Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów?

Nieprzeczytany post autor: profession »

Witam!

Chciałbym się podzielić z Wami pewną refleksją, którą dostrzegam po dłuższej nieobecności na forum. Większość osób tutaj zastanawia się jak osiągnąć stabilne zyski i dlaczego nie ma tu zbyt wiele "success stories"? Odpowiedź jest prosta. To forum to pewnego rodzaju "przedszkole, piaskownica" dla osób, które chcą się zainteresować tematem giełdy, forexu i tak dalej. Wpisują w google forex i trafiają tutaj.. . Jeśli ktoś przejdzie na "wyższy poziom" to dostrzega, że nie ma tu zbyt wiele informacji które faktycznie są przydatne w tradingu (analiza fundamentalna, makroekonomia i tak dalej), w inwestowaniu długoterminowym.

Więc jeśli ktoś się "ocknie" z pewnością dostrzeże, że naprawdę sukces osiągają ludzie jak Peter Schiff czy Larry Williams i tym podobni i zaczną się uczyć ich metod. A nie jest to żadna magia.

Ludzie bez odpowiednich autorytetów dają się potem nabierać na jakiegoś Maxa Idzika i tym podobnym. (choć akurat jego wykłady potrafił być interesujące ;))

Nie wiem co ty myślicie, ale jeśli chcecie być profesionalistami to musicie z nimi rozmawiam i ich czytać. Ktoś kto zarabia już dawno tu nie zagląda, jest wiele lepszych miejsc.
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Grzegorz pisze:Z niczego mieć dużo się nie da.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ja myślę, że pisząc o "ludziach, którzy nabrali się na Idzika", polecałbym ponowne przeczytanie Twoich własnych postów, w temacie dotyczącym jego osoby. A Larremu Williamsowi akurat do Idzika niewiele brakuje :)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2016, 17:09 przez Pablo90, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pablo90 pisze:Ja myślę, że pisząc o "ludziach, którzy nabrali się na Idzika", polecałbym ponowne przeczytanie Twoich własnych postów, w temacie dotyczącym jego osoby. A Larremu Williamowi akurat do Idzika niewiele brakuje :)
Pablo, czy to znaczy że nie polecasz L. Williamsa do czytania, nauki...? Jeśli tak jest to czy jest ktoś kogo poleciłbyś leszczowi?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Co do L. Williamsa polecam poczytać: http://www.jurikres.com/snake/lawsuits.htm rynek szkoleń kontraktów terminowych w USA jest na szczęście regulowany, więc odpowiednia instytucja zajmuje się scammerami. W Polsce mieliby sporo roboty :D Wszyscy zachwycają się tym wynikiem 10 000% a koleś sobie po prostu windował ceny akcji hajsem inwestorów i zgarniał zysk na koncie konkursowym, ogólnie będąc 5 000 000 w plecy :D

Od siebie to polecam to co jest w wątku "Szkoła Scalpingu" + do czytania oczywiście wykresy EUR/USD, GBP/USD itd. ;)

jackub

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dzięks Pablo ...
thumbsup.gif

CarlosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2016, 08:49

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: CarlosFX »

Kto odniósł sukces śmiga teraz na nartach w Alpach. Tutaj są rzesze amatorów i leszczy (w tym ja) i paru przebiegłych naciągaczy sterujących "nurtem" by zagonić pod siebie owieczki.

BeQuiet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:33

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: BeQuiet »

profession pisze:Witam!

Chciałbym się podzielić z Wami pewną refleksją, którą dostrzegam po dłuższej nieobecności na forum. Większość osób tutaj zastanawia się jak osiągnąć stabilne zyski i dlaczego nie ma tu zbyt wiele "success stories"? Odpowiedź jest prosta. To forum to pewnego rodzaju "przedszkole, piaskownica" dla osób, które chcą się zainteresować tematem giełdy, forexu i tak dalej. Wpisują w google forex i trafiają tutaj.. . Jeśli ktoś przejdzie na "wyższy poziom" to dostrzega, że nie ma tu zbyt wiele informacji które faktycznie są przydatne w tradingu (analiza fundamentalna, makroekonomia i tak dalej), w inwestowaniu długoterminowym.

Więc jeśli ktoś się "ocknie" z pewnością dostrzeże, że naprawdę sukces osiągają ludzie jak Peter Schiff czy Larry Williams i tym podobni i zaczną się uczyć ich metod. A nie jest to żadna magia.

Ludzie bez odpowiednich autorytetów dają się potem nabierać na jakiegoś Maxa Idzika i tym podobnym. (choć akurat jego wykłady potrafił być interesujące ;))

Nie wiem co ty myślicie, ale jeśli chcecie być profesionalistami to musicie z nimi rozmawiam i ich czytać. Ktoś kto zarabia już dawno tu nie zagląda, jest wiele lepszych miejsc.
Kolego czy mnie oczy mylą, czy mamy podobne marynarki?

Fajnie że akurat trafiłem na temat. Twój punkt widzenia = mój punkt widzenia. Jednakże nie sprowadzałbym całego forum do parkietu. Najgorszym w tym momencie według mnie to dział DT, gdzie nie ma ładu i porządku, kury gdaczą a czasem kogut zapieje. Pisałem już dziś posta co o tym sądze ale pokasowali. Pozdrawiam.

Do tych książek to polecam pogadać z Brentem Penfoldem o uniwersalnych zasadach.
“Whether you think you can, or you cannot, you are right.” - Henry Ford

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

A przypomniało mi się jedno nazwisko sprawdzone przeze mnie: Linda Bradford Raschke. Widać, że kobieta wie co mówi, na youtube jest wiele jej webinarów, ciekawe podejście do rynku. Gra na wielu rynkach (również na walutach) ale jej ulubionym sposobem handlu jest daytrading na kontraktach S&P500. Ma własny hedge fund, który jest zyskowny (od kilkunastu lat mieści się w 2% rankingu Barcley'a, chociaż nie uważam Barcley'a za wiarygodne źródło). Z tego co wiem nie robi szkoleń oprócz darmowych webinariów + na jej stronie jest możliwość wykupienia subskrypcji na live trading room, czego sam nie zrobiłem, więc nie będę się na ten temat wypowiadać ;) Na stronie jest też wiele darmowych materiałów, jest współautorką książki "Street Smarts".

jackub

Re: Jak naprawdę odnieść sukces. Dlaczego nie ma tu traderów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Oh dzięki, kiedyś oglądałem jej webinar o korelacjach ceny i volumenu.... przyjrze sie blizej....

ODPOWIEDZ