Interbank różne rodzaje notowań, a to co widzimy np.MT-4

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Interbank różne rodzaje notowań, a to co widzimy np.MT-4

Nieprzeczytany post autor: zz »

Do otwarcia tej dyskusji skłoniiły mnie moje doświadczenia oraz kolegów co pracują w instytucjach finansowych.
Każdy z nas pracuje w oparciu o AT którą widzi na swoim wykresie,pytanie tylko czy to co widzimy na wykresie jest prawdą...?,czy podpuchą brokera...?.

Pozwolę sobie zacytować posty kolegów.Cytuję/////
Hikari napisał:
Dzieki drodzy koledzy za szybkie odpowiedzi. Dopiero teraz mozna zauwazyc, jak sie obsluguje klienta. MT4 jest swietnym programem, ale moim zdaniem jest jest tak skonstruowany, zeby klienta obskubac. Najlepszym przykladem jest counter pokazujacy ile sekund pozostaje do zakonczenia swieczki - nie ma plynnego odliczania, tylko nastepuja w miedzyczase krotkie przestoje, natomiast w NT tego nie ma. Mam nadzieje, ze Dukas wprowadzi Ninje, wtedy to juz bedzie kopalnia pipsow.


sorry ale jeśli uważasz że mt4 to świetny program to świadczy tylko o tym że nigdy nie miałeś do czynienia z pro platformami, a z mt4 łączy Cię ślepa sympatia.
mam za sobą 10lat pracy z m.in z platformami bloomberg/reuters/esignal/esign/cqg/aspen i jak pierwszy raz w życiu (jakieś 3 może 3,5 roku temu) zobaczyłem mt4 to pomyślałem że te sławetne 5% ponoć zarabiających na fx bierze się stąd że 95% pozostałych korzysta właśnie z mt4. to oczywiście po trochę żart bo i w mt4 można zarobić. nie wiem jak wygląda mt4 z dobrym data feedem ale sam soft do chartingu się nie nadaje bo po pierwsze wszyscy brokerzy dający mt4 mają kiepski data feed a po drugie jakość i ilość oscylatorów/indkatorów wbudowanych w mt4 to istny szajs. nijak nie odzwierciedlają faktycznych kalkulacji wskaźników. np. ja korzystam głównie ze wskaźników J.Wellesa Wildera i jak każda pro platforma ma możliwość wyboru MA Type: Wilder Smooth np. w ADX to
mt4 takiego rozwiązania nie daje. co w zasadzie dyskwalifikuje wskaźniki Wildera na tych platformach bo ich kalkulacje mijają się ze źródłem.
można by tak mnożyć.
Podsumowując zacytują tytuł wątku Karola Marchewki czyli BROKERZY MT4 TO WIELKIE GÓWNO !!!!! i podpisuje się pod tym obiema rękoma

co do NT to soft faktycznie daje mozliwości ale tu wszystko rozchodzi się o data feed.

w kwestii Dukascopy i ich platformy mogę powiedzieć jedynie tyle, że jest z pewnością o wiele lepsza od mt4 choć daleko jej do ideału. Pocieszające jest to że z własnych obserwacji w ostatnim roku widać że prace nad udoskonalanie platformy bardzo mocno postępują i to rokuje bardzo dobrze firmie i z pewnością już platforma zasługuje na miano debeściaka w śród nie pro platformach.

na koniec dodam że nie pracują w Dukascopy i nie mam interesu żeby ich reklamować.

każdy z nas musi na czymś pracować...i do czegoś się odnosić.....
Rozumiem że jesteśmy w totalnym buszu albo jeszcze gorzej....,niemniej prosiłbym Was o pod powiedż co w tej sytuacji zrobić?,
Czy Waszym zdaniem i z Waszego doświadczenia np. dobrym rozwiązaniem byłoby np. pracować na reuters i mestastock?,
Sam kiedyś jak miałem możliwość to zauważyłem że niby to samo a wskażniki w decydujących momentach rynku się różniły......,na korzyć reutersa i metastocka...oczywiście...

