[WIG20] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

[WIG20] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jak zwykle trochę rozważań (platforma XTB):
Spread: 7 pips
Wartość 1 lota: Poziom indeksu * 100 PLN
Wartość 1 pipsa: 100 PLN
Zabezpieczenie: Wartość 1 lota * 3%
Rolowanie: Long -0.621 | Short 0.121

Godziny notowań: 9.35-16.10
Średni zakres wahań: około 30-50 pipsów | wzmożona aktywność ok. 100 pipsów (na oko)

Uwagi: Praktycznie codziennie (a raczej bardzo często) występują luki cenowe

Przedstawiam analizę średnioterminową, korzystając z interwału dziennego (najlepszy dla indeksów żeby sprawdzić rynek). A więc WIG20 powrócił ponad linię średnioterminowego trendu wzrostowego (czerwona) i niewiele brakuje do powrotu do kanału (który został jednak dwukrotnie naruszony, więc nie liczę tego jako ważne wsparcia i opory). Obroniono też wsparcie 38,2% Fibo (poziom 3135) wzrostu czerwiec 2006 - styczeń 2007. Aktualnie mamy trend wzrostowy, choć podejrzewam, że w poniedziałek nastąpi drobna korekta (ze względu na wykupienie rynku) która jeśli nie przekroczy poziomu 3400 jest ruchem naturalnym (wątpliwe jest pokonanie tego wsparcia). Najbliższym oporem jest aktualnie poziom 3558-3560 na którym są zlokalizowane historyczne szczyty. Osobiście uważam, że wzrost do 3600 pkt to tylko kwestia czasu (fundusze inwestycyjne robią swoje). Jeśli sytuacja na świecie nie załamie się i na Wall Street nie odnotujemy poważnych spadków to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wartość indeksu powoli rosła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2010, 12:07 przez Nievinny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Interwał: Daily
Trend:
  • długoterminowy: wzrostowy
  • średnioterminowy: wzrostowy
  • krótkoterminowy: spadkowy (korekta)
Wsparcia:
  • 3427
  • 3390-3407
  • 3135
Opory:
  • 3558-3560
Fundamenty:
W ostatniej analizie mówiłem o korekcie, która zamiast 1 dni trwała 3, ale nie zmieniła specjalnie obrazu WIG20. Jej zakończenie zawdzięczamy publikacji informacji przez agencję ratingową Standard & Poor`s, która podwyższyła długoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej do A- z BBB+, natomiast długoterminowy i krótkoterminowy rating w walucie lokalnej do A/A1 z A/A2.
Widzimy to jako przedostatnią świecę na wykresie. Jak widać zdeterminowało to naszych inwestorów.
Technika:
Sytuacja techniczna nie zmieniła się od ostatniego tygodnia. możliwe są spadki korekcyjne (ciągle jesteśmy blisko oporów historycznych szczytów).
Myślę, że ten tydzień ze względu na święta i zmniejszone obroty (tak jak to zwykle bywa) będzie owocował ruchem w bok, czyli raczej nic strasznego nas nie powinno spotkać. Na spadki poniżej linii trendu nie liczę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Dawno już nie pisałem analiz, głównie z powodu braku czasu, więc czas nadrobić zaległości.
Dzisiaj nowa forma analiz - skrócona:
- Interwał: D1
- Opór: 3670
- Wsparcie: 3538, 3427
- Trend: wzrostowy, obecnie ruch korekcyjny

Ok, teraz czysto o technice. Po wybiciu szczytu 3670 (do którego podchodziliśmy 2 razy, co uformowało prospadkową formację podwójnego szczytu) rozpoczął się ruch korekcyjny. Obecnie zanegowany został opór historycznego szczytu: 3558 i ruch zatrzymał się na 23,6% zniesienia ostatnich wzrostów. Utworzona formacja zapowiada spadki do poziomu około 3450. Jest to całkiem możliwe, ponieważ DJI osiąga swoje maksima a polska giełda nie reaguje na to. Dodatkowo podczas korekty na NYSE, w Polsce (notabene czułej na spadki) nastąpi wyprzedaż akcji.
Wniosek: obecny tydzień ze względu na ograniczenie handlu (tylko 3 sesje) należy traktować jak okres małej zmienności, więc dopiero po 7 maja losy WIGu 20 zostaną rozstrzygnięte.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2006, 15:19

