O wypłatach z rachunku słów kilka

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 gru 2004, 08:19

O wypłatach z rachunku słów kilka

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz »

Dużo tu można przeczytać o imponujących stopach zwrotu na rachunkach, a jakimś dziwnym trafem kwestia wypłat z rachunku jest wręcz przemilczania. To chyba powinno iść w parze, nie sądzicie?

Wypłacałem pieniądze bez problemu u zagranicznych brokerów. GFT, CMS, Oanda. Wszystko pomimo przelewu transgranicznego było drugiego dnia roboczego na koncie. Żadnych kłopotów z tym nie było. Latem tego roku otworzyłem rachunek u jednego z polskich brokerów, aby tam wpłacić część środków. Uznałem, że to pewniejsze i łatwiej wypłacić lub zdeponować nadwyżkę finansową. Takiego przebiegu zdarzeń się jednak nie spodziewałem.

Dwa tygodnie temu uznałem, że wypłacę część pieniędzy. Zadzwoniłem z taką dyspozycją. Wcześniej zamknąłem wszystkie pozycje. Tutaj zaczęły się schody. Zirytowany po kilku dniach zażądałem wypłaty wszystkich środków natychmiast i nawet wysłałem pismo listem poleconym. Polecony idzie maks. 2 dni robocze z miasta do miasta, więc też już muszą go mieć, ale przecież składałem dyspozycję telefoniczną. Wykazałem cierpliwość, ale mija drugi tydzień i już mi się ona wyczerpuje. Nazwy brokera nie podaje tylko z tego powodu, iż mam wrażenie, że to wina totalnie niekompetentnych pracowników, z którymi się kontaktowałem. Środki cały czas widnieją na rachunku i nawet ich nie wyksięgowano. Czasami odnoszę wrażenie, że Polska to jednak trzeci świat.

Jak widać wypłaty to poważny problem, bo niekiedy deponujemy tam spore pieniądze i przecież broker ma obowiązek nam je wypłacić w każdej chwili. Rozumiem sytuacje niezamkniętych pozycji lub niezaksięgowanego zysku lub straty po cenie SPOT na drugi dzień roboczy. Tu jednak tego nie było, a ja się bardzo zraziłem do polskich firm tego typu.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Grzegorz pisze:Polska to jednak trzeci świat
Nie lubię tego określenia bo jest zawsze kompletnie nie trafione.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzeci_%C5%9Bwiat

Raczej przypuszczam że jest to opieszałość pracowników.
I wierz mi nie narzekaj na polskie firmy bo syf jest wszędzie.
Ja wielokrotnie miałem przeboje w uk żeby odzyskać nadpłacone albo należne mi pieniądze od różnych dostawców czy instytucji.
Masz dział o brokerach, zapytaj tam. Tam przedstawiciele brokerów często zaglądają.
Z tego co pamiętam to użytkownik Cool pomagał innym użytkownikom w podobnych sprawach z brokerami. Skontaktuj się z nim.

Pozdrawiam
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ja nigdy nie miałem problemów z wypłatą. Jedyne co mi się zdarzyło to dłuższe oczekiwanie niż zazwyczaj gdy wypłacałem w grudniu. Aczkolwiek od razu support powiedział że ze względu na wzmożone wypłaty ( pewnie na święta ;-D ) może się to trochę przeciągnąć. Przy czym broker był z USA - dokładnie IBFX.
A tak czy szło to z USA czy z UK czy z PL czy z CYPRU czy ze SZWAJCARII to zawsze było w należytym porządku.
Świetnie w tej kwestii działa Dukascopy - tym bardziej że masz osobistego opiekuna konta...

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Grzegorz pisze:Nazwy brokera nie podaje tylko z tego powodu, iż mam wrażenie, że to wina totalnie niekompetentnych pracowników, z którymi się kontaktowałem.
Mimo wszystko chyba jednak trzeba to zrobić. Po to jest forum.

Bo to raczej nie jest wina Polski, tylko jednej konkretnej firmy.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

klepsydra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 23 maja 2010, 02:25

Nieprzeczytany post autor: klepsydra »

Podawać brokerów, mówić o incydentach i ich rozwiązaniach.
Niekompetentny pracownik to też część firmy i firma za niego odpowiada.

"Ja sie zraziłem" a po Tobie zrazi się następny i bez większych zmian.

Z drugiej strony nie ma co nawracać grzeszników, są sprawdzeni brokerzy.
Obrazek

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Grzegorz pisze:Wszystko pomimo przelewu transgranicznego było drugiego dnia roboczego na koncie.
No to miałeś chyba szczęście albo niewiele tych wypłat było.
Z zagranicznymi przelewami bywa różnie - fakt, że u brokerów z UE bywa to 3 dni, ale na drugi dzień to raczej sporadyczne przypadki.
Podobnież jak i z wysyłaniem kasy zagranicę - też trzeba swoje odczekać.
A z brokerami w PL owszem miałem taki przypadek, że zleciłem i ... nic parę dni. Dzwonię wyjaśnić sprawę a tu słyszę wymówkę, że nie podałem w swoich danych kodu SWIFT mojego banku - (jakby mieli jakiś problem sprawdzić jaki swift ma MBank).
Wkurzające jest to, że z ich strony żadnej reakcji - zleciłeś przelew, nie podałeś czegoś tam, ok - my nic nie robimy, jesteśmy kryci bo to Twój błąd - poczekamy może sobie zapomnisz o tej wypłacie ?
Żeby choć posłali głupiego maila z informacją ale gdzie tam ....
Fakt że po interwencji i uzupełnieniu danych przelew był na drugi dzień.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

green7 mi się wydaje że to kwestia banku w jakim masz rachunek. U mnie przeważnie było/jest to na drugi dzień. Czasem aż jestem w szoku. Z kolei wpłata szła kilka dni... To jest dziwne...

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Cyb pisze:Z kolei wpłata szła kilka dni... To jest dziwne...
Wpłata musi być zarejestrowana na rachunku kilenta - bo zapewne nie ma segregowanych rachunków, a wypłata powinna iść z automatu bo wszystko jest przypisane do rachunku klienta
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

Grzegorz
może za dużo zarobiłeś na nich i myślą jak Ci ten rachunek zmniejszyć??
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

hannibal
Gaduła
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:05

Nieprzeczytany post autor: hannibal »

jaki to broker ?

ODPOWIEDZ