też to zauważyłem na ADX ..lecz nie tylko ..na wielu innych wskażnikach...

co do Reutersa to tu też są dwa rodzaje notowańSmile jak to się mówi dwie obserwacje. aby widzieć chart po prawdziwych transakcjach należy w symbolu wpisać d2, np. eurpln=d2 i wtedy mamy chart po prawdziwych transakcjach. żeby widzieć real trades trzeba być podłączonemu do interbanku czyli posiadać trade acc w Reuters. nie wiem czym się różni wykres między tymi obserwacjami. nigdy w to nie wnikałem. w każdym razie uważam że warto korzystać z dobrego softu i danych. prędzej czy później to się zwróci.

jeśli masz ograniczony budżet i potrzebujesz samego chartingu to wystarczy esignal czy też http://www.interactivedata.com/ dla samego fx.

dla porównania poniżej scr eur z Reutersa po prawdziwych transakcja. świeczki dzienne. nie wielkie różnice widoczne są na daily a co dopiero na intraday. nie wspomnę o volumenie


http://www.screencast.com/users/crocopi ... 65785db84f
crocopip napisał:
mam za sobą 10lat pracy z m.in z platformami bloomberg/reuters/esignal/esign/cqg/aspen i


crocopip napisał:
po drugie jakość i ilość oscylatorów/indkatorów wbudowanych w mt4 to istny szajs. nijak nie odzwierciedlają faktycznych kalkulacji wskaźników. np. ja korzystam głównie ze wskaźników J.Wellesa Wildera i jak każda pro platforma ma możliwość wyboru MA Type: Wilder Smooth np. w ADX to


Cytat:
mt4 takiego rozwiązania nie daje. co w zasadzie dyskwalifikuje wskaźniki Wildera na tych platformach bo ich kalkulacje mijają się ze źródłem.


Cytat:
Sam kiedyś jak miałem możliwość to zauważyłem że niby to samo a wskażniki w decydujących momentach rynku się różniły......,na korzyć reutersa i metastocka...oczywiście...


crocopip napisał:
żeby widzieć real trades trzeba być podłączonemu do interbanku czyli posiadać trade acc w Reuters



Temat jest niesłychanie ważny i fundamentalny.
Prosiłbym Ciebie z Twojego doświadczenia np. na wykresie dziennym,4 godz.,1 godz chociaż ogólnie nam powiedział o ile pipsów się to różniło?.
Jeżeli o 1-5 można przełknąć...,a jeżeli nie zwróciłeś uwagi ,a pracujesz na takim świetnym sprzęcie to przypilnuj i daj nam znać.
Sam się nad tym głowię...,niestety nie mam już możliwości sprawdzenia tego.
///////


Reasumując proszę forumowiczów pracujących w instytucjach finansowych i mających podpięcie pod bezpośrednie transakcje na interbanku o przypilnowanie tego ważnego tematu i spróbować w ekstremalnych sytuacjach podpatrzyć czy wskażniki np. ADX ,inne różnią się w stosunku do MT-4,oraz jaka jest różnica w pipsach chociaż ogólnie.
Sprawa jest niesłychanie ważna ponieważ może się okazać że pracujemy i widzimy fikcję,a nie rzeczywistość....
Kiedyś jak miałem krótką możliwość // lata temu // mieć do czynienia z najlepszym sprzętem na świecie to byłem w szoku......,zauważyłem że niby to samo a wskażniki w decydujących momentach rynku się różniły......,na korzyć reutersa i metastocka..
Rodzi się pytanie co tak naprawdę widzimy na swoim wykresie..?.

Pozdrawiam.

Ps. automatycznych systemów też to dotyczy ponieważ jeżeli EA dostaje fałszywe sygnały to nie ma prawa rzetelnie pracować.

