[USD/JPY] Analiza i prognozy na podstawie Harmonic Trading

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.

Twój scenariusz na USDJPY

Czas głosowania minął 26 wrz 2015, 12:45

Powstanie Gartley ze zniesieniem 78.6XA
1
50%
Powstanie Gartley ze zniesieniem 88.6XA
1
50%
Powstanie wcześniejszy ruch wzrostowy
0
Brak głosów
Kontynuacja spadków i przebicie formacji
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2

Inwestor Na Etacie

[USD/JPY] Analiza i prognozy na podstawie Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Na wykresie H4 można zauważyć, że rynek utworzył już wcześniej formację Gartley, ale jest szansa na tzw. retest. Dodam, że na tym interwale istnieje szansa na powstanie większej formacji Gartley, chociaż jak widać symetria tej formacji jest już słaba ze względu na rozszerzony w czasie drugi bok i dlatego są coraz mniejsze szanse na powstanie tej formacji.
USDJPYH4 analiza.png
Na wykresie H1 oznaczyłem potencjalną formację Gartley. Na powyższym wykresie oznaczyłem współczynniki Fibonacciego:
-zniesienia wewnętrzne formacji;
-zniesienia zewnętrzne formacji;
-projekcję cenową formacji.
USDJPYH1 analiza.png
Dodatkowo zielony pusty prostokąt to obszar zniesień czasowych (z ATP). Czerwona linia to oczywiście potencjalny Stop Loss. Poziomy wspomnianych współczynników znajdują się także w strefach wsparcia, co zwiększa ich wiarygodność. Otwarcie pozycji nastąpi w okolicach zniesienia 78.6XA lub 88.6 przy jednoczesnym przecięciu się linii wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania. Przewiduję takie scenariusze:

- Cena spada i zatrzymuje się w pobliżu zniesienia 78.6XA i następuje ruch do góry (ceny) – otwieram pozycje zgodnie ze strategią;
- Cena spada i zatrzymuje się w pobliżu zniesienia 88.6XA i następuje ruch do góry (ceny) – otwieram pozycje zgodnie ze strategią;
- Cena spada i przełamuje zakres formacji (punkt X) – jeśli wszedłem wcześniej to zamykam pozycje na wyznaczonym SL, a jeśli nie wszedłem to już nie biorę pod uwagę tej analizy;
- Cena zaczyna rosnąć nie docierając do oznaczonych poziomów – nic nie robię, to nie była szansa dla moich metod, nie wchodzę na siłę. Cierpliwie czekam i dalej analizuje rynek.

Życzę Wam powodzenia w inwestycjach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