Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
bratek23
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2016, 14:41

Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: bratek23 »

Witam, jestem tu nowy, ale szukam pomocy, a raczej porady. Mam kilku kolegów którzy inwestują na giełdzie, na walutach. Poznali jakiegoś faceta, który jest traderem, wpłacili mu pieniądze, a on dla nich zarabia, zapewne sam musi zarabiać znacznie wiecej :):) . Dość nie mała jest to inwestycja, ponieważ wpisowe to min. 10 000zł. Stąd też moje pytanie, bo strasznie się obawiam wpłaty komuś kogo nie znam, a do inwestycji przeznaczone mam 20tyś. zł,a druga sprawa nigdy nie inwestowałem na giełdzie. Czy są tu jakieś zagrożenia? w życiu bym się w to nie bawił, ale kilku znajomych co wpłacili do tego tradera, mają już dwukrotnie pomnożony kapitał który zainwestowali i co najwazniejsze - wypłacony. Dostałem też kilka screenów, jak ten trader inwestuje, które mogę przesłać na priva. Proszę o poradę jak mocno jest to ryzykowna inwestycja oraz czy warto?
z góry dziękuje

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Bardzo ryzykowna, nie warto. Żeby obracać pieniędzmi obcych osób trzeba mieć uprawnienia, w przeciwnym razie grozi kara do 5 baniek zdaje się.

jackub

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: jackub »

bratek23 pisze:Witam, jestem tu nowy, ale szukam pomocy, a raczej porady. Mam kilku kolegów którzy inwestują na giełdzie, na walutach. Poznali jakiegoś faceta, który jest traderem, wpłacili mu pieniądze, a on dla nich zarabia, zapewne sam musi zarabiać znacznie wiecej :):) . Dość nie mała jest to inwestycja, ponieważ wpisowe to min. 10 000zł. Stąd też moje pytanie, bo strasznie się obawiam wpłaty komuś kogo nie znam, a do inwestycji przeznaczone mam 20tyś. zł,a druga sprawa nigdy nie inwestowałem na giełdzie. Czy są tu jakieś zagrożenia? w życiu bym się w to nie bawił, ale kilku znajomych co wpłacili do tego tradera, mają już dwukrotnie pomnożony kapitał który zainwestowali i co najwazniejsze - wypłacony. Dostałem też kilka screenów, jak ten trader inwestuje, które mogę przesłać na priva. Proszę o poradę jak mocno jest to ryzykowna inwestycja oraz czy warto?
z góry dziękuje
Zajmuj się tym na czym się znasz... doskonal to na czym się znasz i na tym zarabiaj ...

https://www.youtube.com/watch?v=bVVsDIv98TA

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wow, co za reklama

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Z kanału giełdowego 25 lat czytania i nic nie robienia ;-). Nieżle się załapał. Ponoć głównie rynki zagraniczne:
https://www.youtube.com/watch?v=balxwYduwcg
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
21 gru 2022, 13:25
Z kanału giełdowego 25 lat czytania i nic nie robienia ;-). Nieżle się załapał. Ponoć głównie rynki zagraniczne:
https://www.youtube.com/watch?v=balxwYduwcg
Czesiu brzmi jakby sam miał jakieś 20 lat, i inwestuje przez 25 lat??? LOL
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Czy on zarobił 26kk czy taki screen tylko zrobił to nie wiem :D ale obsesje na punkcie Zaora ma na pewno . Z tym że inwestowanie jest od spekulacji łatwiejsze to ma racje w czasie bessy tak jak teraz kupowanie i czekanie aż FED stopy% przestanie ponosić i zacznie obniżać

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
27 gru 2022, 20:46
Czy on zarobił 26kk czy taki screen tylko zrobił to nie wiem :D ale obsesje na punkcie Zaora ma na pewno . Z tym że inwestowanie jest od spekulacji łatwiejsze to ma racje w czasie bessy tak jak teraz kupowanie i czekanie aż FED stopy% przestanie ponosić i zacznie obniżać
To jest kamał "Kanał giełdowy" oni cisną ostro Zaorskiego. Odpowiedzi autora w komentarzach wynik "zrobiła" Tesla plus 10 różnych aktywów więc ryzyko nie było szczególnie rozproszone. Chyba nie było to inwestowanie à la Warren Buffett musiał mieć w pewnych momentach w portfelu głównie Teslę. Może użył lewaru. Mówi że wynik wykręcony ze 100K i dopłaty w pewnym momencie kolejnych 100K. Dopłata trochę miesza ale od 100K do 25M w 25 lat to około 25% na rok. Ciekawe kiedy wyszedł z tesli
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
28 gru 2022, 10:39
FreeWay pisze:
27 gru 2022, 20:46
Czy on zarobił 26kk czy taki screen tylko zrobił to nie wiem :D ale obsesje na punkcie Zaora ma na pewno . Z tym że inwestowanie jest od spekulacji łatwiejsze to ma racje w czasie bessy tak jak teraz kupowanie i czekanie aż FED stopy% przestanie ponosić i zacznie obniżać
To jest kamał "Kanał giełdowy" oni cisną ostro Zaorskiego. Odpowiedzi autora w komentarzach wynik "zrobiła" Tesla plus 10 różnych aktywów więc ryzyko nie było szczególnie rozproszone. Chyba nie było to inwestowanie à la Warren Buffett musiał mieć w pewnych momentach w portfelu głównie Teslę. Może użył lewaru. Mówi że wynik wykręcony ze 100K i dopłaty w pewnym momencie kolejnych 100K. Dopłata trochę miesza ale od 100K do 25M w 25 lat to około 25% na rok. Ciekawe kiedy wyszedł z tesli
Zarobił na akcjach Tesli???
2022-12-28_141310.jpg
PS. Jeżeli inwestował w akcje, to nie ma tu kwestii "wyszedł".
Musiał komuś te akcje odsprzedać!
Jeżeli nie miał kupca, to nie mógł "wyjść".

2022 - 25 = 1997
W niecały miesiąc po uchwaleniu przez Sejm Prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych, dnia 12 kwietnia 1991 r., Minister Przekształceń Własnościowych i Minister Finansów reprezentujący Skarb Państwa podpisali akt założycielski Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Cztery dni później, 16 kwietnia odbyła się pierwsza sesja giełdowa z udziałem 7 domów maklerskich, na której notowano akcje 5 spółek. Wpłynęło wówczas 112 zleceń kupna i sprzedaży, a łączny obrót giełdy wyniósł 1.990 zł (2 tys. US$).
Czyli, że musiał zacząć inwestować w 6-tym roku działania GPW.
Ile musiał mieć lat, kiedy zaczynał inwestować na GPW?
Czy miał wtedy dostęp do akcji spółek zagranicznych?

To się za bardzo kupy nie trzyma.
Poza tym, to taką stronkę jak on pokazuje, to każdy idiotyczny scamer z Kalkuty potrafi zrobić praktycznie na żywo. Nie trzeba niczego budować, ani pisać żadnych kodów. Wystarczy zmienić cyferki na otwartej stronie www i one tak będą, dopóki nie odświeżysz stronki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Inwestowanie giełda waluty - proszę o pilną poradę

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
21 gru 2022, 13:25
Z kanału giełdowego 25 lat czytania i nic nie robienia ;-). Nieżle się załapał. Ponoć głównie rynki zagraniczne:
https://www.youtube.com/watch?v=balxwYduwcg
Kupa sprzecznych ze sobą bzdur

ODPOWIEDZ