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

chyba mylisz dwie platformy. W modelu MM grasz bezpośrednio z brokerem, zas ECN dostarcza tylko platformy.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

chyba mylisz dwie platformy
Nie ma żadnego mylenia platform...
Dobrze by było aby rozgryść temat , w routersie aby widzieć chart po prawdziwych transakcjach należy w symbolu wpisać d2, wtedy mamy chart po prawdziwych transakcjach. żeby widzieć real trades trzeba być podłączonemu do interbanku czyli posiadać trade acc w Reuters,przypilnować jednocześnie ceny u brokerów MM np. MT-4,ECN też by można sprawdzić ponieważ jeżeli widzimy fikcję ,a nie prawdziwe wykresy to niestety jak kolega napisał
jakość i ilość oscylatorów/indkatorów wbudowanych w mt4 to istny szajs. nijak nie odzwierciedlają faktycznych kalkulacji wskaźników. np. ja korzystam głównie ze wskaźników J.Wellesa Wildera i jak każda pro platforma ma możliwość wyboru MA Type: Wilder Smooth np. w ADX to
mt4 takiego rozwiązania nie daje. co w zasadzie dyskwalifikuje wskaźniki Wildera na tych platformach bo ich kalkulacje mijają się ze źródłem.
można by tak mnożyć. ////
Sam kiedyś byłem tego świadkiem jak routers i metastock te same wykresy na MT-4 różniły się istotnie o czy pisałem.
Reasumując jeżeli widzimy tylko fikcję to niestety nasze analizy AT oraz budowanie systemów transakcyjnych jest obarczone błędem co w konsekwencji prędzej czy póżniej doprowadzi do strat.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

No dobra, a teraz powiem coś na co nigdy się nie zgodzisz. Tak jak wczoraj popełniłem to na swoim blogu - uważam, że manipulacja jest nieodłączną częścią rynku walutowego. Koniec i kropka, nie zmienisz tego, bo zmiany nie mają celu.

Żadnemu, podkreślam żadnemu brokerowi MM nie zależy, żebyś widział to co robią duzi, jak kurs kształtuje się naprawdę. Oczywiście nie może robić rozbieżności rzędu dziesiątków pips, ale 2 czy 3 pipsy ceny mogą się różnić, choć zwykle są z dość dobrego datafeedu i są takie jak w danym momencie na rynku.

Nikt nie udostępni tego za darmo dla małych. Mały nic nie może.
Jak Cię stać to zamów Reutersa i załóż konto u dobrego ECN (który ma wystarczająco duży obrót, by umożliwić arbitraż i tym samym minimalizować ryzyko odchylenia ceny od rynku). Zyskasz najlepsze warunki dostępne dla individuals.
Jeśli nie to zatrudnij się w instytucji finansowej, najlepiej w jakimś zachodnim banku inwestycyjnym i będziesz miał rynek. Z tym, że nigdy nie zrobisz tam trejda na własny rachunek. Wbrew pozorom, my mali, nie mamy aż tak źle.

OK, może to dla początkujących nie jest oczywiste, ale im też nie trzeba dokładności co do 0,1 pipsa. Przynajmniej ja jak zaczynałem to skupiałem się na czymś innym, a ryzyko, że broker poda złą cenę (powiedz, czym jest zła cena na rynku nieregulowanym, bo definicja jest długa i szeroka jak...) wkalkulowałem w swoją grę, która wtedy była prymitywna i teraz niektórzy stwierdzą, że dalej jest.

Jeżeli odpowiednio uwzględnisz ryzyka to przekłamania nie prowadzą do strat (pomijam przypadki typowe dla MM, czyli poślizgi 5-6 pips czy rekwoty czy opóźnienia 1,5 min.). Kwestia tylko odpowieniego radzenia sobie z tym i znalezienia dobrego partnera jak na nasze możliwości, którym teraz powoli staje się Dukas (zależy, w który próg prowizji wpadniemy i od stylu gry też).

