Forex vs Futures

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Czy jest wśród Was ktoś, kto przesiadł się z forexu na kontrakty? Albo w drugą stronę? Jakie wskazalibyście wady i zalety każdego rynku i czy możecie polecić sensownych brokerów futures?

Laguna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 22 sty 2013, 22:15

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: Laguna »

1. W mojej subiektywnej ocenie Forex przegrywa w każdej ważnej kwestii z kontraktami futures.
Oczywiście posiadam doświadczenie w handlu przez pośredników z obu grup.
Podstawowe korzyści z handlu na rynkach futures.
1. Brak konfliktu interesów
2. Brak rekwotowań
3. Duża większa dostępność rodzaju zleceń
4. Poślizg cenowy przy wykonaniu Sl jest zawsze prawdziwy i brak możliwości manipulacji
5. Prawdziwa cena
6. Płynność rynku
7. Dostępność Platform
8. Dane Volumenowe
9. Prowizje handlowe
10. Bezpieczeństwo handlu

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Laguna pisze:1. W mojej subiektywnej ocenie Forex przegrywa w każdej ważnej kwestii z kontraktami futures.
Oczywiście posiadam doświadczenie w handlu przez pośredników z obu grup.
Podstawowe korzyści z handlu na rynkach futures.
1. Brak konfliktu interesów
2. Brak rekwotowań
3. Duża większa dostępność rodzaju zleceń
4. Poślizg cenowy przy wykonaniu Sl jest zawsze prawdziwy i brak możliwości manipulacji
5. Prawdziwa cena
6. Płynność rynku
7. Dostępność Platform
8. Dane Volumenowe
9. Prowizje handlowe
10. Bezpieczeństwo handlu
Hej ale masz na mysli doswiadczenie z futures poprzez CFD oferowane przez roznego typu "brokerow" fx na MT4 czy prawdziwy dostep do rynku poprzez brokerow z rynku gieldowego (gpw, eurex, xetra itp.)?

Laguna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 22 sty 2013, 22:15

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: Laguna »

mam na myśli oczywiście inwestowanie na rynku regulowanym czyli giełdy

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Laguna pisze:mam na myśli oczywiście inwestowanie na rynku regulowanym czyli giełdy
No to rzeczywiscie inne zabawki inna piaskownica.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Raczej forex to zabawki w porównaniu do futures ;)

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Laguna pisze:1. W mojej subiektywnej ocenie Forex przegrywa w każdej ważnej kwestii z kontraktami futures.
Oczywiście posiadam doświadczenie w handlu przez pośredników z obu grup.
Podstawowe korzyści z handlu na rynkach futures.
1. Brak konfliktu interesów
2. Brak rekwotowań
3. Duża większa dostępność rodzaju zleceń
4. Poślizg cenowy przy wykonaniu Sl jest zawsze prawdziwy i brak możliwości manipulacji
5. Prawdziwa cena
6. Płynność rynku
7. Dostępność Platform
8. Dane Volumenowe
9. Prowizje handlowe
10. Bezpieczeństwo handlu
Dzięki za odpowiedź.
Forex ma jednak pewne atuty:
1. mniejszy próg wejścia
2. bezpłatne dane i platformy
3. precyzyjniejsze zarządzanie kapitałem (na futuresach np. kontrakt na Euro/Usd to chyba 125000 euro, a mini to połowa)
4. ... nie wiem, czy coś jeszcze ;)

A mógłbyś wskazać jakiegoś sensownego brokera futures i powiedzieć, jaki jest szacunkowy koszt obrotu jednym kontraktem (łączny - z opłatami dla giełd, clearingiem itd.)? I czy dane intraday i platformy zawsze są u nich płatne?
Pablo90 pisze:Raczej forex to zabawki w porównaniu do futures ;)
Uzasadnisz? Bo zaczyna mnie zastanawiać, dlaczego tak często deprecjonujesz wartość forexu, tego forum, używanych tu metod AT i zarządzania ryzykiem, a jednak wciąż jesteś tu aktywnym użytkownikiem. Powtórzę też moje pytanie z innego wątku: Pablo, a czy Ty w ogóle grasz na forexie? A jeśli nie, to czy kiedyś grałeś? A jeśli tak, to kiedy i dlaczego przestałeś? :)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

