jesteś początkujący i szukasz optymalnego systemu - strategii?
ForexTester to program pozwalający na testowanie własnych strategii na danych historycznych, czyli łyka dane z MT4 (lub innego źródła) w formacie text format (ASCII) *.csv.

Program zawiera wbudowane wskaźniki, narzędzia do rysowania, narzędzia statystyczne (Total Trades, Profit/Loss Trades, Trades/Day, Trades/Month, Max Profit Trade, Max Loss Trade, Net Profit, Gross Profit, Gross Loss, Average Profit, Average Loss, Max Drawdown, Profit Factor, Profit/Loss Expectancy), i wiele innych.
Możesz płynnie regulować prędkość wyświetlania nowych świeczek, możesz dodawać własne wskaźniki, zawierać transakcje i widzieć aktualny balance i equity, jednym słowem miodzio :)

PS. Wersja tutaj zamieszczona (demo) ma 2 ograniczenia:
- pozwala na nieprzerwany test przez 10 min (można w tym czasie przelecieć spooooro historii), po tym czasie test ropzoczyna się na nowo (tracisz wynik poprzedniego testu),
- nowy test możeszz przeprowadzić tylko od pierwszej daty z danych historycznych.

Poza tym jest to w pełni funkcjonalny program i mimo tych ograniczeń doskonale się sprawdza.

Po szczegóły zapraszam na stronę http://www.forextester.com/
Program wrzuciłem tutaj (najnowsza wersja):
http://rapidshare.de/files/27943703/For ... 1.rar.html
http://rapidshare.de/files/27943932/For ... 2.rar.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sie 2006, 22:18 przez fxlamer, łącznie zmieniany 5 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

a tiki łyka? bo jesli nie to jaka roznica z backtestami w mt4??
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fryk pisze:a tiki łyka?
Fryk, teraz mnie rozwaliłeś :mrgreen:
fryk pisze:jaka roznica z backtestami w mt4?
Choćby taka, że możesz obserwować przebieg testu świeca po świecy jak w realu i regulować prędkość budowania świeczek. Więcej szczegółów na stronie autora. Cena dla Saszy $79,- :)
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

to łyka czy nie łyka bo nie czaje?...
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Belisariusz pisze:Fxlamer używasz tego programu ? Jest warty swojej ceny czy raczej nie ?
Zassalem go wczoraj i nie za bardzo mam czas sie wgryzać więc jeszcze za wiele o programie nie powiem. Zainstaluj, potestuj, zobaczysz..... jest też na naszym forum "reklamy" ciekawy program ze strony gordago.com do pisania systemów za pomocą edytora wysiwyg i konwertowania do mql4... ale ten brak czasu...
Fryk - nie mialem czasu sprawdzać czy łyka ticki, zassaj i sprawdź....
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

doktorek pisze:Jako początkujacy miałem kłopoty z wykresami - były jak dla mnie, rozpuszczonego po VisualTraderze zanadto siermiężne. Po prostu kiepsko widac czy sie nitki przecinają czy nie, nie wiem czy to źle zrobione jest czy mnie sie nie udaje pozmieniac jakbym chciał.
Mowisz o ForexTesterze? Nic takiego nie zauważyłem, wszystko widać idealnie.
doktorek pisze:A mam na marginesie takie pytanie - chciałbym sobie przejrzeć dane głównych par - wykresy dzienne najlepiej godzinowe lub kwadransowe tak na trzysta - czterysta dni wstecz.

Czy jest jakis program, który to umożliwia?
MetaTrader lub w zależności od posiadanych danych MetaStock lub TradeStation i kilka pomniejszych.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