Jakie podejmujesz ryzyko podczas gry na rynku Forex ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Jaki procent kapitału ryzykujesz podczas gry na rynku Forex ?

ryzykuję nie więcej niż 0.5 % kapitału
3
3%
ryzykuję nie więcej niż 1 %kapitału
5
5%
ryzykuję nie więcej niż 1.5 % kapitału
6
7%
ryzykuję nie więcej niż 2 % kapitału
17
18%
ryzykuję nie więcej niż 3-5 % kapitału
26
28%
ryzykuję powyżej 5 % kapitału
17
18%
różnie, stosuję rozbudowane strategie typu Optimal f lub Kelly kryterium
3
3%
stosuję strategie typu Martyngale
3
3%
nie mam ustalonej, konkretnej strategii
12
13%
 
Liczba głosów: 92

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Jakie podejmujesz ryzyko podczas gry na rynku Forex ?

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

jak w temacie , zapraszam do ankiety
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

To jeszcze zależy jak mocny jest trend , jak mi idzie i jak mi się widzi , no i ile jest "do wyjęcia" - jak jest potencjał na duży zysk (RR powyżej 5) , to potrafię więcej zaryzykować . Zazwyczaj celuję pomiędzy 2-3% , ale czasami potrafię przywalić z grubej rury do 4-5% , powyżej to dla mnie jest czyste szaleństwo i hazard . Od dawna nie zrobiłem transakcji o większym ryzyku , chociaż zdarzało mi się kiedyś wejść za połowę depo i więcej , jednak szybko się wyleczyłem z tej przypadłości :D
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

1%, jak będzie duża skuteczność to zwiększę na pewno
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

siersciuch pisze:1%, jak będzie duża skuteczność to zwiększę na pewno
ale wiesz ze zwiekszenie skutecznosci nie musi zagwarantować Tobie przy wiekszym % lepszych osiagniec?
ladnie to ujal ŁowcaG- mozna miec 99 % skutecznosc TP=1 pips ,SL=200 pip a i tak sie zbankrutuje w dluzszym terminie :)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

radekszpak
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2010, 09:05

Nieprzeczytany post autor: radekszpak »

Hmm po wynikach widzę że forumowicze jednak mają sporą skłonność do ryzyka... Prawie 40 % inwestuje minimum 3 % kapitału :) Ja preferuję jednak bardziej "zachowawcze" strategie - głównie z powodu wciąż zbyt niskiego zaufania do swoich umiejętności :P A gra "na nosa" sprawdza się w cyklach 50/50 więc też raczej nie warto :D

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

radekszpak pisze:Hmm po wynikach widzę że forumowicze jednak mają sporą skłonność do ryzyka
ciekawe czy jest to spowodowane po prostu sklonnoscia do duzego ryzyka czy tez jest to kwestia posiadanego kapitału.. ale co wazne, widac ze kazdemu z nas zalezy na jaknajszybszym zrealizowaniu marzen i celów ;)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

siersciuch pisze:1%, jak będzie duża skuteczność to zwiększę na pewno
Nie ma takiej potrzeby jak grasz intraday lub w sprzyjających warunkach 2-3 dni z mocnym trendem to można dokładać pozycje bezpieczniejsze bo ryzykujesz nowo otwartą pozycją pozostałe na BE idealne warunki do piramidowania nie zawsze się zdarzają ale za to można przyłożyć po 1% na kilku parach najlepiej dodatnio skorelowanych
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

mi się zdarza 10% na jedną,ale wtedy trzymam tylko ją
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

sgorn pisze:
siersciuch pisze:1%, jak będzie duża skuteczność to zwiększę na pewno
ale wiesz ze zwiekszenie skutecznosci nie musi zagwarantować Tobie przy wiekszym % lepszych osiagniec?
ladnie to ujal ŁowcaG- mozna miec 99 % skutecznosc TP=1 pips ,SL=200 pip a i tak sie zbankrutuje w dluzszym terminie :)


powinno to tak brzmieć: "1%, jak będzie duża skuteczność to zwiększę na pewno, przy zachowaniu odpowiedniego risk/reward ratio"
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

ODPOWIEDZ