Sprzedaż sygnałów MQL5

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Zastanawiam się nad udostępnieniem swoich sygnałów, i mam kilka wątpliwości:
-która platforma jest największa? (z tego co znalazłem to mql5
-w przypadku zakładania konta na mql5 nalezy podać swoje dane (imię i nazwisko plus dokument) itd. czy jest możliwość aby udostępniać sygnały jednocześnie bez podawania nazwiska (niekoniecznie zależy mi aby wszyscy wiedzieli jak gram czym gram i za ile)

- czy mql5 jest zgodne z pl prawem (aby doradzać finansowo należy mieć jakieś uprawnienia)?

Z góry bardzo dziękuję za odp.
Pozdr

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Mozesz zrobic to na firme a jak masz watpliwosci co do legalnosci tej dzialalnosci to podaj w informacji o sygnale, ze nie udostepniasz sygnalow mieszkancom Polski.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:Mozesz zrobic to na firme a jak masz watpliwosci co do legalnosci tej dzialalnosci to podaj w informacji o sygnale, ze nie udostepniasz sygnalow mieszkancom Polski.
Albo firmę załóż w takim kraju, w którym nie będą się o to czepiać.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Po co dodatkowe koszty. Nikt sie nie bedzie czepiac. A jak nawet to co Ci zrobia. 10 godzin prac spolecznych na rzecz miasta. Troche ruchu, swieze powietrze. Wyjdzie na zdrowie.

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: oiro »

a więc co do zgodności z prawem przeczytałem dokładnie umowę, w serwisie mql5 zaznaczono że nie ma rekomendacji - a za pomocą serwisu sprzedaje się tylko informację:
"
...USERS OF THE SERVICE MAY USE THE TRADE INFORMATION TO FORMULATE THEIR OWN INVESTMENT DECISIONS WHICH COULD BE TO COPY THE TRADES OF OTHERS. ALL INFORMATION ON THE MQL5.COM IS PROVIDED FOR INFORMATION PURPOSES ONLY. THE INFORMATION IS NOT INTENDED TO BE AND DOES NOT CONSTITUTE FINANCIAL ADVICE OR ANY OTHER ADVICE, IS GENERAL IN NATURE AND NOT SPECIFIC TO YOU. BEFORE USING THE COMPANY’S INFORMATION TO MAKE AN INVESTMENT DECISION, YOU SHOULD SEEK THE ADVICE OF A QUALIFIED AND REGISTERED SECURITIES PROFESSIONAL AND UNDERTAKE YOUR OWN DUE DILIGENCE. NONE OF THE INFORMATION ON OUR SITE IS INTENDED AS INVESTMENT ADVICE, AS AN OFFER OR SOLICITATION OF AN OFFER TO BUY OR SELL, OR AS A RECOMMENDATION, ENDORSEMENT, OR SPONSORSHIP OF ANY SECURITY, COMPANY, OR FUND. THE COMPANY IS NOT RESPONSIBLE FOR ANY INVESTMENT DECISION MADE BY YOU. YOU ARE RESPONSIBLE FOR YOUR OWN INVESTMENT RESEARCH AND INVESTMENT DECISIONS...
"
myślę że to wyjaśnia problem prawny.

Drugą kwestią jest prywatność, pisałem o niej nie w kontekście prawa, ale bardziej towarzyskim - nie każdy chce ujawniać np. koledze z pracy jaką sumę inwestuję....

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

oiro pisze:a więc co do zgodności z prawem przeczytałem dokładnie umowę, w serwisie mql5 zaznaczono że nie ma rekomendacji - a za pomocą serwisu sprzedaje się tylko informację:

myślę że to wyjaśnia problem prawny.
Taa jaaasne.... regulamin na stronie jakiejś cypryjskiej firmy reguluje stan prawny w Polsce :)
Green
Obrazek
Obrazek

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

oiro pisze:a więc co do zgodności z prawem przeczytałem dokładnie umowę, w serwisie mql5 zaznaczono że nie ma rekomendacji - a za pomocą serwisu sprzedaje się tylko informację:


Drugą kwestią jest prywatność, pisałem o niej nie w kontekście prawa, ale bardziej towarzyskim - nie każdy chce ujawniać np. koledze z pracy jaką sumę inwestuję....
Jak chcesz odniesc sukces to nie mozesz byc cichociemny. Konto pod kopiowanie powinno miec bardzo niski depozyt. Jeden z najlepszych sygnalow moim zdaniem na mql5 zaczal kilka miesiecy temu z depozytem $1.00 i ma juz $12.50. To jest tylko master platforma. Ja na master tez mam bardzo malo.

