Książki o Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
OlekPe
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2015, 22:08

Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: OlekPe »

Witam,
jakie książki polecacie o inwestowaniu średnioterminowym?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Nie wiem czy w ogóle są książki o charakterze "średnioterminowym" tj. do 1 roku. Trochę przekombinowałeś. Musisz śledzić dane makro, bo żadna książka ci tego nie powie.

24godzina
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2016, 12:59

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: 24godzina »

Czy posiada ktoś może książkę pt. "Kontrakty terminowe i forex. Teoria i praktyka " Grzegorza Zalewskiego? :D

sweet_satan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 23:10

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: sweet_satan »

Mój pierwszy post więc witam wszystkich :).
Książki które przeczytałem i mogę polecić (w kolejności od najbardziej wartościowych, z krótkim komentarzem):
- Reminiscences of a stock operator - edwin lefevre - Absolutny nr 1
- Technical Analysis of the Financial Markets A Comprehensive Guide to Trading - świetna książka o analizie techniczej
- Millionaire Traders How Everyday people are beating Wall Street at its own game - wywiady z ludźmi którzy odnieśli sukces jako traderzy
- Beat.the.Forex.Dealer.An.insiders.look.into.trading.todays.foreign.exchange.market - fajne czytadło, ale można pominąć.
- Currency Trading For Dummies - 2nd Edition by Brian Dolan - dla absolutnych nowicjuszy, jak ktoś ogarnia temat to strata czasu, ale można chociaż przejrzeć
- Ryzykować trzeba umieć - książka od xtb, dobra na początek, moge sprzedać jak ktoś chce.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany konkretną pozycją to mogę pokusić się o szerszy komentarz, tutaj albo priv.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 499
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Reminiscences of a stock operator - edwin lefevre - Absolutny nr 1
nie wiem dlaczego dla tylu osób ta książka jest tak ważna.. dla mnie była strasznie nudna. W dodatku wiele wątków jest tam zmyślonych...

sweet_satan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 23:10

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: sweet_satan »

Ja jak czytałem tą książkę to czułem się trochę jakbym rozmawiał z dobrym wujkiem, który z jednej strony mówił mi żebym się nie przejmował stratami bo każdy traci, a z drugiej upominał żebym nie frajerzył tylko ogarnął temat.

Myślę że to dobra książka jak ktoś spekuluje około roku. Jak ktoś ma większe doświadczenie to rzeczywiście może być nudna.

pips.alaburat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2016, 09:59

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: pips.alaburat »

Witam kolegów,
Spójrz na te książki. Uważam, że ich interesujące:
Reminiscencje z operatorem stockowe autorstwa Edwina Lefebvre
Handel w strefie Mark Douglas
Handlować swoją drogę do wolności finansowej przez Van Tharp
Handel walutami na manekiny przez Mark Galant i mózg Dolan

Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Hej,

Polecam wszystkie książki Bryce'a Gilmore'a. Mój zdecydowany guru rynków :)

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Książki o Forex

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Numer jeden po polsku to:
"Giełda, wolność, pieniądze. Poradnik spekulanta." Tharp'a i tylko ta książka książka tego autora - reszta nie jest warta czytania.
"Geometria Fibonacciego" Pawła Danielewicza - nie chodzi mi o Harmonic Trading, ale przedstawiony w drugiej części książki sposób prowadzenia pozycji, choć i o HT warto poczytać.
"Uniwersalne zasady spekulacji" Brent Penfold - prościej i trochę inaczej niż to co w książce Tharp'a.
No i wszystkie elementarze analizy technicznej, np.: "Analiza Techniczna" Morphy'ego, czy książki Al'a Brooks'a (tylko jedna po polsku niestety.
W sumie czytać należy duuuużo, ale na 10 przeczytanych tak gdzieś coś koło 3 okazuje się coś warta. Im ładniej wydana książka, tym większy chłam zazwyczaj.

ODPOWIEDZ