ZomG pisze:Uzasadnisz? Bo zaczyna mnie zastanawiać, dlaczego tak często deprecjonujesz wartość forexu, tego forum, używanych tu metod AT i zarządzania ryzykiem, a jednak wciąż jesteś tu aktywnym użytkownikiem. Powtórzę też moje pytanie z innego wątku: Pablo, a czy Ty w ogóle grasz na forexie? A jeśli nie, to czy kiedyś grałeś? A jeśli tak, to kiedy i dlaczego przestałeś? :)
Co ma piernik do wiatraka? Rozumiem, że mogę być aktywnym użytkownikiem tego forum tylko wtedy, kiedy będę się z każdym ze wszystkich zgadzał, podczas gdy większość nie ma zielonego pojęcia o czym pisze? Nie deprecjonuje wartości forexu, bo niewątpliwie jest sporym źródłem dochodu, zwłaszcza dla brokerów i szkoleniowców ;) Jak ktoś chce wierzyć w to, że rynkiem sterują jakieś "foxy", "grubasy", w to, że jak sobie narysują kreskę na wykresie to zarobią miliony grając na "odbicie" od tej kreski, albo na jej "przecięcie" to jego sprawa. Jak ktoś twierdzi, że cena odbija się od 38.2% fibo, bo tak grają w bankach i hedge fundach, to jest idiotą i nie mam skrupułów, żeby takiej osobie to uświadomić. W Wielkiej Brytanii jest np. sporo osób, którzy wierzą w UFO i jest to ich sprawa nie obchodzi mnie to. Jak ktoś uważa, że jak będzie grał 1% na transakcję to nie mając statystycznej przewagi na forex będzie zarabiał piramidując albo uśredniając straty to również życzę powodzenia. Obecnie nie gram aktywnie, bo chcę zająć się rozwojem w innej dziedzinie, natomiast do rynków finansowych jeszcze będzie czas żeby wrócić. Natomiast wcześniej dość aktywnie uczestniczyłem na rynku forex. Grałem także na kontraktach futures na giełdzie londyńskiej oraz na europejskich rynkach akcji.

Co do rynków regulowanych to użytkownik Laguna dał Ci kilka trafnych opinii dotyczących tego dlaczego te rynki są lepsze niż Forex. Chociaż domyślam się, że możesz tego nie rozumieć, tak samo, jak nie rozumiesz idei zleceń dających płynność na rynku, ale skąd masz wiedzieć, skoro rynek forex jest tylko "namiastką" tego czym prawdziwy rynek powinien być. Jak tak bardzo przeszkadzają Ci moje wypowiedzi to zdaję się, że na forum jest opcja ignorowania czyichś postów (nie jestem pewny czy tak to działa) i graj w oparciu o swoje nietoperze, linie, stochastic i inne rzeczy, które nie mają żadnego logicznego uzasadnienia, a potem pochwal się publicznie na forum tym jakie kokosy na tym zbiłeś. No chyba, że cypryjski broker akurat stwierdzi, że zwija interes, albo polski broker stwierdzi sobie, że kilka dni po tym jak zamkniesz transakcję zrobi Ci jednak z zysku stratę na kilkadziesiąt tysięcy. Zdaję się, że to kolejna rzecz, która jest charakterystyczna dla rynku forex i w stopniu marginalnym lub żadnym dotyczy regulowanych rynków.