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: oiro »

green7 pisze:
oiro pisze:a więc co do zgodności z prawem przeczytałem dokładnie umowę, w serwisie mql5 zaznaczono że nie ma rekomendacji - a za pomocą serwisu sprzedaje się tylko informację:

myślę że to wyjaśnia problem prawny.
Taa jaaasne.... regulamin na stronie jakiejś cypryjskiej firmy reguluje stan prawny w Polsce :)
sorry ale nie przeczytałeś mojego postu!!! nie napisałem że "reguluje stan prawny", ja napisałem że jest zgodna z prawem PL.

Przykładowo np. casyna internetowe łamią prawo pl dlatego ściga się ich klientów. Taka umowa mogłaby być w Polsce i jak się orientowałem wielu sprzedawców sygnałów w PL tak formułuje umowy (jasno informując klienta że nie jest to rekomendacja po to aby uniknąć jakichkolwiek oskarżeń itd.).

A czy firma jest zarejestrowana na Cyprze, w UK, DE czy RP nie ma tu nic do rzeczy (to wynika z traktów PL z UE). Jakbyś nie wiedział pod względem prawa spółka z Cypru jest równa z spółką z PL, DE czy Hiszpanie więc nie wiem skąd ta pogarda - nawet nie wiesz ile firm działajacych w PL jest zarejestrowana na Cyprze, sprawdz czy Twój broker nie jest z Cypru:), to normalny kraj UE tyle że ma lepsze regulacje podatkowe.

-- Dodano: sob 08-04-2017, 0:06 --
Caldeborn pisze:
oiro pisze:a więc co do zgodności z prawem przeczytałem dokładnie umowę, w serwisie mql5 zaznaczono że nie ma rekomendacji - a za pomocą serwisu sprzedaje się tylko informację:


Drugą kwestią jest prywatność, pisałem o niej nie w kontekście prawa, ale bardziej towarzyskim - nie każdy chce ujawniać np. koledze z pracy jaką sumę inwestuję....
Jak chcesz odniesc sukces to nie mozesz byc cichociemny. Konto pod kopiowanie powinno miec bardzo niski depozyt. Jeden z najlepszych sygnalow moim zdaniem na mql5 zaczal kilka miesiecy temu z depozytem $1.00 i ma juz $12.50. To jest tylko master platforma. Ja na master tez mam bardzo malo.
tylko po pierwsze nie chcę utrzymywać 2 kont na VPS, po drugie ze względu na minimalny depozyt i dość skomplikowany MM trudno grać 100$

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

oiro pisze:
green7 pisze:
oiro pisze:a więc co do zgodności z prawem przeczytałem dokładnie umowę, w serwisie mql5 zaznaczono że nie ma rekomendacji - a za pomocą serwisu sprzedaje się tylko informację:

myślę że to wyjaśnia problem prawny.
Taa jaaasne.... regulamin na stronie jakiejś cypryjskiej firmy reguluje stan prawny w Polsce :)
sorry ale nie przeczytałeś mojego postu!!! nie napisałem że "reguluje stan prawny", ja napisałem że jest zgodna z prawem PL.

Przykładowo np. casyna internetowe łamią prawo pl dlatego ściga się ich klientów. Taka umowa mogłaby być w Polsce i jak się orientowałem wielu sprzedawców sygnałów w PL tak formułuje umowy (jasno informując klienta że nie jest to rekomendacja po to aby uniknąć jakichkolwiek oskarżeń itd.).

A czy firma jest zarejestrowana na Cyprze, w UK, DE czy RP nie ma tu nic do rzeczy (to wynika z traktów PL z UE). Jakbyś nie wiedział pod względem prawa spółka z Cypru jest równa z spółką z PL, DE czy Hiszpanie więc nie wiem skąd ta pogarda - nawet nie wiesz ile firm działajacych w PL jest zarejestrowana na Cyprze, sprawdz czy Twój broker nie jest z Cypru:), to normalny kraj UE tyle że ma lepsze regulacje podatkowe.
A Ty chyba nie zrozumiałeś co mam na myśli.
Na stronie możesz napisać sobie cokolwiek. Tyle, że nie ma to żadnego znaczenia jak w świetle prawa naprawdę sprawa wygląda a zwłaszcza jak u nas zinterpretują to urzędasy.
Potrzebujesz przykładu ? No to przejrzyj sobie strony AmberGold (zapewne do wyciągnięcia z cache). Tam wszystko wyglądało pięknie i zgodnie z prawem a rzeczywistość okazała się cokolwiek inna ....

