Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakty

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakty

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Witam

Sledze opcje na kontrakty EUR/USD przez miesiąc (obecnie sa notowane po 1,1224) jak i FX (notowany po 1,1184).
Kontrakt wygasa w piątek 07.10.2016
Myślałem ze w miarę zbliżania sie do daty wygaśnięcia notowania będą sie do siebie zbliżać. Natomiast w tym przypadku średnia różnica jaka za obserwowałem od miesiąca wynosi 40p i sie nie zmniejsza jak i nie powiększa. Z czego to może wynikać?
Pytam ponieważ różnica na następnej serii wynosi 84p. Czyli mam rozumieć że przez cały czas trwania kontraktu bede obserwował taka różnice? Czy może to zagrywka brokera SAXO? Czytałem o ile to prawda ze na platformie może manipulować kursem.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakt

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

hank4 pisze:...średnia różnica jaka za obserwowałem od miesiąca wynosi 40p i sie nie zmniejsza jak i nie powiększa.
Nie znam szczegółów bo nie mam konta w Saxo, dodatkowo napisałeś zbyt ogólnie o jakie opcje Ci chodzi.
W poprzednim temacie jednak napisałem Ci, że opcje u brokerów fx nie "chodzą" tak jak opcje na giełdzie. Sam się teraz o tym przekonałeś. Te giełdowe "ciążyłyby" ku cenie wykonania wraz ze zbliżającym się terminem. Kilka lat temu obserwowałem opcje w XTB i po tym co zobaczyłem uznałem, że szkoda na nie czasu, bo to ściema, a nie realne opcje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakt

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Próbowałeś może inwestować w opcje albo kontrakty na waluty na własnie zwykłej giełdzie?
jestem ciekaw jaka jest płynność(w przypadku brokera zapewnia ja on sam) i jaki wysoki muszę "złożyć depozyt zabezpieczający" a tak w ogóle to ile trzeba mięć pieniędzy aby zacząć grac. Domyślam sie ze więcej niz u brokera.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakt

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Ostatni raz na GPW grałem na opcjach w 2006 roku, więc sam rozumiesz, że nie posiadam aktualnych informacji.
Zerknij w tygodniu tu na to notowania opóxnione o 15 minut :

http://bossa.pl/index.jsp?layout=3&page ... adka=opcje

To są opcje tylko i wyłącznie na Wig 20. Płynnośc jest raczej marna. Odnośnie wielkości depozytów to musizz poszukać na stronie KNF bo oni kiedyś publikowali te wielkości odnośnie opcji.
Opcje, które Ciebie interesują są notowane na amerykańskich giełdach. Nie wiem jaka jest płynność, ale zakładam, że tam jest wystarczająca. Nie mam pojęcia o jakich pieniądza jest mowa. Część polskich biur maklerskich oferuje dostęp do amerykańskich giełd. Nie wiem czy mają w ofercie instrumenty pochodne.
Jeśli mają to podejrzewam, że potrzebne środki nie są aż tak kosmiczne. Pamiętam, że 15 lat temu, gdy rozmawiałem o tym z kolegami z biura maklerskiego to depozyty na SnP czy Nasdaq były dla mnie kosmiczne bo minimalne wymagania to była kwota 10 000 USD. W chwili obecnej taka kwota już nie powala. Lewar na gełdzie będzie na pewno mniejszy niż u brokerów FX, ale na giełdzie masz do czynienia z rzeczywistością, a nie ze sztucznym środowiskiem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakt

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Czy pamiętasz może jakie to biura maklerskie udostępniają mozliowsc inwestowania bezpośrednio na giełdach zagranicznych w tym wypadku na opcjach na waluty badz kontraktach na opcje na te waluty.
Po dłuższym zastanowieniu chyba masz racje broker na platformie może z toba zrobić co zechce.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakt

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

hank4 pisze:Czy pamiętasz może jakie to biura maklerskie udostępniają mozliowsc inwestowania bezpośrednio na giełdach zagranicznych w tym wypadku na opcjach na waluty badz kontraktach na opcje na te waluty.
Nie interesowałem się tematem. Mignęły mi reklamy biur maklerskich BZWBK, mBank i Alior, które oferowały dostęp do giełd amerykańskich, ale nie wiem czy tylko do akcji czy także do pochodnych. Widziałem też kiedyś reklamę biura maklerskiego z Czech, ale nie pamiętam nazwy.
hank4 pisze: Po dłuższym zastanowieniu chyba masz racje broker na platformie może z toba zrobić co zechce.
Tylko "chyba" ? :( Jestem nieusatysfakcjonowany i czuję duży zawód. Poczekam aż powiesz, że "na pewno". :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Rożnica pomiędzy rynkiem spot (FX) a opcjami na kontrakt

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Dziękuję za pomoc.
Rozwinę jeszcze ten temat na forum. Może ktos inwestował bezpośrednio na giełdzie.
Również gdzieś na forum widziałem wpis osoby która poszukiwała brokera który jest pośrednikiem w handlu opcjami, kontraktami itd...

ODPOWIEDZ