Robi wrażenie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

"Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna" brawo.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

watpie zeby to brok wyplacil tym bardziej ze to mm z cypru szanse zadne no ale fajnie ze to zrobil ma skilla do nastepnego runu :p
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Nie chcę nikogo obrażać, ale mam pewną teorię, że większość osób na tym forum ma wiedzę do robienia czegoś takiego. Wręcz uważam, że nie jeden z użytkowników ma wiedzę o wiele większą od Przemka. Tylko ma więcej barier w sobie,

Niestety większość błądzi(w tym i ja - może teraz się coś zmieni). Latami siedzimy nad systemem wejść, wydaje Nam się, że tam jest problem. A problemem jest psychologia,MM i gdzie zamykać pozycje.
Skoro nie jeden z Nas potrafi zrobić 1000% z 1000 zł to i z 10.000zł czy 100.000zł powinno to być tak samo wykonalne - pytanie tylko czy my to wytrzymamy? Nie nasz system, tylko my?

Gdy Przemek wkleił zdjęcie ze stanem konta - 90% pytań było "Jaki mam system wejść? W jaki sposób zajmuje pozycje? Na jakim TFie grasz?".
Dokładnie to samo co jest na forum, i w mojej ocenie to jest powód dlaczego ciągle tracimy.

Osobiście widzę 2 możliwości zarabiania na forex(pomijając brokerów, szkoleniowców) :
- gramy dużym kapitałem i trzymamy się risku kilku % max - ja wiem, że to nie dla mnie. Bo jestem świadom, że za parę lat może przyjść jeden zły dzień i mogę skończyć tak samo jak kończyło wielu wybitnych traderów,
- gramy małym kapitałem ale gramy bardziej agresywnie wypłacając przy tym systematycznie zyski.

Łączenie tych dróg powoduje ciągłe problemy przynajmniej dla większości traderów.
Koniec teorii, najwyższa pora zacząć skubać rynek póki jest to jeszcze takie łatwe.

A zwycięzcy tutaj również gratuluje. Imponujące zobaczyć bańkę na rachunku.
Przez lata ciężko było zobaczyć jakiekolwiek konto real od Naszych guru czy szkoleniowców, a tutaj młody student strzela milion w parę tygodni.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Songo89K pisze:Nie chcę nikogo obrażać, ale mam pewną teorię, że większość osób na tym forum ma wiedzę do robienia czegoś takiego. Wręcz uważam, że nie jeden z użytkowników ma wiedzę o wiele większą od Przemka. Tylko ma więcej barier w sobie,

Niestety większość błądzi(w tym i ja - może teraz się coś zmieni). Latami siedzimy nad systemem wejść, wydaje Nam się, że tam jest problem. A problemem jest psychologia,MM i gdzie zamykać pozycje.
Skoro nie jeden z Nas potrafi zrobić 1000% z 1000 zł to i z 10.000zł czy 100.000zł powinno to być tak samo wykonalne - pytanie tylko czy my to wytrzymamy? Nie nasz system, tylko my?

Gdy Przemek wkleił zdjęcie ze stanem konta - 90% pytań było "Jaki mam system wejść? W jaki sposób zajmuje pozycje? Na jakim TFie grasz?".
Dokładnie to samo co jest na forum, i w mojej ocenie to jest powód dlaczego ciągle tracimy.

Osobiście widzę 2 możliwości zarabiania na forex(pomijając brokerów, szkoleniowców) :
- gramy dużym kapitałem i trzymamy się risku kilku % max - ja wiem, że to nie dla mnie. Bo jestem świadom, że za parę lat może przyjść jeden zły dzień i mogę skończyć tak samo jak kończyło wielu wybitnych traderów,
- gramy małym kapitałem ale gramy bardziej agresywnie wypłacając przy tym systematycznie zyski.

Łączenie tych dróg powoduje ciągłe problemy przynajmniej dla większości traderów.
Koniec teorii, najwyższa pora zacząć skubać rynek póki jest to jeszcze takie łatwe.

