GBP/PLN

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

GBP/PLN

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Wiem, że spread jest duży, co sprawia, że nie jest to popularna para, ale wydaje mi się, że dzisiaj warta uwagi mimo to. Ostatnie wyniki giełdowe i korelacja z dolarem sprawiły, że złotówka straciła do funta 15 groszy w ciągu trzech dni. Myślę, że jest to naprawdę chwilowy ruch i nie będzie trzeba długo czekać, żeby odrobiła paręset pipsów.

Kto chciał umorzyć jednostki funduszy, ten je chyba umorzył, więc można zakładać, że fala wyprzedaży na GPW nie potrwa już długo i przestanie to być czynnik, który może osłabiać złotówkę w stosunku do reszty walut. Funt wybił się wczoraj i dziś bardzo mocno i do dolara i do euro i do jena, a wciąż jest to waluta z dużym potencjałem spadkowym.

Zamierzam poczekać z GBPJPY chwilowo, żeby się przekonać, czy korekta nie sięgnie wyższych poziomów, ale na złotówce sytuacja techniczna nie wskazuje w żaden sposób na to, że trend na D1 był zagrożony.

Ja otworzyłem po 4,8650 z TP 4,8150 i SL 4,9150.

Awatar użytkownika
Matteo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 02 mar 2007, 23:09

Nieprzeczytany post autor: Matteo »

No wlasnie. Temat goracy, wielu rodakow siedzi na wyspach. Czy moglby sie ktos podzielic swoimi przemyslaniami/prognozami dlugoterminowymi dla tej pary? Podobno na jakies umocnienie sie funta nie ma co liczyc, a jedyne co pewne to spadki do poziomow troche ponad 3pln przez cala droge do wejscia Polski w trefe euro. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Dlugoterminowa prognoza funt index na bazie teorii Elliotta:

Moim zdaniem jestesmy w fali a czyli pierwszej z trzech fal korekty. Prawdopodbny zasieg narysowalem na rysunku, jak ktos chce bardziej precyzyjnie, mozna poszukac zniesien, pewnie zatrzyma sie w okolicach 50%.

pozniej mozna spodziewac sie dynamicznej fali b, ktora moze dojsc nawet do 0,618 fali a

tyle z mojej strony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
huzar76
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 12 gru 2007, 23:36

Nieprzeczytany post autor: huzar76 »

Maks, kupuj, od przybytku glowa nie boli :lol:
Wyglada ze fala a ma sie ku koncowi.
... zawsze mozna zarobic, jesli mam czym obrocic...
... zrob przysluge sobie i swoim najblizszym-wchodz z kierunkiem ..

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Zapytam podobnie jak Baby FaceKiller w
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 139#103139

Jak by ktoś z Was miał np przyjacielowi doradzić przewalutować większą ilość gotówki z funta na złotówki. Zrobić to teraz przy kursie ~5,2 czy jest jeszcze perspektywa na dalsze osłabianie pln w średnim terminie do 4 miesięcy powiedzmy

:roll:

Awatar użytkownika
Eko
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 03 lip 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: Eko »

Analiza funta dla wyspiarzy i nie tylko ;) Myślę że będziemy testować poziom 5.55 - 5.60, dużo zależy od kursu EUR/USD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, następnie pokona doświadczeniem.

nice123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2006, 15:33

Nieprzeczytany post autor: nice123 »

z gory mowie ze jestem LIKIEM

zazwyczaj bylo tak ze na wakacje kurs lecial w dol ale jeszcze ladnie sie trzyma.
Po wakacjach do konca roku Funt bedzie jeszcze silniejszy.
Powody ? koniec recesji w uk ? slaby zloty - bezrobocie i zwolienia, strajki gornikow... ?

tzukow
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: tzukow »

Mam mały rysunek na tej parze (pracuję w UK i jeszcze do tego próbuję coś ugrać na forexie).
Napiszę tak: raczej ciężko będzie przekroczyć poziom 5,57 bo mamy ładną strukturę ABC na wykresie tygodniowym (muszę w końcu wziąć się sprężyć i porównać okresy czasowe).
Co zauważyłem to często okresy wzrosty/spadki na GBPPLN trwają po 55 lub w zakresie 90-95 dni kalendarzowych, ostatnia fala wzrostowa - wygląda na korektę w rozpoczętym trendzie spadkowym miała 95 dni (nie mam jeszcze definitywnego potwierdzenia końca tej korekty) - choć są dwa ważne zniesienia na tym samym poziomie: ruch zawrócił przy 78,6% zniesieniu fibo (liczone względem fali trwającej od 17lut do 18mar tego roku) pozatym na wykresie widać korektę trójfalową z wydłużoną falą C (okres od 18mar do 22 cze) fala C = 1,618A

Na rysunku zamieszczam małą projekcję ceny (jeśli jest to faktycznie już trend spadkowy), warto popatrzeć na zniesienia 1,618 i 2,00 (3,99zł i 3,67 odpowiednio). Przy tych celach bym obstawał.
Jeśli wykres przebije się przez 5,38 można sobie ten scenariusz wrzucić do kosza, ale jeśli nie to z małej falki która powstanie przy próbie sforsowania oporu 5,38 można będzie prognozować gdzie zleci funt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Greed is good, Greed is right, Greed works... Greed clarifies!

Migel777
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 lis 2009, 17:32

Nieprzeczytany post autor: Migel777 »

na W1 jest krab Bullish czy The Gartley Pattern Bullish ??? pomocy

ODPOWIEDZ