Jak się rozlicza podatek z transakcji?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
mszz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2016, 18:54

Jak się rozlicza podatek z transakcji?

Nieprzeczytany post autor: mszz »

Witam
Działam na platformie MetaTrader, firma zarejestrowana jest za granicą (KeyStock) i oni nie wystawiają PIT'a, tylko zestawienie transakcji (co jest ponoć podstawą do rozliczenia z polskim US). Chodzi mi o to, kiedy powstaje obowiązek podatkowy, czy w momencie uzyskania jakiegokolwiek zysku czy w momencie wypłaty środków z rachunku u nich do mnie (tak mi powiedziała kiedyś jedna z osób). Mianowicie, jak ulokowałem tam 100tys PLN, na transakcjach zakończonych zarobiłem 50tys PLN, ale na otwartych pozycjach mam -40 tys, wypłat nie było.
I czy podstawą do opodatkowania będzie 50tys PLN z zysku czy rozliczane jest to w jakiś inny sposób?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak się rozlicza podatek z transakcji?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Rozliczasz się z ZAMKNIĘTYCH transakcji w danym roku do końca kwietnia roku następnego (czyli za transakcje zamknięte w 2016. płacisz podatek do końca kwietnia 2017). Wypłacone środki nie mają znaczenia. Obowiązek rozliczyć się masz zarówno ze straty, jak i z zysku.

Więcej na temat rozliczeń:
http://forex-nawigator.biz/forum/forex- ... 10976.html

oraz

http://forexclub.pl/edukacja/podatki/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mszz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2016, 18:54

Re: Jak się rozlicza podatek z transakcji?

Nieprzeczytany post autor: mszz »

Czyli w moim przykładzie będę musiał zapłacić podatek od 50tys PLN? Czyli żeby nie płacić to najlepszy sposób zamknąć pozycje otwarte na minusie żeby się zbilansowało? Czy może są jakieś inne sposoby na pomniejszenie podatku?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak się rozlicza podatek z transakcji?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mszz pisze:Czyli w moim przykładzie będę musiał zapłacić podatek od 50tys PLN? Czyli żeby nie płacić to najlepszy sposób zamknąć pozycje otwarte na minusie żeby się zbilansowało? Czy może są jakieś inne sposoby na pomniejszenie podatku?
Dokładnie tak. Jeśli zamkniesz 40-tys. stratę do 31-go grudnia to unikniesz podatku od 50 tys. i zapłacisz tylko od 10 tys..
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