Opcje binarne

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy na opcjach binarnych da się zarobić?

Tak
9
50%
Nie
6
33%
Nie mam zdania
3
17%
 
Liczba głosów: 18

lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

Chcialbym poznac Wasze zdanie na temat opcji binarnych. Na pierwszy rzut oka nie da się na tym zarobić no chyba że jest się brokerem. Ale może ktoś ma inne zdanie. Zapraszam więc do dyskusji.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Statystyki, które muszą publikować brokerzy działający w Japonii pokazują, że da się zarobić, ale nie jest to łatwe.

Na razie instrument jest dość świeży i im dłużej jest na rynku tym lepsze są statystyki zarabiających kont. OB przypomina dziki rynek Forex z 2005-2007 roku gdzie klienci indywidualnie mieli ciężko z brokerami i z masą oszustów obiecujących świetlaną przyszłość i zarobki po 15 minutach nauki ... ;)

Teraz to samo dzieje się w Opcjach Binarnych i cudownych systemach (widzisz, że coś od co najmniej 5 okresów czasu- masz 100% szansy, że w ciągu następnych minut urośnie....) - ludzie są po prostu oszukiwani.
Natomiast OB są dość prostym instrumentem, gdzie łatwiej jest zarządzać kapitałem, nie ma stop lossów, nie można stracić więcej niż się postawi w pozycji i z tego punktu widzenia są interesujące dla początkujących. Wyrabiają też nawyk dbania o skuteczność.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Lanetti
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:04

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: Lanetti »

Na wszystkim da się zarobić, ale nie każdy na tym zarobi. Nie oszukujmy się, że pewnie 80% osób traci na opcjach - nie dlatego, że broker oszukuje, tylko ludzie są łasi na kasę. Brak odpowiedniego zarządzania kapitałem, brak edukacji i korzystanie z szybkich opcji (60 sekundowych = gdzie nie da się nic przewidzieć) - to między innymi przyczynia się do tego, że ludzie tracą. Ale jednak są tacy, co na tym zarabiają. Bodajże na forum binarne.com jest dział z dziennikami inwestorów. Można napisać, że to takie jakby pamiętniki.

Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

Opcje binarne działają na podobnej zasadzie do zakładów bukmacherskich.Prawdopodobieństwo wygranej jest mniejsze niż w tradycyjnym kasynie(ruletka), dlatego 99 % ludzi na opcjach traci.Opcje binarne nie są formą inwestycji .Jeżeli gracz wygrywa to bukmacher opcji zarabia.Jeżeli nawet kilka procent ludzi zarabiałoby regularnie pieniądze nie byłoby opcji binarnych bo te firmy po prostu by padły.Jak skonstruowane są opcje ? prosty przykład stawiasz np. 1 $ i czyli ryzykujesz 100 % ,jeżeli wygrasz zarabiasz jedynie 85% co w długim terminie nawet po uwzględnieniu zasad analizy technicznej czy makro prowadzi do wyzerowania konta.

PS.
Jeżeli zapytacie pracownika czy da się zarobić to odpowie wam ,żę tak oczywiście da się zarobić.Ale w długim terminie (tylko wtedy to ma sens)nawet dobrzy traderzy nie mają szans m.in w powyższych względów.Na tradycyjnym forexie przy wykorzystaniu wiedzy można zarabiać latami.

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: Janus »

OB są podobne do gry w trzy karty która ciągle ma się dobrze na rynkach i giełdach (warzywnych i samochodowych).

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Janus pisze:OB są podobne do gry w trzy karty która ciągle ma się dobrze na rynkach i giełdach (warzywnych i samochodowych).
Sorry, ale to bzdura.