A zwycięzcy tutaj również gratuluje. Imponujące zobaczyć bańkę na rachunku.
Przez lata ciężko było zobaczyć jakiekolwiek konto real od Naszych guru czy szkoleniowców, a tutaj młody student strzela milion w parę tygodni.
tak, tyle że jak sam pisał wcześniej wtopił bodajże 300 tysięcy, a bańkę zrobił ze 167 tysięcy ;) o wiele łatwiej jest to zrobić z większego depo, aniżeli np. z 10 tysięcy :) tak czy siak - wynik konkretny, ale najbardziej rozbawiło mnie to, że ponoć broker dzwonił z pytaniem czy on na pewno chce te pieniądze :d jaja jak berety :lol:

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Kurcze pewnie znowu zostanę uznany za hejtera... Tylko mi nasuwa się pytanie, kto normalny wpłaca takie pieniądze do brokera takiego jak XM? o.O No i jeszcze to co freakout napisał, gość dużo wcześniej stracił, wygląda to jakby tym razem po prostu się udało... Ale oczywiście gratuluję wyniku.

waz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 wrz 2007, 22:52

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: waz »

podeslijcie nowego linka bo ten z pierwszego postu nie działa.

Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Powiem Wam szczerze że jak grałem agesywnie i bazując na AT to traciłem. Człowiek zaczyna z takiem nastawieniem że szybko chce dużo zarobić, rzucić pracę...itd. Kiedy załączłem grać jako dodatkowe zajęcie i raczej celuje w jakiekolwiek zyski a nie duże zyski to zacząłem lepien grać. W zeszłym roku miałem około 28% i wiem że to nie dużo ale nie miałem też dużego drawdownu i teraz się też tego trzymam i mam już 36%. Zmieniłem przede wszystkim swoje nastawienie, skupiam się bardziej na zarządzaniu pozycją i nie zależy mi na sztucznych statystykach jak liczba transakcji na plusie vs minus. Z drugiej strony też przestałem trzymać się stosunku zysku do ryzyka 3/2:1 i raczej większość pozycji mam 6:1 i dużo więcej. Otwieram trady na D1/H4 i ustawiam SL na M15. Rzadko wychodzi ale jak mam wysoki stosunek zysku do ryzyka to jednak jestem ciągle na małym plusie. Celem jest teraz podwyższenie skuteczności z którą zawsze miałem kłopot ale też widzę że to jednak nie wszystko. Mój wniosek odkąd zaczłąłem odrabiać straty z poprzednich lat to ,nudne tradowanie ma lepszy efekt niż agresywne i ekscytujące.
Poza tym nie wiem czy macie podobnie ale miałem lepszą skutecznośc w lutym-kwietniu w porównaniu do tego co mam teraz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Brunon79 pisze:Powiem Wam szczerze że jak grałem agesywnie i bazując na AT to traciłem. Człowiek zaczyna z takiem nastawieniem że szybko chce dużo zarobić, rzucić pracę...itd. Kiedy załączłem grać jako dodatkowe zajęcie i raczej celuje w jakiekolwiek zyski a nie duże zyski to zacząłem lepien grać. W zeszłym roku miałem około 28% i wiem że to nie dużo ale nie miałem też dużego drawdownu i teraz się też tego trzymam i mam już 36%. Zmieniłem przede wszystkim swoje nastawienie, skupiam się bardziej na zarządzaniu pozycją i nie zależy mi na sztucznych statystykach jak liczba transakcji na plusie vs minus. Z drugiej strony też przestałem trzymać się stosunku zysku do ryzyka 3/2:1 i raczej większość pozycji mam 6:1 i dużo więcej. Otwieram trady na D1/H4 i ustawiam SL na M15. Rzadko wychodzi ale jak mam wysoki stosunek zysku do ryzyka to jednak jestem ciągle na małym plusie. Celem jest teraz podwyższenie skuteczności z którą zawsze miałem kłopot ale też widzę że to jednak nie wszystko. Mój wniosek odkąd zaczłąłem odrabiać straty z poprzednich lat to ,nudne tradowanie ma lepszy efekt niż agresywne i ekscytujące.
Poza tym nie wiem czy macie podobnie ale miałem lepszą skutecznośc w lutym-kwietniu w porównaniu do tego co mam teraz.
To na pocieszenie powiem ci, że Buffet przez te wszystkie lata miał stope zwrotu z inwestycji na poziomie 25-30% średnio w rok. I do majątku dochodził latami. Idź do banku i spytaj ludzi trzymających kase na lokatach, czy 36%/rok to dużo czy mało :)

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Robi wrażenie

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

DavidFx pisze:watpie zeby to brok wyplacil tym bardziej ze to mm z cypru szanse zadne no ale fajnie ze to zrobil ma skilla do nastepnego runu :p

A sa gdzies dowody na to ze mm nie wyplaca takich kwot? Oczywiscie pomijam spiełdolenie z hajsem.

ODPOWIEDZ