Gra na DAX 30

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
bhis
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2016, 14:17

Gra na DAX 30

Nieprzeczytany post autor: bhis »

Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na forum. Zacząłem grać raptem 2 tygodnie temu na real, więc jestem kompletnym świeżakiem. Depo, które zakładałem na ten miesiąc wyczyściłem w 80%.

Mam pytanie - w jaki sposób staracie się przewidzieć ruchy w ciągu dnia na DAXie? Proszę tylko o nie krytykowanie innych bo każdy ma inną wizję.

Ja próbowałem statystycznie przewidzieć co dzieje się w poszczególnych godzinach na DAXie ale jak każdy bardziej doświadczony ode mnie trader wie, nic z tego nie wyszło. Jedyne co sensownego zauważyłem to, że DAX zaczyna dzień na jakimś poziomie, potem idzie w którymś z kierunków, gdzie łapie poziom. Następnie odbija od niego i tu próbuję znaleźć swoją szansę. Rzadko zdarza się, że utrzymuje dany trend od początku dnia od końca, tak aby nie było tego odbicia.

Na grupie TJS na FB znalazłem fajny wykaz timeframe na DAX ale szczerze mówiąc, nijak mi się to nie przekłada na to co się dzieje z ceną.

Dzięki za każde pomysły!

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Gra na DAX 30

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rok temu probowalem z palca rozgryzc tego DAX no ale koniec koncow to un mnie rozgryzl :)
Ale co nauczylem sie to moje, ja znow zauwazylem, ze godz. 11-14 naszego czasu nalezy sobie odpuscic, jesli szukasz trendow, nawet krotkich. Szczerze to szybciej i spokojniej ugrasz cos na dziennym wykresie.

anilag
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2011, 17:45

Re: Gra na DAX 30

Nieprzeczytany post autor: anilag »

kolega wyżej dobrze mówi,
na dax są ważne godziny i luka nocna.
godziny to 8:00 - otwarcie rynku
9:00 otwarcie rynku cashowego
w ciągu dnia dane: najczęściej niemcy 8-11 i usta 14:30-16
15:30 otwarcie stanow
17:30 zamkniecie europy
i ok 22 zamkniecie rynku

w tych godiznach zaczynaja lub zmieniaja sie trendy
Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Gra na DAX 30

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Z tego co się dowiedziałam to forumowicz Szwajcar ma jakiś fajny patent na DAX przy wykorzystaniu piramidowania. Jednak trzeba dostać sie do jego zamkniętej grupy. Ale fakt, że DAX dosyć często daje się skuteczne piramidować.

kwiatkowskiFOREX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2016, 16:15

Re: Gra na DAX 30

Nieprzeczytany post autor: kwiatkowskiFOREX »

Mam pytanie. Szukam kont demo z DAX30. Jakieś konkretne polecacie?

karoshi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, 21:41

Re: Gra na DAX 30

Nieprzeczytany post autor: karoshi »

Po kilku latach bytności na forex-ie trafiłem w czuły punkt indeksu DAX. Przeznaczam ok. 10 minut dziennie / otwarcie i zamknięcie pozycji/ Wygenerowane profity , to ok. 20% miesięcznie / minimum/.

ODPOWIEDZ