Można sobie tak mówić o opcjach 15sekudn, albo 60 sekund, ale długoterminowe opcje są mniej podobne do hazardu niż np. Forex.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

lekarz2 pisze:Chcialbym poznac Wasze zdanie na temat opcji binarnych. Na pierwszy rzut oka nie da się na tym zarobić no chyba że jest się brokerem. Ale może ktoś ma inne zdanie. Zapraszam więc do dyskusji.
odpowiedz jest banalna: można zarobić jesli ma sie odpowiednio duza skutecznosc... ale dolicz jeszcze do tego "kombinownie brokerow".... o czym tu dyskutowac? jesli bylbys bardzo znany to znalezli by sie tacy co zaplaciliby za twoje gó*no... wiec czemu by nie zadac pytania czy mozna zarobic na gó*wnie? jesli interesujesz sie opcjami to kiedys gralem opcje w stylu czy wykres dotknie gornej granicy lub dolnej czy jakos tak... na poczatku granice sa daleko i zawezaja sie podczas trwania opcji (ok 2 godz.) i przy danych szlo na tym zarobic, jak zaczelo szarpac rynkiem to jak szybko klikales to mogles cos ugrac... ale z tego co zauwazylem to teraz brokerzy wylaczaja takie opcje przed danymi... ja korzystalem z onlyoption... nie wiem czy jeszcze dzialaja ale kase wyplacili... te opcje to touch/no touch... po danych czesto widelki bardzo sie rozszerzaly wtedy dawalem no touch w ktoras strone... to zalezy o ktorej wchodzily dane i jak sie to pokrywalo z rozpoczeciem opcji touch/no touch... i jeszcze jesli np. jestes przekonany ze np eur/usd spadnie w danym dniu to dac opcje wygasajaca ok 22 down i nie martwisz sie ze ci SL wybije czy spadnie zamalo na TP, poprostu zgarniasz 80 pare procent stawki... znam fajne forum OB i mialem pare pomyslow na OB ale brokerzy mizerni a pomysly nie sprawdzone jesli masz jakies pytania to pw.. p.s. nie gram i nie mam wiekszych sukcesow na OB

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

Akhh pisze:Na razie instrument jest dość świeży
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.
Na początku lat "dwutysięcznych" prawie cały dział analiz, który prowadziłem, prywatnie grał na "betonie", czyli w serwisie BetOnMarkets. Tworzyło się systemy lub grało na podstawie wykresów z Reutersa, albo całkiem na chybił trafił.

Lanetti
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:04

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: Lanetti »

Afiliat pisze:Opcje binarne nie są formą inwestycji .Jeżeli gracz wygrywa to bukmacher opcji zarabia.Jeżeli nawet kilka procent ludzi zarabiałoby regularnie pieniądze nie byłoby opcji binarnych bo te firmy po prostu by padły.

Ty wiesz co piszesz? Broker i tak zarabia, nawet gdy te 5 - 10% procent u nich zyskuje. Porównaj sobie ile osób traci na opcjach i weź pod uwagę fakt, że to z tych osób ma na wypłaty dla innych, którzy zarabiają. Nie oszukujmy się, że zapewne 50% osób , które traci na opcjach to świeżaki, które liczą na szybką kasę i inwestują w ciemno.

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Opcje binarne

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Ja sądze, że opcje binarne są instrumentem dużo prostszym niż rynek forex. Wiele osób powinno zaczynać właśnie od opcji zamiast pchać się w forex z kapitałem rzędu kilkudziesięciu tys. zł. W ten sposób możnaby było poznać samą mechanikę działania i specyfikę rynków.

Nie mniej jednak o ile opcje w teorii są prostsze o tyle potrzebują odpowiedniego money managementu aby nie wtopić całego kapitału w jeden dzień.

Sam kiedyś próbowałem się bawić na opcjach, na początku stosowałem pewien bardzo prosty system, który przynosił mi duże zyski. Jednak po jakimś miesiącu broker zmienił zasadę i wartość obstawionego zakładu i system się posypał, tj. wcześniej na opcjach 'pro' mogłem obstawić dowolną kwotę, po zmianie były to kwoty narzucone przez brokera- mogłem tylko wybrać z listy.

Podsumowując na opcjach da się zarobić, jedynie na lokatach się nie da.

ODPOWIEDZ