A przykład z kasynami jest cokolwiek słaby. Co prawda nie było mnie w kraju chwilę ale i tak obiło mi się o uszy, że zagraniczne kasyna internetowe ot choćby bet365, betfair i sporo innych właśnie wycofały się z polskiego rynku.
Dlaczego ? Ze względu na zmiany w naszym prawie.

To pokazuje Ci, że mylisz się w kolejnym punkcie: prawo nie jest jednakowe dla wszystkich firm w UE jak sugerujesz.
Zerknij sobie do ustawy o instrumentach finansowych, już w "słowniczku" znajdziesz sformułowania "zagraniczna firma inwestycyjna", a później często ustawa obejmuje lub zwalnia z czegoś taką instytucję.

Czyli: firma zarejestrowana na Cyprze może napisać sobie na stronie coś co będzie zgodne z prawem cypryjskim, ale już niekoniecznie z polskim. Chcesz kolejnego przykładu? Znalezienie cypryjskiego brokera, który na swojej stronie oferuje lewar wyższy niż 1:100 nie będzie żadnym problemem ...


A: i tak przy okazji z ciekawości: powiedz mi jak z tego mojego jednego zdania wysnułeś wniosek o pogardzie dla firm zarejestrowanych tu czy tam ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: oiro »

green7 pisze:
A Ty chyba nie zrozumiałeś co mam na myśli.
Na stronie możesz napisać sobie cokolwiek. Tyle, że nie ma to żadnego znaczenia jak w świetle prawa naprawdę sprawa wygląda a zwłaszcza jak u nas zinterpretują to urzędasy.
Potrzebujesz przykładu ? No to przejrzyj sobie strony AmberGold (zapewne do wyciągnięcia z cache). Tam wszystko wyglądało pięknie i zgodnie z prawem a rzeczywistość okazała się cokolwiek inna ....

A przykład z kasynami jest cokolwiek słaby. Co prawda nie było mnie w kraju chwilę ale i tak obiło mi się o uszy, że zagraniczne kasyna internetowe ot choćby bet365, betfair i sporo innych właśnie wycofały się z polskiego rynku.
Dlaczego ? Ze względu na zmiany w naszym prawie.

To pokazuje Ci, że mylisz się w kolejnym punkcie: prawo nie jest jednakowe dla wszystkich firm w UE jak sugerujesz.
Zerknij sobie do ustawy o instrumentach finansowych, już w "słowniczku" znajdziesz sformułowania "zagraniczna firma inwestycyjna", a później często ustawa obejmuje lub zwalnia z czegoś taką instytucję.

Czyli: firma zarejestrowana na Cyprze może napisać sobie na stronie coś co będzie zgodne z prawem cypryjskim, ale już niekoniecznie z polskim. Chcesz kolejnego przykładu? Znalezienie cypryjskiego brokera, który na swojej stronie oferuje lewar wyższy niż 1:100 nie będzie żadnym problemem ...


A: i tak przy okazji z ciekawości: powiedz mi jak z tego mojego jednego zdania wysnułeś wniosek o pogardzie dla firm zarejestrowanych tu czy tam ?
no po sformuowaniu odniosłem takie wrażenie, jak błędne to sorry.

Rozumiem Twój sposób myślenia - tyle że nie jest on adekwatny do tej sytuacji (ja nie piszę z punktu widzenia właściciela). Dlatego że umowy z AmberGold były pod względem prawa ok, dlatego w sądzie są właścieciele, a nie klienci.To tak na marginesie. Nie chcę się wdawać w szczegóły bo o stosunkach i dopowiedzialności firm możnaby napisać elaborat:)

Ale odbiegliśmy od tematu, po to przytoczyłem umowę aby pokazać że nie mamy doczynienia z rekomendacją (co reguluje umowa) bo to było przedmiotem moich rozważań i gdybym to spr. od razu to nie pisałbym bezpodstawnych wątpliwości - dalsze rozważania w tej kwestii nie mają sensu. Podobne zapisy są stosowane na terenie PL, aby się zabezpieczyć przed ewentualną błędną interpretacją urzędników - wystarczy zgłębić się trochę w temat od strony prawnej.

Sytuacja byłaby zgoła inna gdyby firma cypryjska dawała rekomendacje, co byłoby zapisane jasno w umowie (co hipotecznie byłoby zgodne z prawem Cypru) a naruszało prawo PL, ale tu taka sytuacja nie występuje.

ODPOWIEDZ