The Forex Championship- RTFX

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Guteks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:44

The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: Guteks »

Konkurs demo. Nie wiem czy znacie, wiec podaje( reflinka :) )

http://theforexchampionship.com/join?friends=GutekFX

Pokrotce o co w tym chodzi:
miesieczny konkurs przez caly rok. Gra sie bez dzwigni 5mln euro. Pierwsza 15 nagradzana( od 5k Euro do 1k ). Przewaznie 3-4% wystarczy aby znalezc sie w pierwszej 15tce. Dodatkowo 50 osob z najlepsza dzienna stopa zwrotu dostaje 50Euro( przewaznie 0,5% wystarczy) Mozna grac tylko daytrading. O 22:45 otwarte pozycje sa automatycznie zamykane a handel rusza o 2 w nocy.
Nagrody nie mozna wyplacic, deponuja ci ja na rachunku rzeczywistym , a mozna wyplacic tylko zyski do 200%.

Jest tez ranking roczny, za 1 miejsce 20K Euro.

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Czyli raz na miesiąc jest ranking i za pierwsze 15 miejsc się dostaje xx$ na swoje konto u tego broka + można jeszcze dziennie wyłapać, a potem załóżmy, że wygraliśmy 1k$ to nie możemy ich wypłacić tylko najpierw musimy pomnożyć kapitał (z 1k$ możemy zrobić max 3k i wypłacić z tego 2k, dobrze rozumiem? ) Pytanie też czy mając już tą gotówkę na końcie wygraną (to przykładowe 1k$) dostajemy dźwignie normalną czy nadal jest to 1;1?

Pozdro

Guteks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:44

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: Guteks »

Tak dobrze rozumiesz.
Nie no:) wtedy dzwignia jest juz standardowa 1:100 tylko na exoticach mniejsza.
Raz na miesiac jest ranking i dodatkowo sumaryczny za caly rok.
Wygrywasz EUR nie $.
Oprocz samego konkursu zbierasz mile za, ktore potem mozesz zamienic 1000mil=1000 Euro na rachunek realny.
Codziennie pierwsza piedziesiatka nagradzana jest 50milami( czyli euro) dodatkowo zbierasz mile za polecenie znajomego, polubienie ich strony na FB i jeszcze najlepsza 5 wsrod dziennych stop zwrotu w danym miesiacu dostaje mile.
Zeby mile wymienic muisz ich uzbierac 1000 i tylko ta wielokrotnosc mozesz wymienic. Mniej nie mozna.
To tyle, reszta po ang tu:
http://theforexchampionship.com/rules/

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Guteks fajny konkurs . Juz dwa dni sie mecze bo nie moge znalezc jak skladac zlecenia oczekujace, platforma wydaje sie byc prosta w obsludze ale mimo to przydala by sie instrukcja ktorej nie moge znalezc .
Guteks pisze:deponuja ci ja na rachunku rzeczywistym
U jakiego broka ? Jakos nie widze tam mozliwosci otwarcia reala . :?
Guteks pisze:dodatkowo zbierasz mile za polecenie znajomego
Jak chcesz mile ode mnie to pisz na pw . :wink:
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
molmomas
Maniak
Maniak
Posty: 1704
Rejestracja: 06 lis 2012, 15:06

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: molmomas »

czy musze otworzyć real konto w RTFX by móc grać wygraną ?
Money flow.
"pips to the people"

Guteks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:44

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: Guteks »

Tak trzeba otworzyc konto realne, aby mogli ci na nie przelac wygrana ( konto silver) i dopiero z niego bedziesz mogl wyplacic jakiekolwiek zyski.
broker RTFX http://www.rtfx.com/
Rabit. Jak grasz na tej javowej aplikacji to klikasz prawym przyciskem myszy na cene i masz "trade"( zlecenia natychmiastowe) i "order" do zlecen oczekujacych. Klikasz order i masz do wyboru zlecenia z limitem badz typu stop.
A jak grasz przez storone internetowa to masz w 1 kolumnie od prawej taki bialy znaczek. Jak na niego najedziesz to pojawia sie order. Klikasz w niego i skladasz zlecenie.

pozdro

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Guteks pisze:Rabit. Jak grasz na tej javowej aplikacji to klikasz prawym przyciskem myszy na cene i masz "trade"( zlecenia natychmiastowe) i "order" do zlecen oczekujacych. Klikasz order i masz do wyboru zlecenia z limitem badz typu stop.
A jak grasz przez storone internetowa to masz w 1 kolumnie od prawej taki bialy znaczek. Jak na niego najedziesz to pojawia sie order. Klikasz w niego i skladasz zlecenie.
Gutex , sorki ze tak pozno (post czytalem juz w piatek wieczorem) ale nie mialem zbytnio czasu i wolalem sie upewnic . Znalazlem nawet instrukcje do tych platform http://www.rtfx.com/forex-trading-platf ... userguide/ na stronie tego broka co pisales . Instrukcje skladania zlecen oczekujacych czytalem kilkakrotnie, probowalem na kilka sposobow i moim zdaniem nie ma tam mozliwosci skladania zlecen oczekujacych tak jak w MT4 tzn. mamy cene 1.3222 chcemy zlozyc oczekujace na 1.3333 z TP i SL . Na tych platformach zlecenia oczekujace sa tylko typowymi zleceniami "obronnymi" typu SL TP bez mozliwosci ustawienia dla nich stopow . W tygodniu sprobuje sie z nimi skontaktowac i to wyjasnic.
Mimo wszystko dzieki za pomoc. :)
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
molmomas
Maniak
Maniak
Posty: 1704
Rejestracja: 06 lis 2012, 15:06

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: molmomas »

czy muszę dokonywać podstawowej wpłaty na otwarte konto czy wystarczy otworzyć i mi przeleją?
Money flow.
"pips to the people"

Guteks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:44

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: Guteks »

@molmomas nic nie musisz wplacac. Gdy ci przeleja nagrode lub te mile to masz rok czasu na zarzadzanie tym i wyplacenie zyskow.

@rabit, chyba sie da, ale ja tez jeszcze nie wiem jak. W sumie ja jeszcze oczekujach z TP i SL nie stosowalem tylko same oczekuajce i gdy weszlo to potem zamykalem z palca lub ustawialem SL, TP. Masz tam kilka mozliwosci: No2nd Leg, IF done order, Loop Order , OCO pokombinuj z tym cos, pewnie sie da.
Pozdro

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: The Forex Championship- RTFX

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Czy są jakieś konsekwencje związane z utratą kapitału, który otrzymamy na rachunek rzeczywisty?
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

ODPOWIEDZ