Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
szantilas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:14

Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: szantilas »

Post skierowany dla osób, które nadal pracują lub pracowały w firmie OSTC. Sam bylem tam na rozmowach i z roznych przyczyn sie nie zdecydowałem. Opiszcie swoje wrazenia, napewno wielu forumowiczow zastanawialo sie na zlozeniem aplikacji w tej firmie.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Szantilas, mozesz cos wiecej napisac o tej firmie, sposob rekrutacji, placa itp. .Na ich stronie niewiele sie mozna dowiedziec. no i co Ci sie nie podobalo ?
Pozdrawiam.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

wojtek1976
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 17 gru 2007, 15:25

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: wojtek1976 »

Zaczynając pracę w OSTC nie potrzebujesz ani grosza kapitału no i w sumie na tym kończą się dobre wieści o tej firmie. Gra oparta jest na spreadach kontraktów futures (samych kontraktów nie gra się). Zatrudniony zostajesz na umowę o pracę ze stałą pensją - średnia krajowa.
Na dzień dobry dowiadujesz się, że masz koszty do odrobienia w ciągu roku(w funtach brytyjskich GBP) nim zaczniesz zarabiać na siebie, a zatem:

a) pensja brutto 12 x ok 750 GBP;
b) desk fee 12 x 500 GBP;
c) management fee 12 x 400 GBP;

Co daje jakieś 30k GBP rocznie. Jeśli to zarobisz potem połowę nadwyżki i tak zostawiasz w firmie. Ogólnie firma nastawiona jest na robienie mega-wolumenu, a do tego koszty transkacyjne przedstawiają się od 1GBP w zwyż(nawet do 1,5 GBP) za jeden trade(sami policzcie ile to wychodzi, gdy masz robić 20k tradów miesięcznie i czyhać na 1 tick...). Jeśli zrobisz 20k tradów miesięcznie dostajesz rabaty wolumenowe, dzięki którym w sytuacji, gdy miałeś miesiąc pokryty czyli 20k tradów na 20k GBP powinieneś być do przodu o ok 3k - 5k GBP zależnie od rynków jakie grasz. Wracając do nadwyżki (bonusu) dostajesz go po roku, ale w 2 ratach i musisz być pracownikiem OSTC przynajmniej do czerwca następnego roku. Warto wspomnieć, że traduje się tu sporo powyżej 8 godzin dziennie

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

20 tys. tradów miesiecznie to jakieś tysiąc tradów dziennie. Nic dziwnego, że siedzą całymi dniami w firmie po 12 godzin.
Zastanawiam się ile taki trader wytrzymuje o ile nie awansuje wcześniej na kogoś w rodzaju trenera, kierownika.
Opcja może być dobra na początek dla studentów i absolwentów szukających pracy, bez kapitału ale z zapałem. Ale sposób na życie?

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Takie HFT z "ręki" ... Kiedyś miałem okazję rozmawiać z jednym z managerów i pytałem o to, czy nie myśleli o automatach. Podobno jakieś próby były, ale wypadły słabo i zostali przy tradycji. Ciekawostka: ludzie wprowadzający UTP (NYSE) na GPW to byli wspólnicy szefa OSTC w początkach działalności.
Znam osobę która tam pracowała i wrażenia takie jak koledzy wyżej napisali. Poza tym dużo nadgodzin o które potem trzeba było walczyć. Na dłuższą metę to jedynie kolejne stopnie kariery w firmie bo inaczej to wypalenie. Dlatego też nie składałem aplikacji mimo, że zachęcano mnie do tego. Potem dowiedziałem się, że większość studentów zachęcano na różnych spotkaniach i w rozmowach prywatnych wyglądało, że już ma się plecy, a tu nawet na rozmowę zaproszenia nie było :D Może to tylko pojedynczy przypadek, a może reguła... tego nie wiem. Generalnie fajna sprawa na start bo można zdobyć doświadczenie i odbyć wiele ciekawych szkoleń z różnymi znanymi w świecie tradingu osobami (już nie pamiętam nazwisk). Dla absolwenta chcącego tradować może być dobrym początkiem lub i więcej. Pozdrawiam.

szantilas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:14

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: szantilas »

Chyba dobrze, że się nie zdecydowałem przerażało mnie to siedzenie po 12 godzin, przed ekranem i gapienie się w zmieniające się cyferki, wiedziałem że szybko się wypale. Kiedyś postanowiłem sobie, że zrobię sobie miesiąc skalpowania po 8 h dziennie. Po 4 dniach miałem już dosyć i siadałem do komputera jakbym odsiadywał wyrok. Po prostu sposób gry mi nie odpowiadał.

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Wiekszosc bedzie rozczarowana tym ze OSTC nie pozwala na spekulacje a jedynie na ciasna gre w obrebie spreadu BID/ASK na spreadach kalendarzowych przy uzyciu drabinki. Nie ma to wiele wspolnego z szeroko pojeta gra na FX jednak mozliwosc wgladu do ksiag i aktualnego orderflowu jest tutaj bezcenna i zdecydowanie pomaga w zrozumieniu dzialania rynkow.
Pracowalem tam ponad rok i mimo paru zgrzytow, dobrze wspominam to doswiadczenie :)

Robczan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:45

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: Robczan »

A możecie powiedzieć jak ma się sprawa z wymaganą znajomością angielskiego u nich? Piszą, że wymagana jest bardzo dobra, ale jak to wygląda w praktyce? Z angielskiego zły nie jestem, ale jeżeli wymagają swobodnego posługiwania się terminologią ściśle finansową to mogę mieć problemy...

OSTC
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2016, 12:10

OSTC Poland

Nieprzeczytany post autor: OSTC »

Działamy na polskim rynku od 2005 roku. Zaczynaliśmy 11 lat temu z niewielkiego biura w Warszawie, dziś zatrudniamy prawie 200 osób w naszych biurach w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Nasz stabilny wzrost oraz fakt, że wiele spośród osób, które zaczęły pracę w OSTC w pierwszych miesiącach naszego funkcjonowania jest nadal z nami są najlepszym dowodem, że nasza strategia rozwoju opiera się na dobrych fundamentach. O pracy tradera krąży wiele mitów. Od lat rozpowszechniamy wiedzę o specyfice tego zawodu i zapraszamy wszystkie zainteresowane tym osoby do udziału w rozmaitych wydarzeniach akademickich takich jak m.in. targi pracy, dni otwarte w naszych biurach, wykłady i warsztaty tematyczne. Zachęcamy do kontaktu przez nasz fanpage na Facebook’u: OSTC Poland - Careers in Trading. Obiecujemy, że odpowiemy na każdą wiadomość i zadane nam pytanie.

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu,
OSTC Poland

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Pracowałeś dla OSTC, opisz swoje wrażenia.

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Znajomek pracuje tam od 4 lat. Zaczyna 7.00 kończy 21.00 czasami później. No sex, no life, no money...to wszystko, żeby zarabiać 2500 zł na rękę i móc nazwać się traderem z wieloletnim doświadczeniem:) Generalnie żadna perspektywa. Zdarzają się tacy ( z tego co mi opowiadał) co wykręcają bonusy, ale takich osób stosunkowo niewiele. Doświadczenie tradera na spreadach kalendarzowych przydatne w karierze zawodowej tyle co księdzu ku*as :)

ODPOWIEDZ