Nowe zasady FCA

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Właśnie przeczytałem, że brytyjski regulator obostrzył możliwości grania na fx dla klientów brytyjskich brokerów :

https://comparic.pl/fca-zakaz-bonusow-c ... lewar-501/

https://comparic.pl/krwawa-laznia-akcja ... egulatora/

Maksymalny lewar 1/50 i zakaz bonusów. Walić bonusy, ale taki lewar to załamka. Czy to ma dotyczyć tylko klientów mieszkających w Anglii, czy również klientów z Polski. Właśnie przeniosłem konto z HFT do CMC, a tu taki zonk.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No, a przecież platforma Ci nie pasowała... :D

Akcje brytyjskich brokerów pikują... Myślę, że zmiany obejmą nie tyle brytyjskich klientów, co brytyjskich brokerów więc każdemu klientowi, nawet z Antarktydy, będą mogli zaoferować 1:50 max. Takie zmiany były nieuniknione. Japonia, Australia, USA, Cypr... Polska... :) Musiała i Wlk. Brytania coś zrobić, tym bardziej, że jest tam cała masa brokerów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:No, a przecież platforma Ci nie pasowała... :D

Musiała i Wlk. Brytania coś zrobić, tym bardziej, że jest tam cała masa brokerów.
I dalej mi nie pasuje :D . Tyle, że mają na walutach bardzo małe spready, a byli klienci HFT mają jeszcze 30% upustu od tych spreadów aż do końca lutego, więc pewnie tak długo u nich pogram DT.
Coś mi się zdaje, że ta cała masa brokerów przeniesie się i to raczej szybko. Czytałem, że LMAX już panował przeprowadzkę do Irlandii ze względu na Brexit. Brexit pewnie nie będzie aż takim problemem, ale zmiana lewara już tak.
Co tam ! Zawsze są jeszcze brokerzy ze Szwajcarii, jak już nie będzie gdzie grać :lol: Chociaż ta platforma Dukasa to ... . Lepiej się powstrzymam :P
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Nagonka medialna zmusiła polityków do działań ( czyt. niańczenia poddanych ) . Tylko , czy ktoś nie mógł im wytłumaczyć , że takie przepisy niczego nie zmienią . Smith jeżeli ma stracić pieniądze , przy niższym lewarze będzie tracił dłużej . Cala ta nagonka skończy się uznaniem FX za hazard i przeniesienie brokerów do kasyn . Ciekawe jakie zorganizują trading-room'y . :roll:
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rozmawiałem z LMAX. Twierdzą, iż ograniczenie dźwigni to długofalowe plany i nie wejdą w życie "teraz-zaraz". Ale bonusy tak, będą zakazane tylko akurat oni nigdy ich nie oferowali ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

wrongWay pisze: Cala ta nagonka skończy się uznaniem FX za hazard i przeniesienie brokerów do kasyn .
No właśnie tutaj nasuwa mi sie pytanie - czy nowe regulacje obejmują również firmy oferujące spread betting czy tylko klasycznych brokerów forex ?
Raposo masz może jakieś informacje na ten temat ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie wiem, bo brokerzy UK nie mogą oferować spread bettingu nierezydentom Wlk. Brytanii z tego co pamiętam :). Więc dla nas na jedno wychodzi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Dobrze, żeby Lmax zostawił w jakiś sposób tą dźwignię 1:100 bo planuję otworzyć u nich konto. 1:50 to już trochę za mało, ledwo się przestawiło na 1:100. Te zmiany mają wejść chyba w życie jakoś szybko, więc może to jest tylko zalecana dźwignia a nie taka, którą trzeba będzie mieć? Ciekawe czy będzie tak jak mówią i czy zostawią dźwignię 1:100

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tego nie wiadomo ale redukcję lewara do 1:%0 na pewno odczuje b. duża część branży FX - niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy ilu brokerów jest w UK o których nawet nigdy nie słyszeli, bo nie "zaatakowali" polskiego rynku. Tak czy inaczej, to na razie pomysł i myślę, że redukcja nastąpi ale faktycznie do 1:100.

Bardziej zastanawia mnie co będzie z brokerem XM, który przede wszystkim bazuje na promocjach z bonusami i właśnie z tego słynie. Bo przyznajmy szczerze, oferta sama w sobie nie wyróżnia się niczym innym. CySEC zakazał bonusów, XM otrzymało licencję FCA... Tyle, że ta też z nimi kończy. I co teraz?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: Nowe zasady FCA

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Przeniosą się gdzie indziej, może tak. Cieżko wyobrazić mi sobie xm bez bonusów. Maja tez konta w centach i pewnie dużo stałych klientow wiec myśle ze tak mocno im to nie zagrozi.

ODPOWIEDZ