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Pablo90 pisze:
ZomG pisze:Uzasadnisz? Bo zaczyna mnie zastanawiać, dlaczego tak często deprecjonujesz wartość forexu, tego forum, używanych tu metod AT i zarządzania ryzykiem, a jednak wciąż jesteś tu aktywnym użytkownikiem. Powtórzę też moje pytanie z innego wątku: Pablo, a czy Ty w ogóle grasz na forexie? A jeśli nie, to czy kiedyś grałeś? A jeśli tak, to kiedy i dlaczego przestałeś? :)
Co ma piernik do wiatraka? Rozumiem, że mogę być aktywnym użytkownikiem tego forum tylko wtedy, kiedy będę się z każdym ze wszystkich zgadzał, podczas gdy większość nie ma zielonego pojęcia o czym pisze? Nie deprecjonuje wartości forexu, bo niewątpliwie jest sporym źródłem dochodu, zwłaszcza dla brokerów i szkoleniowców ;) Jak ktoś chce wierzyć w to, że rynkiem sterują jakieś "foxy", "grubasy", w to, że jak sobie narysują kreskę na wykresie to zarobią miliony grając na "odbicie" od tej kreski, albo na jej "przecięcie" to jego sprawa. Jak ktoś twierdzi, że cena odbija się od 38.2% fibo, bo tak grają w bankach i hedge fundach, to jest idiotą i nie mam skrupułów, żeby takiej osobie to uświadomić. W Wielkiej Brytanii jest np. sporo osób, którzy wierzą w UFO i jest to ich sprawa nie obchodzi mnie to. Jak ktoś uważa, że jak będzie grał 1% na transakcję to nie mając statystycznej przewagi na forex będzie zarabiał piramidując albo uśredniając straty to również życzę powodzenia. Obecnie nie gram aktywnie, bo chcę zająć się rozwojem w innej dziedzinie, natomiast do rynków finansowych jeszcze będzie czas żeby wrócić. Natomiast wcześniej dość aktywnie uczestniczyłem na rynku forex. Grałem także na kontraktach futures na giełdzie londyńskiej oraz na europejskich rynkach akcji.

Co do rynków regulowanych to użytkownik Laguna dał Ci kilka trafnych opinii dotyczących tego dlaczego te rynki są lepsze niż Forex. Chociaż domyślam się, że możesz tego nie rozumieć, tak samo, jak nie rozumiesz idei zleceń dających płynność na rynku, ale skąd masz wiedzieć, skoro rynek forex jest tylko "namiastką" tego czym prawdziwy rynek powinien być. Jak tak bardzo przeszkadzają Ci moje wypowiedzi to zdaję się, że na forum jest opcja ignorowania czyichś postów (nie jestem pewny czy tak to działa) i graj w oparciu o swoje nietoperze, linie, stochastic i inne rzeczy, które nie mają żadnego logicznego uzasadnienia, a potem pochwal się publicznie na forum tym jakie kokosy na tym zbiłeś. No chyba, że cypryjski broker akurat stwierdzi, że zwija interes, albo polski broker stwierdzi sobie, że kilka dni po tym jak zamkniesz transakcję zrobi Ci jednak z zysku stratę na kilkadziesiąt tysięcy. Zdaję się, że to kolejna rzecz, która jest charakterystyczna dla rynku forex i w stopniu marginalnym lub żadnym dotyczy regulowanych rynków.
Jak dla mnie tym postem udowodniłeś, że jesteś burakiem i tanim manipulantem. Po pierwsze w wątku dotyczącym dostarczania płynności wykazujesz się nieumiejętnością czytania czy oglądania obrazków, trzeba cię poprawiać i jak dotąd nie wniosłeś do tego tematu nic poza dużą liczbą postów i uwielbieniem dla swojej mądrości.
Czy przeszkadzają mi twoje wypowiedzi? Nie (chociaż od teraz może będą, skoro pokazałeś mi swoje prawdziwe oblicze), tylko zastanawia mnie, co tu robisz, skoro treści tego forum wywołują u ciebie jedynie uśmiech politowania. Po co tracić czas?
I znajdź manipulancie jeden mój post o nietoperzach, stochach, fibo. Czas start.
Nie rozumiem, skąd ten atak za grzeczne przecież pytanie. A wystarczyło odpowiedzieć ostatnimi trzema zdaniami pierwszego akapitu. W związku z tym od teraz kończę wszelkie dyskusje z tobą, nie zamierzam być pożywką dla twojej potrzeby dowodzenia sobie własnej wyjątkowości. Chyba że akurat zechcesz napisać coś, co wniesie coś konstruktywnego. Czego tobie i sobie życzę.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Forex vs Futures

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

:509:

ODPOWIEDZ