Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
kazik1616
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:00

Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: kazik1616 »

Cześć,
Interesuje mnie ile czasu potrzebowaliście na naukę Forex aby w końcu zacząć zarabiać kasę.

Ja już się uczę 2 lata, od 8 miesięcy gram na realnym koncie i na razie mam straty (choć w ostatnim miesiącu odbrobiłem 25% dotychczasowych strat). Trzeba jednak stwierdzić, że gram długoterminową strategią z trendem, więc trzema transakcjami w ciągu roku mogę to nadrobić.

Jakie są wasze doświadczenia?

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Słyszałem, że minimalny okres to około 5 mc, ale to indywidualna sprawa. Tutaj liczą się statystyki i doświadczenie. Jeżeli osiągniesz poziom skuteczności conajmniej 30% to zaczniesz zarabiać. No ale niech wypowiedzą się fachowcy....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Declan
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 03 maja 2013, 18:35

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: Declan »

Myślę że nie można podać czasu, to bardzo indywidulana sprawa. Wiele osób podziwiam na forum, zazdroszczę pytań o wyposażenie stanowiska pracy, trafnych analiz i miesięcznego zysku. Ja na razie byłem dawcą, teraz chronię co mam. I jestem pełen nadziei na rosnące konto. Niemiaszek, ZielonaMgiełka, Kashper, Atlanticos i wielu wielu innych to dla mnie, mam wrażenie nieosiągalne poziomy, niestety. Ja nadal jeszcze nie najlepiej odczytuje rynek. Dlatego korzystając z rady (500PLN na 0,01 lota) Atlanticosa i obserwacji Kashper'a, stosuję dość wysoki margincall, co pozwala na spokojną obserwację i zajmowanie pozycji. Pozdrawiam :) .
„Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie”. - Dante Alighieri

roberto
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: roberto »

pcamator pisze:Witam

Słyszałem, że minimalny okres to około 5 mc, ale to indywidualna sprawa. Tutaj liczą się statystyki i doświadczenie. Jeżeli osiągniesz poziom skuteczności conajmniej 30% to zaczniesz zarabiać. No ale niech wypowiedzą się fachowcy....

Pozdrawiam
Poziom skuteczności zależy ściśle od strategii. Jak ktoś gra długo czy średnioterminowo może sobie na taki wynik pozwolić i mieć zyski, pod warunkiem, że straty ucina szybko. W literaturze spotykałem się z takimi określeniami, że najlepsi mają skuteczność na poziom 30% i osiągają dobre wyniki.

Szczerze mówiąc jednak wynik 30% jeśli chodzi o skuteczność jest mizerny, delikatnie mówiąc. Z całą pewnością można go poprawić, bo jest co ... . I tutaj trzeba by było przejrzeć sygnał do zajęcia pozycji i MM czy wszystko "gra". Np. czy statystycznie sygnał generowany przez nas system się sprawdza. Mówiąc najprościej, otwieramy pozycje, bo pójdzie w naszą stronę ... inaczej być nie może 8). Jeśli chodzi o MM czy np. nasze stop lossy nie są za blisko i za często nie "ściąga" nam pozycji albo czy TP nie jest za daleko, co do potencjału danego ruchu.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

to 70% różnicy może być częścią zabezpieczenia większej pozycji
to jest wskaźnik dla laików proporcja wins draw
nawet bym powiedział że błąd, bo ktoś może pomyśleć aaa przetrzymam pozycje żeby mieć statystykę i pomija najważniejszą wartość jaką jest ochrona kapitału

ja np, trzymam średnioterminową pozycję, a interesuje mnie tylko equity
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: personov »

kazik1616 pisze:Cześć,
Interesuje mnie ile czasu potrzebowaliście na naukę Forex aby w końcu zacząć zarabiać kasę....
Jakie są wasze doświadczenia?
A może powinieneś zadać pytanie "ilu z was zarabia regularnie na forex ?"
Wydaje mi się, że z kilkunastu tysięcy użytkowników tego forum - zarabiających regularnie, w dłuższym terminie jest zaledwie kilku.
To nie jest kwestią czasu, ale czy w ogóle się da.
Czy na prawdę myślisz, że to jest takie proste i jest tylko kwestią czasu ? Przecież jeśli nawet była by to kwestia kilku lat to przy odpowiednim lewarowaniu każdy byłby milionerem po kilku latach nauki.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: cajto »

