Zmiana zależnośći na EUR/USD

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
trend(i)Y
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:42

Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: trend(i)Y »

Dla tych co analizują rynek pod kątem również fundamentalnym, chciałbym zwrócić uwagę iż w kolejnych dniach/tygodniach może dojść do zmiany zależności danych fundamentalnych wpływających na EUR/USD.
Do tej pory tendencje wyglądały następująco. Pozytywne dane z gospodarki USA dollar up, negatywne down, NFP dobre dolar up, złe down itd...
To mówi teoria i tak zachowuje się typowo kurs usd. Tymczasem przez pewny okres w roku mniej więcej IV kwartału ( przynajmniej tak było rok temu) dochodzi do zmiany pojmowania ryzyka. Muszą być spełnione do tego odpowiednie warunki, czyli dobra sytuacja dla przeciwnej waluty czyli tutaj. EURO. Zobowiązanie ECB do skupowania śmieci jest głównym motorem napędowym. Dodatkowo z gospodarki amerykańskiej wychodzą dobre dane i to może i najprawdopodobniej utworzy impuls do zmiany zależności. Jeżeli euro będzie mocne to zwiększą się zakupy w USA. Po dzisiejszym raporcie TIC można się powoli przestawiać.
A więc, jeśli dane z USA będą dobre to dolar będzie się osłabiał a jeśli złe umacniał. Spowoduje to zmiany w deficycie, pomoże Obamie w wyborach i odwróci uwagę z Eurostrefy na jakiś czas...

expedient warzywniaka

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

trend(i)Y pisze:To mówi teoria i tak zachowuje się typowo kurs usd. Tymczasem przez pewny okres w roku mniej więcej IV kwartału ( przynajmniej tak było rok temu)
super badania
indukcja z pojedynczego zjawiska
powodzenia naukowcu :563:

trend(i)Y
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:42

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: trend(i)Y »

Oj..co w plecki się dostało?

Nie jest to oparte na jednej tyllko na bardzo wielu zależnościach. No i chyba w ostatnim czasie dość często ta zależność była wykorzystywana przez rynek. Proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem, bo na fx to się bardzo przydaje:)

expedient warzywniaka

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

trend(i)Y pisze:Oj..co w plecki się dostało?

Nie jest to oparte na jednej tyllko na bardzo wielu zależnościach. No i chyba w ostatnim czasie dość często ta zależność była wykorzystywana przez rynek. Proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem, bo na fx to się bardzo przydaje:)
zeby byc traderem nie trzeba umiec czytac
zeby byc analitykiem, owszem, trzeba
ale to zalezy od tego kto i po co tu przyszedl
powodzenia

trend(i)Y
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:42

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: trend(i)Y »

Chłopie zależności na EURUSD miały miejsce i dolar zachowywał się tak jak opisywałem. Bywa, że 80% moich tradów jest w oparciu o informacje fundamentalne ( zwłaszcza w okresie dużej niepewności) więc wiem co piszę.
Powód dla którego przyszedlem na forum nie jest mi jeszcze znany. Czytam informacje innych i sam czasami komentuje.

Żeby być traderem trzeba posiadać większe umiejętnosci od anala to po 1, wiem bo przez pewien czas sam nim byłem. Jako analityk możesz podać zasięg ruchu i ewentualności wpływające na zachowanie się danej pary walutowej ( oczywiscie pytanie czy mówisz o czymś przed czy po danej sytuacji - bo to to każdy potrafi(po)) natomiast jako trader musisz dostosować SL a to już wymaga sporej wiedzy i obserwacji.
Nie wiem skąd wzięła ci się indukcja z " pojedyńczego" zjawiska, ale to nie mój problem. Jak masz coś konkretnego do napisania to napisz, ale nie jęcz... Jak dla mnie EOT
Pozdro

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

To jest właśnie trend. Złe wiadomości są wykorzystywane do tańszych zakupów. Na flow wpływa wiele różnych czynników.

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Jeżeli chodzi o zależności międzyrynkowe, i jaki ma to wpływ na parę EURUSD, to nic się nie zmieniło moim zdaniem.

trend(i)Y
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:42

Re: Zmiana zależnośći na EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: trend(i)Y »

zeuss pisze:Jeżeli chodzi o zależności międzyrynkowe, i jaki ma to wpływ na parę EURUSD, to nic się nie zmieniło moim zdaniem.
Się zmieni... Wprowadzi się podatek od FX znikną HFT. Pytanie jest takie, jak wprowadzenie takiego podatku wpłynie na skuteczność analizy technicznej:) To przecież oczywiste, że wszystko na czym łatwo można zarabiać z biegiem czasu musi zostać "neutralizowane" :twisted:
Generalnie to jestem przekonany, że stopniowo na FX będzie się wprowadzać rozwiązania niszczące dla skalpelów i purystów technicznych a EUR/USD będzie pierwsza:)

ODPOWIEDZ