Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Witam,,

Czy macie ten problem, iż na Wasze skrzynki potrafi przychodzić spam związany z Fx i właściwie nie tylko choć uważaliście gdzie udostępniacie swoje dane osobowe?
Mało tego inni brokerzy nagle wydzwaniają do Ciebie pomimo, iż nie korzystasz i nigdy nie korzystałeś z ich usług.
Jestem niemal pewny iż dochodzi do łamania ochrony danych osobowych przez brokerów, a w tym konkretnym przypadku jestem niemal pewny iż przynajmniej przez jednego Polskiego.
Czy chodzi tylko o jednego brokera czy jest to nagminna zasad tu w świecie FOREX?
Czy brokerzy wymieniają się informacjami na temat swoich (najbardziej dochodowych) klientów ?

Co z tym fantem zrobić, jak im to udowodnić?
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

ForexTig3r pisze:Witam,,

Czy macie ten problem, iż na Wasze skrzynki potrafi przychodzić spam związany z Fx i właściwie nie tylko choć uważaliście gdzie udostępniacie swoje dane osobowe?
Mało tego inni brokerzy nagle wydzwaniają do Ciebie pomimo, iż nie korzystasz i nigdy nie korzystałeś z ich usług.
Jestem niemal pewny iż dochodzi do łamania ochrony danych osobowych przez brokerów, a w tym konkretnym przypadku jestem niemal pewny iż przynajmniej przez jednego Polskiego.
Czy chodzi tylko o jednego brokera czy jest to nagminna zasad tu w świecie FOREX?
Czy brokerzy wymieniają się informacjami na temat swoich (najbardziej dochodowych) klientów ?

Co z tym fantem zrobić, jak im to udowodnić?

Najlepszym przykładem będzie IRON FX, który dzisiaj ponownie przesłał mi ofertę. Podobne bodajże Sky. Nigdy się u jednych ani u drugi. Mam pewne podejrzenia co do podmiotu "sprzedającego" moje dane, ale potrzebuję potwierdzenia. :roll:

jackub

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Moniko, ale do ciebie akurat niezwykle łatwo trafić, twoje dane , nr telefonu i numer pokoju sa dostępne w sieci i to głównie dzięki twojej własnej nieostrożności.... chyba że się podszywasz pod inną ale rzeczywistą osobę...

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ja podejrzewam, że broker działałby na swoją szkodę podając kontakt swoich klientów innym brokerom którzy są mimo wszystko konkurencją. Bardzie podejrzewam szkolących którym podało się nieopacznie swoje dane. Pewnie to też rodzaj ich sposobu zarabiania. Sprzedają dane brokerom.

Może to działa własnie tak, ostatni post. Ktoś może później tymi danymi handluje
http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=10&t=441&start=50

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Prawdopodobnie dane sprzedają nieuczciwi pracownicy brokerów, bo takie bazy do których nie ma się prawa są dostępne powszechnie i można je kupić. Zwykle robią to firmy krzaki i później psują rynek takim wydzwanianiem. Sam mam sporo takich telefonów i na pytanie skąd dane odpowiedź jest, że kliknął Pan w jeden z naszych banerów i zostawił dane co oczywiście jest kłamstwem.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

jackub pisze:Moniko, ale do ciebie akurat niezwykle łatwo trafić, twoje dane , nr telefonu i numer pokoju sa dostępne w sieci i to głównie dzięki twojej własnej nieostrożności.... chyba że się podszywasz pod inną ale rzeczywistą osobę...
Wymagana jest zgoda na przechowywanie i przetwarzanie, nawet jak dane leżą na ulicy. Tak jest w Polsce, moim zdaniem trochę przesada, mimo iż faktycznie takie telefony są upierdliwe. Ale chyba jesteśmy jedynym państwem na świecie z tak drastycznym prawem dot. danych osobowych. To prawo chyba bardziej powstało dla wymoszczenia komuś ciepłych posadek, a nie do ochrony prywatności. Niemniej takie jest prawo.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: psV »

Mało tego, ostatnio taki natręt z KSF TRADE oświadczył, że nie obchodzi go, że cofam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i się sku##iel rozłączył. :D
Do tego był mocno zdziwiony, że nie interesuję mnie ich wyjebana w kosmos oferta i nie chcę mi się tego słuchać.

Wg mnie, ten cały spam jest związany z Admiral Markets, gdyż znam osoby, co tylko tam miały konta FX, a inne firmy z branży mają teraz ich dane.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

psV pisze:Mało tego, ostatnio taki natręt z KSF TRADE oświadczył, że nie obchodzi go, że cofam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i się sku##iel rozłączył. :D
Do tego był mocno zdziwiony, że nie interesuję mnie ich wyjebana w kosmos oferta i nie chcę mi się tego słuchać.
Musisz zmienić technikę na bardziej skuteczną... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jackub

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: jackub »

psV pisze:Mało tego, ostatnio taki natręt z KSF TRADE oświadczył, że nie obchodzi go, że cofam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i się sku##iel rozłączył. :D
Do tego był mocno zdziwiony, że nie interesuję mnie ich wyjebana w kosmos oferta i nie chcę mi się tego słuchać.

Wg mnie, ten cały spam jest związany z Admiral Markets, gdyż znam osoby, co tylko tam miały konta FX, a inne firmy z branży mają teraz ich dane.
Jak do mnie dzwonili, to zanim odpowiedziałem na jakiekolwiek pytanie, uprzedzałem, że rozmowa jest nagrywana... i jakoś dali mi spokój...

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Łamanie Ochrony danych osobowych przez Brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

Po ostatnim konkursie w admiral markets gdzie podałem swój numer telefonu mam zatrzęsienie telefonów z ofertami (głównie city bank).
Raczej nie są to oferty pracy dla mnie. Nigdy nie doczekałem wysłuchania ich propozycji, ale przy ostatnim telefonie powiedziałem, że rozmowę nagrywam, nie zgadzam się na ich kolejne telefony i za każdy kolejny będę dochodzić odszkodowania. Póki co spokój.
Miałem brać udział w obecnym konkursie w admirale, ale jak później taki telefon zaspamowany, to mam gdzieś taki interes.

ODPOWIEDZ