Produkty finansowe ... ( ISA itp...)

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Jak oceniasz swoją wiedzę o produktach finansowych

6. wzorowa
1
9%
5. bardzo dobra
2
18%
4. dobra
2
18%
3. dostateczna
1
9%
2. mierna
1
9%
1. niedostateczna
1
9%
0. nie interesują mnie to
3
27%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Produkty finansowe ... ( ISA itp...)

Nieprzeczytany post autor: reptile »

ISA - Individual Savings Account
http://en.wikipedia.org/wiki/Individual_Savings_Account
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/55/115 ... Barclays,0

Może się ktoś w tym temacie wypowiedzieć w miare kompetentnie i podzielić opinią?
* dlaczego nie płaci się podatku, jak to działa ..

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

http://www.lloydstsb.com/savings/isas.asp <-- to moja ISA. w sumie masz wszystko wytłumaczone w linku z mojejwyspy. co roku jest pewien allowance, (podobnie jak kwota wolna od podatku się zwiększa za każdym razem) do 1 kwietnia możesz uzupełnić swoje ISA dana kwota - czyli rok temu 3k, w obecnym 3,5k itp. kwoty leząc na koncie sumują się. co do limitów to wygląda tak ze masz trzy opcje - konto Cash ISA które obecnie może być do3.6k , konto Investment ISA z limitem 2-krotnie większym, lub można połączyć obie opcje - wrzucić po 3.6k na każde z kont. w skali kilkuletniej zaoszczędzimy już ciekawa kwotę [oczywiście dla rekinów forexu będzie to akurat wystarczające na sprawdzenie oleju w żółtym murcielago].
dlaczego nie płaci się podatku? szczerze to nigdy się nad tym nie zastanawiałem, wydaje mi się ze to jakaś forma wsparcia, coś jak kwota wolna od podatku, lub jak niższy vat, który jest w UK od ubiegłego roku. nie znam się szczególnie na finansach, ale na wyspach tendencja jest raczej taka żeby podatnikowi pomoc, a nie oskubać wiec wspomniane ISA dobrze wpisuje się w powyższe sformułowanie.
Money Never Sleeps

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile sprawa jest stosunkowo prosta.
Generalnie po reformach emerytalnych na świecie zrobiono z ludzi// bydło// lub jak chcą inni podbydło tz. gdziekolwie na świecie mieszkasz Masz 0.3% tego co sobie uzbierałeś.WSZYSTKO w TEMACIE czyli jak chcesz mieć skromne świadczenia na poziomie 950 EURO to Musisz uzbierać ok. 1 000000 zł..Teraz madre rządy mając świadomość tego co się stało robią co mogą aby obywatelom pomóż oczywiśćie poza Polską ponieważ to jest temat na dobry kabaret .
MACIEK408 pisze:wydaje mi się ze to jakaś forma wsparcia, coś jak kwota wolna od podatku, lub jak niższy vat, który jest w UK od ubiegłego roku. nie znam się szczególnie na finansach, ale na wyspach tendencja jest raczej taka żeby podatnikowi pomoc, a nie oskubać wiec wspomniane ISA dobrze wpisuje się w powyższe sformułowanie.
.CHWAŁA MĄDRYM RZĄDOM.
Resztę mósisz sobie dopowiedzieć sam.
Pozsdrawiam.

Dodano po 3 minutach:

Ps. na błędy nie zwracaj uwagę.Liczy się meritum.

Dodano po 1 godzinach 26 minutach:

Kurcze ...............
już wytrzeżwiałem.......sorry
nie mogę patrzeć na te swoje błędy.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