Podsumowując - jako indywidualny osiągasz kres możliwości technicznych. Rewolucji nie będzie, tym bardziej w Polsce.
Wnioski:
- uczyć się języków niezależnie od wieku, a przynajmniej podstawowy angielski, klucz do współpracy z dobrym brokerem
- zmieniasz profil, z inviduals stajesz się np. hedge fundem, co wymaga kasy, ale też masz lepsze warunki
- idziesz pracować dla kogoś

Myślę, że większość jest tego świadoma i zamiast rozważać, co by było, gdybyśmy to zmienili, po prostu spekuluje.
Czy zresztą City czy Wall Street zmieniło się po kryzysie?
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

jest jeszcze inna metoda na granie bez wielkiego ryzyka pomimo danych archeologicznych. Analizę warto zaczac od min H4, a potem schodzic do M15, ponizej nie ma sensu, chyba ze chcemy znaleźć optymalny punkt wej/wyj.
Mnie osobiscie nie przeszkadzają dane historyczne :P

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Nie przywiazywalem do tego nigdy wiekszej wagi, ale teraz wiem o co chodzi...ten sam kanal Dukas i Bossa wykres M1 sytuacja sprzed chwili, dla mnie kanal istotny szczegolnie przy odbiciach wybiciach i retestach :? ostatnie kolko mnie zazenowalo :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pochwała poszła,dzięki z całego serca to co napisałeś to są wybitne uniwersytety chociaż każdy z nas to myślę czuł.
Teraz forumowicze mają jasność sytuacji,a ja potwierdzenie swoich przypuszczeń i dylematów..... ponieważ jak kiedyś miałem podgląd pod interbank to coś mi różnica wychodziła na 3-6-9 pipsów a to przekłada się na wykres i wskażniki AT oraz EA

Nievinny pisze:No dobra, a teraz powiem coś na co nigdy się nie zgodzisz.
Ja się z tym zgadzam,różnimy się tylko w interpretacji ponieważ ja uważam że jeżeli wszyscy uczestnicy rynku banki,fundusze itp. widzą na AT to samo to nie jest spekulacja tylko gra umiejętności......
Podstawowe pytanie teraz jakie forumowicze powinni sobie zadać to jak zmiana 3-6-9 pipsów na AT oraz EA wpłynie na ich ocenę AT oraz EA.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

wanka
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:02

Nieprzeczytany post autor: wanka »

Grzegosz pisze: ostatnie kolko mnie zazenowalo
Pewności nie mam, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że minimum na tej świecy oznaczonej kólkiem jest na tym samym poziomie, więc wyznaczone przez Ciebie kanały by się trochę różniły.

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Kanaly zlapane sa na minimach magnesami mysalem, ze roznice w cenie na roznych platformach sa proporcjonalne i znaczaca nie wplywaja np. na wyznaczenie kanalow jak widac jak ktos gra na M1 roznica moze byc mylaca, przynajmniej ja mam takie odczucie
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Grzegosz pisze:ostatnie kolko mnie zazenowalo
To może wynikać też z faktu, ze platforma Dukasa stosuje grafikę wektorową, a MT4 pikselową i ta pierwsza jest dokładna, a w drugiej mogłeś się pomylić o 1px i już kanał krzywo wyrysowany. Sprawdź high/low (poziom cen), jak jest identyczny to kanał jest źle wyrysowany na MT4.

wanka - wybacz, nie doczytałem :)

zz - czasem to nie różnica 3-6-9 pips, tylko programu, którego się używa. Jak zaczynałem to zachwycałem się MT, potem moja spekulacja nie wymagała precyzji co do pipsa, a teraz uważam, że to też niepotrzebne, ale MT to jedno wielkie gówno. Jako oprogramowanie, a nie broker, który za nim stoi.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