Opcje binarne

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Jestem ciekaw waszych wrażeń. Wiem, że XTB wprowadziło ofertę, spready są jeszcze bardzo duże, ale generalnie wydaje mi się to zajebiście fajną sprawą. Nigdy nie tradowałem bardzo aktywnie, dla osób, które nie mają możliwości spędzania na platformie dużej ilości czasu może to być rozsądna alternatywa dla kontraktów. Generalnie wyceny tych opcji są moim zdaniem mocno niedoskonałe.

Dodano po 35 sekundach:

Jeżeli ktoś ma do polecenia jakąś platformę/brokera w tym biznesie to bardzo chętnie się dowiem.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Oj robiłem mega research i niestety oprócz typowych zakładów, nie ma nic godnego uwagi.
Wycena jest w miarę ok, jakieś +/- 2,5% w każdą stronę od standardowego modelu. Lepszej ceny dla detalu nie znalazłem, choć fakt, to za dużo.

Generalnie mam kilka strategii, ale nie czysto opcyjnych. W nowym roku temat poruszę głębiej, na demo wygląda ok, więc pora otwierać real.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Ma to wiele zalet, moim zdaniem ten model wyceny do opcji binarnych w ogóle jest słabszy niż modele do opcji waniliowych, siłą rzeczy potencjał również wydaje mi się większy. Na razie również testuję, ale wygląda to lepiej niż standardowy forex, a możliwości twórzenia strategii łączących jedno i drugie trochę jest. Mam również wrażenie (na razie jeszcze nie sprawdzone w literaturze), że dla tych opcji trzymanie do wygaśnięcia ma dużo więcej sensu niż dla waniliowych, co również jest istotne - gdyby spready były porównywalne koszt, operacji wyglądałby zdecydowanie atrakcyjnie.

Mam również pytanie do moderatora, który to przeniósł. Brzmi: dlaczego? Jest to temat o instrumencie rynku walutowego, który może mieć ciekawą przyszłość. W tamtym dziale znajduje się wiele dyskusji, które mają z forexem dużo mniej wspólnego.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Poradzimy sobie bez tego. Złapiemy się na priv, wymienimy poglądami itp. :)
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Nieprzeczytany post autor: psV »

Testował ktoś z Was może opcje walutowe w czasie danych jako alternatywę do straddle (przeciwstawne pozycje)?

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

W kwestii opcji ... zawsze przypominam sobie ten link...
http://www.marketskeptics.com/2010/06/bucket-shops.html

Noob pisze:Jeżeli ktoś ma do polecenia jakąś platformę/brokera w tym biznesie to bardzo chętnie się dowiem.
IB TS CME ...

Niestety opcje mnie dalej nie przekonywują.. niby ma to zastosowanie praktyczne, ale w natłoku tych wszystkich instrumentów zastanawiam siędla kogo to jest. :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

reptile pisze: siędla kogo to jest.
Spekulantów.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

No to mam pomysl na nowy spekulacyjny instrument.. :D

CDB :lol: CDO na budzet klienta.. zakłądasz sie z bankiem lub innymi czy do wieku 50 lat życia osiagniesz np 150k $ oszczednosci.. jesli tak ktos wystawia tobie drugie tyle jesli nie osiagniesz wszystko co zgormadziles po smierci przechodzi na wlasnosc wystawiajacego. :lol:

Coś jakby odwrócona hipoteka .. 8)
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Nievinny, zanim się wymienimy to liczyłem, że znajdę jakąś ciekawą platformę, żeby poćwiczyć :wink: .

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

XTB, XTB, XTB i może zajrzyj do http://www.binarixtrading.com

reptile - wątpię, żeby ktoś chciał takie coś zadilować.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