[EUR/USD] to jakie są te "najlepsze" godziny handl

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Kenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 29 cze 2010, 18:12

[EUR/USD] to jakie są te "najlepsze" godziny handl

Nieprzeczytany post autor: Kenia »

Szukając informacji o zmienności pary EURUSD znalazłem co najmniej kilka różnych opinii na ten temat.
wątek kerimba o "TRO strategy" czy też odpowiedź CoVala do pytania chojnaka http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... highlight= utwierdziły mnie w przekonaniu, że co osoba to inne zdanie. chcąc wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat przygotowałem excela, którego zamieszczam (ze względu na wielkość obciąłem dane, kto zechce to wrzuci swoje).

Zadałem sobie pytanie: jakie godziny mogą być najbardziej zyskowne w ciągu doby? aby się nie rozdrabniać wybrałem interwał H1 jako najlepszy (moim zdaniem).
I jak to wyliczyć? stwierdziłem że najważniejszy jest ruch cen, nieważne czy w górę czy w dół, drugi czynnik natomiast to o ile cena zmieniła się w porównaniu do wcześniejszego zamknięcia. o 10, 20 czy może 100 pipsów?
na wykresie zamieściłem wartości prawdopodobieństwa że cena będzie różna o conajmniej 40, 20 i 10 pipsów od poprzedniej.

wyniki jakie zobaczyłem na wykresie zaskoczyły mnie. okazało się, że "najlepsze" godziny handlu to 13 do 17 (publikacja danych) a potem 7 do 9 (dla mnie szok). "najgorsze" to 2 do 6.

Czy ktoś z was może badał podobne zależności, ma jakieś wnioski skąd się biorą lub z czego wynikają? bardzo chętnie posłucham...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

a co za roznica? posiedzisz, pobadasz, zobaczysz jak rynek potrafi byc zyskowny i kosztowny, jak zmienny i jak 'lepki' . Wedlug mnie nie ma roznicy o ktorej godzinie sie gra, jezeli opor czy cos tam co wg twojego planu powinno odwrocic kurs nastepuje nawet o 3rano i to widzisz to nie warto chyba czekac do 10 az zmiennosc podskoczy.

Poza tym sa inne czynniki, w srode zmiennosc od 7 do 10 czy tam 13 bedzie wieksza a w czwartek moze byc mniejsza bo np upadla irlandia nie wystawia juz dzis obligacji albo cos innego.

Kazdy dzien to inna bajka i mozna jedynie usredniac od tej do tej, ale sa dni ze naprawde nic sie nie dzieje.

Ale fakt faktem godizny ktore podales USREDNIAJAC cala historie naleza do najabrdziej zmiennych

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Kenia pisze:Czy ktoś z was może badał podobne zależności, ma jakieś wnioski skąd się biorą lub z czego wynikają? bardzo chętnie posłucham...
To Cię zainteresuje:
http://www.forexfactory.com/showthread. ... post184662

gdzieś mam dokument w którym pokazane są te wyliczenia, choć nie jest podana metodologia i nie wiadomo dokładnie kiedy to było liczone ....
zeusik pisze:a co za roznica?
Zależy dla kogo - dla mnie zmienność jest ważna.
Green
Obrazek
Obrazek

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Jezeli ktos ma plan ze zajmuje S na oporze to zmiennosc nie ma tu znaczenia. Tak ja mysle .

Faktem jest to ze zmeinnosc pomaga skalperom

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Czytałem kiedyś gdzieś, że najbardziej pracowite godziny to
7-9 rano ponieważ gdy otwierają się europejskie banki wykonują zlecenia z poprzedniego dnia i bieżące potem sytuacja się uspokaja i koło 13-17 banki zaczynają się rozliczać przed zakończeniem roboczego dnia. Oczywiście publikacje danych to osobna historia.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Według mnie "najlepsze" godziny do handlu to 8-11 PL czasu oczywiście. Osobiście głównie skalpuje na dwóch parach EURUSD i GBPUSD i często już o 10 kończę dzień pracy
Boby Fischer is great!

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

o 7-11 PL ksztaltuje sie trend dzienny, przewaznie jest duzo wahan kursu, dlatego ze na rynek wchodza duzi gracze, w tym czasie nalatwiej wpasc w "falszywki".
Dla skalperow dobry czas, ale dla zlapania wiekszych pipsow raczej po lanchu, czyli po od mniej wiecej 13-16

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

stones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 wrz 2011, 17:39

Nieprzeczytany post autor: stones »

Obrazek

ODPOWIEDZ