Stalking

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Stalking

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

Od roku czasu codziennie otrzymuję telefony z ofertami gry na giełdzie/forexie/opcjach. Wielokrotnie powtarzałem, że nie życzę sobie takich telefonów. Bezskutecznie. Bardzo mnie to męczy, a nie zamierzam zmieniać numeru telefonu. Czy macie podobne doświadczenia? Jak sobie radzicie? Czy w związku z tym warto Waszym zdaniem wstępować na drogę prawną? Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

lekarz pisze:Od roku czasu codziennie otrzymuję telefony z ofertami gry na giełdzie/forexie/opcjach. Wielokrotnie powtarzałem, że nie życzę sobie takich telefonów. Bezskutecznie. Bardzo mnie to męczy, a nie zamierzam zmieniać numeru telefonu. Czy macie podobne doświadczenia? Jak sobie radzicie? Czy w związku z tym warto Waszym zdaniem wstępować na drogę prawną? Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?
To proste zmien numer telefonu :d

-- Dodano: 30 lis 2016, 17:54 --
lekarz pisze:Od roku czasu codziennie otrzymuję telefony z ofertami gry na giełdzie/forexie/opcjach. Wielokrotnie powtarzałem, że nie życzę sobie takich telefonów. Bezskutecznie. Bardzo mnie to męczy, a nie zamierzam zmieniać numeru telefonu. Czy macie podobne doświadczenia? Jak sobie radzicie? Czy w związku z tym warto Waszym zdaniem wstępować na drogę prawną? Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?
To proste zmien numer telefonu :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: raposo »

lekarz pisze:Od roku czasu codziennie otrzymuję telefony z ofertami gry na giełdzie/forexie/opcjach. Wielokrotnie powtarzałem, że nie życzę sobie takich telefonów. Bezskutecznie. Bardzo mnie to męczy, a nie zamierzam zmieniać numeru telefonu. Czy macie podobne doświadczenia? Jak sobie radzicie? Czy w związku z tym warto Waszym zdaniem wstępować na drogę prawną? Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?
Mimo, że przedstawiają się za każdym razem inaczej to tak naprawdę to 2-3 firmy, które dzwonią. Tłumaczenie nic nie da, bo nowy pracownik dostaje listę telefonów do obdzwonienia i żyje na sowitej prowizji więc będzie walczył niczym wilczek z WS ;). Można straszyć, że nagrywasz i przekażesz sprawę gdzie trzeba ale... Zaraz będzie dzwonił nowy, nieświadomy pracownik, a też nie licz na to, że mówią Ci swoje prawdziwe imię/nazwisko.

Można prosić, straszyć, grozić ale najskuteczniejszą metodą na tę chwilę jest nie podejmowanie żadnego tematu tylko rozłączanie się i blokowanie numeru. Mi taka operacja zajmuje już nie więcej niż 5 sekund od momentu zorientowania się, że to "oni" (jazgot w tle i tekst "miałem sie z panem kontaktować") ;). Opcja nr 2 - odbierasz i odkładasz na bok telefon. On marnuje Twój czas, to Ty zmarnuj jego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Polecam od razu się rozłączać i blokować numer.

Szkoda tylko, że czasami dostanie się przez to uczciwym brokerom po tym jak się rzeczywiście gdzieś zapiszesz.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

raposo pisze:
lekarz pisze: Opcja nr 2 - odbierasz i odkładasz na bok telefon. On marnuje Twój czas, to Ty zmarnuj jego.
A nie może być tak, że jak gościu zadzwoni z zagranicy to będę płacić???

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Może ale najczęściej to nie broker. Do mnie czasem dzwonią cwaniaki o 5-6 rano z jakiegoś afrykańskiego numeru zaczynającego się na 22 ( jak warszawskie). Na szczęście zawsze odrzucam numery których nie znam. trzydzieści parę za minutę.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: green7 »

lekarz pisze:A nie może być tak, że jak gościu zadzwoni z zagranicy to będę płacić???
T-REX pisze:Może ale najczęściej to nie broker. Do mnie czasem dzwonią cwaniaki o 5-6 rano z jakiegoś afrykańskiego numeru zaczynającego się na 22 ( jak warszawskie). Na szczęście zawsze odrzucam numery których nie znam. trzydzieści parę za minutę.
Ee Panowie ogarnijcie się - co Wy tu inputujecie ? Nie płaci się za przyłączenia przychodzące.

To ma miejsce tylko w roamingu czyli jeśli masz polski numer i odbierasz za granicą. Lub odwrotnie: zagraniczną numer i odbierasz w pl.
Green
Obrazek
Obrazek

mistic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 11 lut 2011, 14:48

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: mistic »

Nic z tym nie zrobisz.Możesz jedynie zainstalować aplikację do blokowania numerów.Na pewno podpisałeś lub "kliknięciem'' wyraziłeś zgodę przetwarzanie danych osobowych w tym twojego e-maila i właśnie numeru telefonu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Stalking

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dokładnie tak jak pisze green - tutaj nie ma obaw. Oczywiście, nie odbierasz jak dzwonią z RPA ale zazwyczaj ci krętacze dzwonią z polskich pre-paidów. Może to się ciut ukróci po wymogu rejestracji numeru.
mistic pisze:Nic z tym nie zrobisz.Możesz jedynie zainstalować aplikację do blokowania numerów.Na pewno podpisałeś lub "kliknięciem'' wyraziłeś zgodę przetwarzanie danych osobowych w tym twojego e-maila i właśnie numeru telefonu.
Nowsze telefony mają taką funkcję w standardzie ale co do wyrażenia zgody to nie mogę potwierdzić. Gdzieś ten numer został podany, tyle, że baza danych została sprzedana dalej i to kilkukrotnie - i to jest problem. W końcu "zgodę" można by cofnąć, a tutaj jak o to poprosisz to usłyszysz "okej, okej", a jutro i tak zadzwonią ;). Mówimy o pseudo-firmach bez żadnej etyki, które niszczą opinię temu rynkowi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