Praca salesman

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Dimaukr
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:35

Praca salesman

Nieprzeczytany post autor: Dimaukr »

Witajcie,
Jestem nowy na forum, niestety nie udało mi się znaleźć podobnego tematu dotyczącego dokładnie tego stanowiska.
Mam okazję podjąć pracę w warszawskiej firmie forex jako sprzedawca. Z jednej strony wszyscy wspaniale ubrani, oferta awansu i szkoleń. Z drugiej w grupie nowo przyjętych pracowników można by zrobić konkurs na upośledzenie umysłowe roku i całe podium zajęte by było. Jest umowa zlecenie, jest podstawa, są jasne wymagania, jest spore biuro i nie ukrywają że mało osób po miesiącu zostaje, ponieważ oficjalnie nie wytrzymują tempa. Moje pytanie do was czy miał ktoś styczność z taką praca, czy warto w to wchodzić jako kompletny swierzak? Jestem rozbity pomiędzy obietnicą, że ciężka praca przyniesie na 100% zyski i jakąś tam konkretne pensje, a tym, że strasznie dużo obietnic plus rodzaj ludzi przyjętych razem ze mną. Nikt normalny faceta, który ledwo mówi nie przyjmuje do pracy. Pracownicy, którzy już tam są, sprawiają sensowne wrażenie. Nie boję się ciężkiej pracy wiele godzin, boję się zostać w jakiś sposób wysyłany.

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Praca salesman

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Pracowałem kilka lat jako broker i m.in pozyskiwałem klientele. Wszystko zależy od tego jakie kwoty masz pozyskać miesięcznie. Warto dodać, że wg. polaczkowatego prawa, żeby móc telefonować do klientów w sprawie "inwestycji" musisz mieć licencje MPW lub AFI. Co do niekompetencji i ułomności to nie ma się czego innego spodziewać - taka specyfika Polskiego rynku:)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Praca salesman

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Dimaukr pisze:Witajcie,
Jestem nowy na forum, niestety nie udało mi się znaleźć podobnego tematu dotyczącego dokładnie tego stanowiska.
Mam okazję podjąć pracę w warszawskiej firmie forex jako sprzedawca. Z jednej strony wszyscy wspaniale ubrani, oferta awansu i szkoleń. Z drugiej w grupie nowo przyjętych pracowników można by zrobić konkurs na upośledzenie umysłowe roku i całe podium zajęte by było. Jest umowa zlecenie, jest podstawa, są jasne wymagania, jest spore biuro i nie ukrywają że mało osób po miesiącu zostaje, ponieważ oficjalnie nie wytrzymują tempa. Moje pytanie do was czy miał ktoś styczność z taką praca, czy warto w to wchodzić jako kompletny swierzak? Jestem rozbity pomiędzy obietnicą, że ciężka praca przyniesie na 100% zyski i jakąś tam konkretne pensje, a tym, że strasznie dużo obietnic plus rodzaj ludzi przyjętych razem ze mną. Nikt normalny faceta, który ledwo mówi nie przyjmuje do pracy. Pracownicy, którzy już tam są, sprawiają sensowne wrażenie. Nie boję się ciężkiej pracy wiele godzin, boję się zostać w jakiś sposób wysyłany.
Pewnie praca polega na wciskaniu klientom kitu i sprzedawaniu jakiegoś badziewia. Nie wiem, czy byłbym w stanie po tym spokojnie zasnąć mając tego świadomość. No ale są ludzie co dla kasy zrobią dosłownie wszystko.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Praca salesman

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Obojętnie czy to będzie rachunek forexowy czy odkurzacz kosmiczny lub kołdra z włosów papieża to musisz mieć umiejętność sprzedaży. O tyle dobrze ze dzwonisz w zasadzie do zbioru osób, które sąprzynajmniej w 1% zainteresowane

Fx$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 mar 2016, 20:42

Re: Praca salesman

Nieprzeczytany post autor: Fx$ »

Przede wszystkim rozeznaj się jaką ta firma ma opinię w internecie. Żeby się nie okazało że pracujesz dla złodzieja, których w branży forex jest od groma. Na ile ja mam orientację w pracy telesales to duża rotacja to zły znak. Firma nie może sobie pozwolić na dobrych doświadczonych pracowników tylko robi łapankę a później okazuje się czy może ktoś zostanie. W dobrych firmach, gdzie są godziwe warunki pracy oraz dobry produkt do sprzedaży to HR robi konkretną selekcję i wybiera doświadczonych sprzedawców a oni później robią kasę i nie szukają nowej fuchy.

Jeżeli nie masz doświadczenia w takiej pracy to możesz spróbować. Przemęczysz się chwilę i później możesz szukać czegoś lepszego. Ale jeżeli to jest firma krzak która wyciska z klientów kasę to lepiej się za to nie bierz. Niech szukają frajerów sami. A w bajki o awansach i super zyskach nie wierz. Jakby to była prawda to na rozmowę o pracę nawet by Ciebie nie zaprosili jeżeli jesteś zielony w temacie. Także jakiś haczyk tam jest na pewno.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Praca salesman

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

lepiej podjac prace sprzedawcy ogorkow nie ma takiego parcia a ogorek kupi prawie kazdy :D
a najlepiej usiasc na tylku i samemu trejdowac :p
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

ODPOWIEDZ