Praca licencjacka o giełdzie Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

Psychologia :) chętnie bym pzreczytał taka prace:) pod kątem dlaczego ludzie traca tyle kasy :)

P.S. Może dlatego żeby wyżywić nas :lol:
Yaaa man

Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

handel zagraniczny dobre sobie :) to czemu akurat forex. Moze napisz o fakturach i o parze EUR?PLN :) lub usd/pln zobacz zachowania, so dosc jasne zobacz na godziny w ktorych sie cos dzieje i w ktorych nie dzieje nic i wyciganij wnioski :) opisz je tu w skrocie.

P.S. jestem ciekam wnioskow poniewaz ja nie mam wyksztalcenia ekonomicznego.
Yaaa man

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Moze taki jakis bardziej konkretny?

np.
"Skutecznosc geometrii Fibonacciego w przewidywaniu kursow walut"

"Analiza techniczna - skuteczne narzedzie czy tylko pusta teoria?"

"Systemy mechaniczne - czy komputer moze sam zarabiac na gieldzie?"

albo tak, zeby fajnie brzmialo:

"Wspolczynnik Fibonacciego - czy ruchy cen na gieldzie odzwierciedlaja odwieczne Prawo Natury?"
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Jak na handlu międzynar. to propononuje cos o metodach zabezpieczania sie przed ryzykiem walutowym. Dobre i na temat.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Musze przyznać że sam napisałem i obroniłem prace, tyle że magisterską, na temat forexu i całkiem ciekawie wyszło bo łączyłem studia z przyjemnością :)
Temat : Pozyskiwanie funduszy na rynku walutowym przez przedsiębiorstwo.
Problemem nie jest temat, czy nawet poszczególne zagadnienia, tylko mało profesorów ma podobne lub zbliżone zainteresowania lub co ważniejsze- wiedzę na ten temat.
Może być tak że profesor będzie ograniczał Twoje pomysły uważając je za nierealne lub niepotrzebne (mimo że mogą być już stosowane w praktyce) :lol: Więc polecam na początek poszukać promotora, który się tym interesuje lub najlepiej zajmuje, będziesz wtedy miał większe pole do popisu i możliwości rozwoju w tym kierunku.
Pomysł uważam za bardzo dobry. :)

Awatar użytkownika
vanBuuren
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2007, 11:32

Nieprzeczytany post autor: vanBuuren »

WItam, tak sie składa ze akurat tez piszę pracę dotyczącą foreksu, ściślej - zastosowania analizy technicznej na rynku walutowym. Kluczowa kwestia to tak jak wspomniał Kovis - znalezc promotora, który Ci zaakceptuje taki temat. Nie jest tajemnicą, że środowisko akademickie jest dość sceptycznie nastawione do analizy technicznej. Druga sprawa - trzeba mieć świadomość tego, że ujęcie w sposób naukowy zagadnień analizy technicznej nie jest takie proste. Materiałów, które kompleksowo traktowalyby teorię analizy technicznej jako jedną z metod prognozowania i ukazywalyby jej naukowe podstawy jest jak na lekarstwo. Mi się wydaje dość ciekawe badanie skuteczności analizy technicznej i rozważania na jej temat w świetle hipotezy rynku efektywnego. Ale nie wiem czy warto sie w coś takiego pakować. To chyba jest zbyt ambitny temat na pracę licencjacką.
Kilka fajnych tematów rzucił jasonbourne. Jeślo chodzi o fibo, to można na ten temat sporo znaleźć np. ksiązki Roberta Minera, Kane Jima czy Carneya Scotta i mysle ze spokojnie mozna napisać o tym całą pracę.
Pozdro
You laugh at me because I'm different. I laugh because you are all the same!

Awatar użytkownika
Robert B
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 08 wrz 2007, 05:56

Nieprzeczytany post autor: Robert B »

skasowany
Ostatnio zmieniony 04 gru 2007, 01:27 przez Robert B, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