POMYSL NA czesc praktyczna pracy MGR

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
chloe007
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2011, 16:06

POMYSL NA czesc praktyczna pracy MGR

Nieprzeczytany post autor: chloe007 »

Witam,

Na początku chciałam przywitac wszytskich formuowczow, gdyz jestem tutaj nowa, choc juz od dluzszego czasu obserwuje froum:)

Jestem Agata, studentka ostatniego roku. Od paru lat interesuje mnie FOREX i analiza techniczna. Dltego tez moja praca mgr zwiazana jest wlasnie z tym:)

Obecnie jestem na etapie 3 rozdzialu i zaczynam sie zastawaiac nad ciekawym rozwiazniem rozdzialu czwartego. Jezeli macie jakies ciekawe propozycje to z checia poslucham. Narazie zatsaananwialam sie nad koncepcja uzaleznienia skutecznosci narzedzi AT od pory dnia w jakiej trwa inwestycja, mialam jeszcze pare pomyslow ale w tej chwili akurat mi uciekly ( dopisze wkrotce). Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

Pozdrawiam

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

chloe007 pisze:Narazie zatsaananwialam sie nad koncepcja uzaleznienia skutecznosci narzedzi AT od pory dnia w jakiej trwa inwestycja
Temat jest ciekawy niestety bardzo trudny....'
Jedyne co mogę koleżance poradzić to powiązać AT z sytuacją w danej sekundzie,to jest podstawa AT.
Rynek jest trudny i bardzo szybki.AT można rozpatrywać tylko o bieżące informacje w danej sekundzie,sugerowanie się porą dnia czy wykresem po czasie moim zdaniem nie ma sensu.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

chloe007
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2011, 16:06

Nieprzeczytany post autor: chloe007 »

nie chce przeprowadzac analizy na podstawie danych przeszlych tylko na biezaco, rynek sie zmienia caly czas. Mówiąc o porze dnia mialam na mysli jakies przedzialy czasowe np. godziny pory dnia. Wiem ze niestety na szersze przedzialy czasowe typu dni miesiaca juz za pozno niestety chyba ze wykorzystam dane historyczne. Dlatego tez szukam jakies innej ciekawej koncepcji:)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

W sumie aż takie trudne to nie jest. Zbadać czy istnieje zależność pomiędzy średnią zmiennością cen a porą dnia, ( moim zdaniem taka zależność istnieje, choć badań nad tym nie robiłem), można sprawdzić również dni tygodnia, ale to już nie wiem czy będą zależności, dodać do tego godziny otwarcia/pracy różnych giełd światowych (najbardziej znany podział to Londyn/Nowy York/Sydney/Tokio), jako ciekawostkę można jeszcze dodać różne święta, kiedy zmienność jest praktycznie zerowa.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Moim zdaniem można przy pomocy EA sprawdzić skuteczność niektórych sygnałów wejścia, czy technik zamykania pozycji. Np. pozycja otwierana losowo i zamykana trailing stopem o x pipsów.

Inny pomysł jaki mam to np. analiza wyników jakichś tam konkursów forex i porównanie ich wyników z hipotetyczną sytuacją konkursu rzucania monetą.

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

apropo prac dyplomowych to ja robie licencjata i niewiem jak zdobyc praktyki ktore naucza mnie Analizy technicznej bo taki mam temat...
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

HunterPL pisze:apropo prac dyplomowych to ja robie licencjata i niewiem jak zdobyc praktyki ktore naucza mnie Analizy technicznej bo taki mam temat...
Grać za swoje używając AT. Nic innego jeśli chodzi o praktykę mi do głowy nie przychodzi.

Przerobiłeś oczywiście "Analizę techniczną rynków finansowych" Murphiego - 2-3 razy odpowiadając bez błędów na pytania na końcu?

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

mowie oczywiscie o cz. empirycznej... do tego musze miec praktyki na papierku;/
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

HunterPL pisze:mowie oczywiscie o cz. empirycznej... do tego musze miec praktyki na papierku;/
Eeee...

A przecież część akademicka nie uznaje AT jako nauki. Nie rozumiem. Praktyki z AT? Znaczy się w jakiś o dupę rozbić dmach bazujących na średnich i nazywających to AT, albo rysujących linię trendu + wsparcia i opory...

Nie wnikam pozostaje tylko współczuć, że musisz przez to przejść.

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

tez sobie wspolczuje mysle zeby zdobyc praktyki w jakims biurze maklerskim i sciemnic ze niby zajmowalismy sie tam at(a tak naprawde kawe podawalem:P)
Pieniądze są krwią tego świata...

ODPOWIEDZ