Nieprzeczytany post autor: FF »

bardzo fajna analiza, jestem pod wrazeniem!

piogron
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2007, 21:19

Nieprzeczytany post autor: piogron »

Nievinny pisz czesciej swoje analizy, bardzo ciekawe i przekonujące.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

W miarę czasu i możliwości :) Choć do eksperta w tych sprawach dużo mi brakuje ;)
Trade what you see, NOT what you hear or think

piogron
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2007, 21:19

Nieprzeczytany post autor: piogron »

Wykres PLNCash wyrysował prawe ramię i głowę. Jeżeli układ który miał miejsce od 1 stycznia 2007 do 1 marca 2007 się powtórzy, to ma szansę dojść do 3675 i może zacząć się gŁębsza korekta. Myślę,że w okolice 3400 pkt.
Wybicie ponad 3710 ma szanse dopiero zanegować ten ukŁad,ale myślę,że bedzie to bardzo trudne zważywszy,że Amerykanie jadą już od kilkunastu tygodni ostro w góre bez glebszej korekty. Myślę,ze uklad dwóch ramion z głową ma duże szanse na spelnienie.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Dawno nie pisałem, czas reaktywować wątki o analizach ;)
- Interwał: D1, H4
- Opór: 3850
- Wsparcie: 3650, 3430, 3408
- Trend: jak najbardziej wzrostowy

Po styczniowej korekcie utworzył się pięciofalowy ruch wzrostowy. Obecnie możemy to traktować jak korektę trójfalową, z czego obecnie obserwujemy tworzenie się 1. fali. Możliwości jak zawsze są dwie, ja skłaniam się do pogłębienia ruchu korekcyjnego (patrząc na Dow Jonesa na piątkowym zamknięciu). Obecnie strefą wsparcia jest linia trendu pod większym kątem, ale uważam, że tym razem zostanie zanegowana. Prawdziwie silną strefą wsparcia jest długoterminowa linia trendu oraz luka otwarcia ukształtowane pomiędzy 3408-3430. I tego należy się trzymać. Osobiście uważam, że korekta zakończy się wcześniej., gdzieś pomiędzy 38,2 Fibo (3570) a 44,7 (3530).
Dodatkowym potwierdzeniem spadkowym, które może zanegować linię trendu jest wystąpienie formacji prospadkowego motyla.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

- Interwał: D1, H4
- Opór: 3914, 4000
- Wsparcie: 3680, 3408
- Trend: wzrostowy

Obecnie na WIGu 20 pięknie sprawuje się teoria fal Elliota. Obecnie trwa 1. fala pięciofalowej struktury. Niestety ma się ona ku końcowi więc powinniśmy liczyć na falę korekcyjną tym bardziej, że na interwale H4 utworzyła się formacja prospadkowego motyla. Zasięg tej fali może osiągnąć poziom 3770. A potem mamy otwartą drogę do "magicznego" poziomu 4000, który wg. mnie możemy osiągnąć w okolicach 25 lipca. Jeśli ogarnie ans euforia lub panika to nawet szybciej albo wcale, ale 25. wydaje się być realną datą, szczególnie jak na taki silny trend wzrostowy. W krótkim terminie powinniśmy zbierać zyski z korekty, natomiast średni przyniesie nam więcej zysków na pozycji Long. W długim czeka nas ogólnoświatowa korekta, ale jej początku nie da się wskazać :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Nie potwierdzam nie zaprzeczam :) Aczkolwiek potwierdzając powiem, że to wersja mocno alpha. Działa tylko na dużych interwałach. Może kiedyś opublikuję. ;)
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