Inwestycje w akcje-Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
emcio4444
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2016, 16:11

Inwestycje w akcje-Forex

Nieprzeczytany post autor: emcio4444 »

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i przeniesienie tematu gdybym pisał w nieodpowiednim miejscu. Temat dotyczy inwestycji w akcje na Forex-ie. Sam jestem początkującym inwestorem i dopiero się uczę. Dlatego liczę na pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Mam kilka pytań na które nie znalazłem samemu odpowiedzi dlatego mam nadzieję, że Wy mi pomożecie. Mianowicie:
1. Słyszałem, że wartość spółki notowanej na GPW spada o równowartość wypłaconej dywidendy w dniu wypłaty. Chciałbym wiedzieć czy to prawda i czy jest tak samo dla innych giełd (Niemieckiej, Francuskiej, Brytyjskiej itp.) ?
2. Czy są jakieś strony gdzie w czasie rzeczywistym notowane są zlecenia kupna i sprzedaży akcji danej spółki ?
3. Na co warto zwrócić uwagę kupując/sprzedając akcje w przypadku day tradingu ?
4. Czy dane przed rynkowe wyznaczają trend po otwarciu rynku ?
To już wszystko gdyby ktoś miał jakieś przydatne linki, informacje lub porady to będę wdzięczny. :wink:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Inwestycje w akcje-Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) Tak. Jeśli spółka wypłaca dywidendę to jej wartość odcinana jest od kursu rynkowego w chwili wypłaty, a akcjonariusz otrzymuje samą dywidendę na swój rachunek maklerski. W przypadku FX nie handlujesz na akcjach tylko na CFD na akcje (użyj Google) więc możesz posiadać pozycję długą (wtedy otrzymujesz "wypłatę" dywidendy) lub krótką (wtedy "płacisz" dywidendę) ale to nie ma większego znaczenia, bo tyle samo zarabiasz na zmianie kursu.
Ad.2) Na FX? Nie, bo to rynek zdecentralizowany i handlujesz na CFD, nie na akcjach. Na akcjach widać wgląd w arkusz zleceń ale trzeba posiadać rachunek maklerski w DM.
Ad.3) Na wysokość opłat i zmienność instrumentów. W przypadku normalnych akcji także na płynność.
Ad.4) Czasem. Czyli można powiedzieć, że "nie" ;).

Czytać, czytać i jeszcze raz testować... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

emcio4444
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2016, 16:11

Re: Inwestycje w akcje-Forex

Nieprzeczytany post autor: emcio4444 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :wink: Widzę, że czeka mnie dużo nauki, ale nikt nie powiedział, że droga do sukcesu będzie łatwa :D Cały czas czytam, uczę się i testuję, ale bardzo ciężko jest przewidzieć dzienne zmiany na kontraktach CFD na akcje, gdyż wszystkie prognozy i informacje jakie znajduję dotyczą inwestycji długoterminowych. Prawdę powiedziawszy to nie zamierzałem inwestować w CFD na akcje tylko w amerykańskie opcje akcyjne, ale ich cena jest zależna od ceny akcji danej spółki, więc szukam informacji o spółce. Ze względu na dużą zmienność tych opcji bardzo ważne jest, aby dobrze przewidzieć trend głównego instrumentu. Korzystam oczywiście z świec i innych wskaźników, ale zawsze byłem zwolennikiem analizy fundamentalnej, więc cały czas szukam informacji. Bardzo zaciekawiły mnie te arkusze zleceń, wiesz może czy na ich podstawie da się przewidzieć trend ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Inwestycje w akcje-Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Arkusze niezbyt ale wolumen na akcjach bez wątpienia to użyteczne narzędzie w AT. Często jest wykorzystywany jako potwierdzenie występujących sygnałów. Ale o tym zapewne też doczytasz... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

emcio4444
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2016, 16:11

Re: Inwestycje w akcje-Forex

Nieprzeczytany post autor: emcio4444 »

Po raz kolejny dziękuję za odpowiedź. Już się biorę za czytanie :wink:

ODPOWIEDZ