personov pisze: To nie jest kwestią czasu, ale czy w ogóle się da.
Podaj choć jeden powód dla którego nie miałoby się dać.
Mam nadzieję, że nie będzie to coś w stylu "no bo ja nie znam" - osobiście kosmonauty żadnego nie znam, co nie znaczy że ludzie nie latają w kosmos.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: personov »

cajto pisze:
personov pisze: To nie jest kwestią czasu, ale czy w ogóle się da.
Podaj choć jeden powód dla którego nie miałoby się dać.
Bo to nie jest takie proste.
A na pewno nie tak proste jak zadanie pytania typu "po jakim czasie się zarabia".
Zabrzmiało to tak jakby każdy z nas był kosmonautą i niedługo miał polecieć w kosmos, pytanie tylko w jakim terminie ?
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: brother »

Prawda jest taka, że na forum zarabia może kilka osób i nie jest to kwestia dywagacji, czy domysłów tylko faktów. Pozostała część pracuje dla brokerów, jest IB, prowadzi szkolenia albo sprzedaje systemy i inne pierdoły i z tego ma pieniądze. Innymi słowy ogromna część piszących na forum utrzymuje się z oferowania różnego rodzaju produktów, ale nie z gry na fx. Oczywiście jest garstka ludzi, którzy nigdy nie będą nikogo namawiać np. na otwarcie konta u brokera przez osobę która nie ma pojęcia o fx, z drugiej strony jest duża grupa, która "pomoże" wybrać brokera, otworzyć konto i przy okazji nie wspomina o tym, że dostaje za to pieniądze świadomie ładując na "minę" osoby szukające łatwego zysku, jest też kolejna , która pokarze ci za grosze jak to robić oferując szkolenia, oczywiście bez pokazywania swoich własnych wyników:), a nawet tacy których znudziło zarabianie na fx i chętnie sprzedadzą swój "super" system. Z tą całą grupą ludzi, którzy świadomie nie mówią całej prawdy nie można łączyć programistów, którzy tworzą narzędzia i niczego zmyślonego nie obiecują jak to czyni cała zgraja mniejszych i większych bajkopisarzy na forum. Także Panowie i Panie do wypowiedzi na forum potrzeba ogromnego dystansu, a tych którzy chcą chociażby 1 zł za "pomoc" i mają z tego kasę omijać szerokim łukiem, bo tu żadnego Świętego Mikołaja nie ma. Pozdrawiam
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Od zaiteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Poziom skuteczności zależy ściśle od strategii
No więc - nie i nie. Strategię buduje się długo... i to nie od początku. Bo od początku to się człowiek uczy podstaw i bzdur, które z czasem wymazuje się z pamięci, bo są tak bezużyteczne, że aż mózg krwawi. Zależnie od możliwości intelektualnych oraz językowych, a także otwartości umysłu, proces nauki może trwać od "długo" do "nigdy". Czy każdy człowiek mógłby zostać kardiochirurgiem? Albo neurochirurgiem? Nie sądzę. A jednak Forex ma być dla wszystkich... bo co? Bo każdy może zainstalować platformę? :roll:
Co to znaczy "zarabianie kasy" na forex??? Czy trader, który ma dodatnie zwroty przez 10 lat, a potem topi 5 x tyle w tydzień, zarabia? A czy ktoś, kto ma 2 miesiące na plusie? Jak chcesz to liczyć? A może bilans całkowity. Trading to proces, w którym w każdej chwili może Ci się noga powinąć. Skuteczność zależy od wielu czynników, od strategii tylko częściowo. Liczenie świeczek, czy porównywanie ich wielkości, w pewnych sytuacjach działa, a w innych nie. To nie jest gra komputerowa..

Czy goście, którzy wygrywają demo konkursy z 1000% to zarabiający traderzy? A managerowie, którzy za dolary kupowali hiszpańskie obligacje w zeszłym roku? A dealer bankowy, który realizuje zlecenia bankowe z bonusami? Przekrój rynku jest tak bogaty, że trudno jednoznacznie powiedzieć ile wystarczy się uczyć. Mawia się, że do profeski trzeba 5 lat... ale nie 5 lat po trzy godziny w tygodniu wyhaczone po pracy przed kolacją... A tu na forum ciągle panuje podejście do tradingu jak do grania w kolorowe słupki na komputerze...

ODPOWIEDZ