Luki cenowe

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Xazes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2016, 13:56

Luki cenowe

Nieprzeczytany post autor: Xazes »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć na jakich surowcach, indeksach, walutach występują najmniejsze luki cenowe. Czym to jest spowodowane? Dlaczego na Daxie zdarzają się luki rzędu 100-200pkt? Jak brokerzy podchodzą do luk cenowych?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Luki cenowe

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Hej,

kiedys Admiral rozliczal luki cenowe w lukach cenowych tzn na ustalonych poziomach TP i SL, teraz po pierwszej dostepnej cenie.
Wydaje mi sie, ze na fx luki cenowe nie sa takie straszne jak na akcjach, tam wykres dzienny wyglada jakby polowe zjadl kornik.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Luki cenowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Admiral je tak realizował z 6-7 lat temu ale traderzy zaczęli to wykorzystywać (w tym i ja :D ) i jak tylko zorientowali się, że tak nie powinno być to nagle się odmieniło ;). I fakt faktem, tak nie powinno być.

Co do pytania... Luki cenowe są spowodowane tym samym, co ruch kursu w górę i w dół, czyli skokiem popytu i podaży względem siebie. Na instrumentach sesyjnych, czyli takich, gdzie handel odbywa się codziennie tylko w określonych godzinach (np. indeksy giełdowe nieoparte o całodobowe futures, lub akcje) luki będą występować niemalże codziennie. Na walutach można przyjąć, że analogicznie sesja trwa 5 dni, czyli kończy się w piątek i zaczyna w niedzielę - wtedy luki też mogą wystąpić. Najmniejsze będą zazwyczaj na najbardziej płynnych instrumentach o niskiej zmienności.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Shifty
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2016, 21:02

Re: Luki cenowe

Nieprzeczytany post autor: Shifty »

Witam

Czy u was również jest luka cenowa (u mnie 40 pipsów) na NZDUSD 8 czerwca o 23? A jeśli ktoś nie ma to u jakiego brokera, bo coraz częściej zastanawiam się nad zmianą swojego ^.^

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Luki cenowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Shifty pisze:Witam

Czy u was również jest luka cenowa (u mnie 40 pipsów) na NZDUSD 8 czerwca o 23? A jeśli ktoś nie ma to u jakiego brokera, bo coraz częściej zastanawiam się nad zmianą swojego ^.^
Jest luka ale jej rozmiar może zależeć od np. startu handlu u danego brokera. U jednego to może być 23, a u drugiego 00:00. Zmiana brokera da tylko tyle, że czasem te luki będą większe, a czasem mniejsze, bo w tej godzinie kurs może pójść w dowolną stronę... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Shifty
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2016, 21:02

Re: Luki cenowe

Nieprzeczytany post autor: Shifty »

raposo pisze:
Shifty pisze:Witam

Czy u was również jest luka cenowa (u mnie 40 pipsów) na NZDUSD 8 czerwca o 23? A jeśli ktoś nie ma to u jakiego brokera, bo coraz częściej zastanawiam się nad zmianą swojego ^.^
Jest luka ale jej rozmiar może zależeć od np. startu handlu u danego brokera. U jednego to może być 23, a u drugiego 00:00. Zmiana brokera da tylko tyle, że czasem te luki będą większe, a czasem mniejsze, bo w tej godzinie kurs może pójść w dowolną stronę... ;)
Akurat to wiem, tylko podobno nie u wszystkich ta luka wystąpiła i chciałbym się dowiedzieć u jakich brokerów nie wystąpiła ^^

ODPOWIEDZ