Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Konklawe
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:28

Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: Konklawe »

Witam,

Przygotowuje sie do pozwu brokera FX. Pytam rowniez i tutaj;)
Szukam prawnika/kancelarii co podejmie sie pozwu brokera i co moze miec doswiadczenie juz. Chodzi glownie o rzeznie dn. 15.01, wyczyszczenie konta, zawieszenie notowan i pare innych (moim zdaniem) nielegalnych praktyk.
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam,
rafal

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Konklawe pisze:Witam,

Przygotowuje sie do pozwu brokera FX. Pytam rowniez i tutaj;)
Szukam prawnika/kancelarii co podejmie sie pozwu brokera i co moze miec doswiadczenie juz. Chodzi glownie o rzeznie dn. 15.01, wyczyszczenie konta, zawieszenie notowan i pare innych (moim zdaniem) nielegalnych praktyk.
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam,
rafal
Zapoznales sie bardzo dokladnie z regulaminem ?
Masz jakies podstawy do twierdzenia ze byla mozliwosc wyjscia po lepszej cenie ?

Narazie nie widze nic co mialoby nawet w najmniejszym stopniu przechylic szale na twoja korzysc.

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: Janus »

zamiast do sądu idź z tym do Komisji jak masz podstawy, tylko nie pisz anonimów. Sądy się na tym nie znają, nie ma w Polsce precedensów i nie sądzę, żeby jakiś adwokat się tego podjął chyba że za success fee.

Awatar użytkownika
Konklawe
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:28

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: Konklawe »

ZielonaMgielka pisze:
Konklawe pisze:Witam,

Narazie nie widze nic co mialoby nawet w najmniejszym stopniu przechylic szale na twoja korzysc.
No nie widzisz bo przeciez nic nie napisalem tylko to ze szukam kancelarii;)
Argumenty moim zdaniem sa i nie mowie tu o "lepszej" cenie.

-- Dodano: 21 sty 2015, 21:04 --
Janus pisze:zamiast do sądu idź z tym do Komisji jak masz podstawy, tylko nie pisz anonimów. Sądy się na tym nie znają, nie ma w Polsce precedensów i nie sądzę, żeby jakiś adwokat się tego podjął chyba że za success fee.
Tego tez sie podejmuje wlasnie. Poczekam jeszcze pare dni.

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Konklawe pisze:
ZielonaMgielka pisze:
Konklawe pisze:Witam,

Narazie nie widze nic co mialoby nawet w najmniejszym stopniu przechylic szale na twoja korzysc.
No nie widzisz bo przeciez nic nie napisalem tylko to ze szukam kancelarii;)
Argumenty moim zdaniem sa i nie mowie tu o "lepszej" cenie.
Sorry ale o ile jeszcze rozumiem kredytobiorcow nie swiadomych ryzyka kursowego to ciezko mi empatyzowac z traderami ktorzy powinni wiedziec jakie konsekwencje niesie ze soba usuniecie bariery przez SNB.

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Ile masz w plecy? Pewnie jak nie masz straty z kilkadziesiąt tysięcy to żaden prawnik się tym nie zajmie. Ja miałem prawnika i kosztował mnie 2000€ i huja zdziałał. Czyli do mojej straty doliczyć trzeba jeszcze 2000€. KNFy kładą na to lache i tyle zdziałają. Zostaniesz wpędzony w czasowe procedury. Ja ci mogę powiedzieć jak to wyglądało u mnie: Ty piszesz skrgę do KNF, a KNF wysyła to do brokera i daje mu termin na odniesienie się. Broker odpowiada, a KNF wysyła znów odpowiedź do ciebie i znów mija kilka tygodni. Ty odpowiadasz do KNF i znów ta gra zaczyna się od nowa i może trwać i trwać. Jak się nie mylę to u mnie KNF Iralndzki takie bawienie się w ciuciu babkę prowadził chyba z 10 miesięcy. Na koniec ci odpowie, że nie widzi winy brokera bo jak ma ją zobaczyć jak nie ma narzędzi do zobaczenia tej winy.

Mój wątek o oszustwie w AVA jest obszernie opisany ze scanami dokumentów. Jedyna szansa to narobić szumu medialnego i wtedy brokerzy podwiną ogonki bo jelonów nie będzie więcej, a tak to odrobią twoje straty na nowych jelaniach.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

ZielonaMgielka pisze: Sorry ale o ile jeszcze rozumiem kredytobiorcow nie swiadomych ryzyka kursowego to ciezko mi empatyzowac z traderami ktorzy powinni wiedziec jakie konsekwencje niesie ze soba usuniecie bariery przez SNB.
Nie ma co bufonować. Wiele firm brokerskich poniosło straty jak wiadomo nawet ponad 200 mln$.

Ku odświeżeniu pamieci, w średniowieczu Szwajcarzy byli największymi rabusiami w Europie, przywar
nie da się zmienić. Ot dlaczego nie podano komunikatu w wolny dzień od pracy.
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

skrzat
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:14

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: skrzat »

Dodam od siebie, że ciężko będzie coś ugrać, bo brokerzy MM np. powołują się na "sytuację nadzwyczajną", która jest w regulaminie, a tam są zapisy, które pozwalają im praktycznie wszystko, np. zamknąć (przez SL lub SO) po dowolnej cenie, nawet takiej co nie istniała na rynku (wtedy nie można powoływać się np. na Bloomberga. Notowania u dostawców płynności zostały wtedy zawieszone i brokerzy mogą wymyśleć cenę "z kosmosu".

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Szukaj szybko kancelarii prawnej z takim profilem. Zapłacisz z 100-150 za przedstawienie sprawy i zobaczysz co jest grane i czy jest opcja wygrania. Może jest szansa zrobić sprawę KNF. Jest tu jeden Pan na forum co pomógł wygrać sprawę przeciwko brokerowi. Z tego co mi mówił to ma też sprawy z KNF ale nie śledze tych wątków to nie wiem.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Re: Adwokat/kancelaria: pozew brokera

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Hej,
Mam koleżankę, która prowadzi w Warszawie własną kancelarię, nazywa się Martyna Witczak. Takimi sprawami się nie zajmowała, ale nie przypuszczam, żeby do tej pory było ich wiele, ale przynajmniej wie co to FX, bo reprezentuje mnie przeciwko byłemu pracodawcy ;) (XTB). Jestem pewien, że z Ciebie nie zedrze. Jeżeli chcesz, na priv dam Ci numer do niej.
Inną sprawą są regulaminy brokerów i to co rzeczywiście można zdziałać mimo ich zapisów. Niemniej jednak w odróżnieniu od innych osób, które się tu wypowiadają, uważam, że jest na coś szansa, przynajmniej na zmniejszenie skali strat, które naliczyli niektórzy polscy brokerzy zamykając czasem po cenach, których na Reutersie w banku w ogóle nie widziałem.
Jeżeli jednak uważasz, że zawieszenie notowań albo wyzerowanie konta jest nielegalne to nie wróżę Ci sukcesu. Jeżeli naliczono Ci wielki debet to prawnik może pomóc.

ODPOWIEDZ