dax problem

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
AnThOn
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2015, 13:46

dax problem

Nieprzeczytany post autor: AnThOn »

Witam, mam problem otworzyłem wczoraj pozycję długą na Dax-ie - nie zamknąłem :( Mam debet na koncie ile pominę - w chwili zamknięcia miałem ustawioną poniżej pozycję przeciwstawną oraz sl. Wszystko odbyło się w B...fx czyli MM, czy nie ma szans na anulacje debetu? Już rozmawiałem wstępnie z nimi to mogę wg. nich zapomnieć o umorzeniu od razu wysłali list o spłacie debetu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: dax problem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Szczerze? Przy tak szerokiej kampanii ostrzegającej i ilości informacji na portalach jakie Brexit może przynieść skutki myślę, że nie masz co liczyć na taki gest. Niestety, nie pocieszę Cię - trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny - także na FX.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

AnThOn
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2015, 13:46

Re: dax problem

Nieprzeczytany post autor: AnThOn »

Wiem, masz racje droga sądowa jest w tym przypadku nieopłacalna i została ukarana moja pewność, słowa Sorrosa o czarnym piątku były prorocze. Z drugiej strony broker MM powinien debety anulować i w sumie nie widzę oprócz mikro lotów żadnych korzyści, bo ryzyko to samo co ECN

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: dax problem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

AnThOn pisze:Z drugiej strony broker MM powinien debety anulować i w sumie nie widzę oprócz mikro lotów żadnych korzyści, bo ryzyko to samo co ECN
Nie powinien, jeśli nie obiecał Ci tego w umowie. Brokerzy MM zazwyczaj zabezpieczają transakcje klientów we własnym imieniu na rynku. W związku z tym jest duża szansa, że ten debet na razie musiał uregulować broker i teraz tylko żąda od Ciebie zwrotu poniesionych kosztów. Gdyby było inaczej to jakim sensem byłoby ograniczanie przez brokerów MM lewaru w ostatnim tygodniu? Mogliby go przecież zwiększyć i liczyć na wyczyszczenie jeszcze większej ilości rachunków, a jednak ostrzegali gdzie się dało i mocno go zredukowali - niektórzy nawet wyłączyli opcję handlu dla wybranych instrumentów.

Brokerzy, którzy anulują debety mogą sobie to wrzucać w koszty lub nie zabezpieczać całości transakcji - ich wybór.

Co do zalet MM względem ECN to już temat na osobną dyskusję... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kwiatkowskiFOREX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2016, 16:15

Re: dax problem

Nieprzeczytany post autor: kwiatkowskiFOREX »

Sorros co by nie mówić jest grubą rybą na tym rynku i wie co w trawie finansowej piszczy. A tu RAPOSO ma pełną rację. Akcja informacyjne wszystkich brokerów była na tyle czytelnym komunikatem-ostrzeżeniem, że szanse na wygraną w sądzie spadają do zera. Więc problem z DAXem spada na twoje barki i na twoją kieszeń.

ODPOWIEDZ