Upublicznienie EA a brokerzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Upublicznienie EA a brokerzy

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Zastanawia mnie czy publiczne ujawnianie zarabiającego EA lub puszczanie go na różnych mistrzostwach organizowanych przez brokerów jest bezpieczne - generalnie chodzi mi o to czy przypadkiem nie służy to do "polepszenia" ich infrastruktury informatycznej poprzez wprowadzenie jakiś tam algorytmów wyłapujących, filtrów itp. Co sądzicie...

ps. pytam z ciekawości

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Pewnie tak.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Teoretycznie już samo upublicznienie EA może być przyczyną jego klęski. Bo gdy nagle wydajesz EA które na koncie real zarabiało systematycznie to teoretycznie jest masa chętnych odpalić to na real. Niech teraz takie EA pobierze milion osób. Przemnożone to przez ich depozyt powoduje że wejście w dany trejd odbywa się potężnym wolumenem który może lekko zmienić rynek....

Tak sobie myślę :)

Chociaż wiem że ta teoria jest akurat mało prawdopodobna ze względu na to jaka kasa lata na rynku każdego dnia...

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

żeby daleko nie szukać upublicznienie pewnego EA na tym forum było jego początkiem klęski
broker nigdy nie będzie twoim przyjacielem :)
a brokerm MM to zawsze twój wróg
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Myślę, że to dotyczy EA, które grają przeciwko brokerowi. Czyli tępione będą: skalping i arbitraż trójkątny. Te rzeczy zresztą będą tępione również w wykonaniu manualnym.

ExcelFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010, 14:26

Nieprzeczytany post autor: ExcelFx »

Nie upubliczniajcie EA, to samobójstwo!!! Brok tylko czeka na to, oni mają świadomość że grający "piszą roboty" a oni wyłapują sygnały tych robotów i przeciwdziałają np. zmieniając wartości podawane na wykresach te widoczne i niewidoczne, które tylko "widzą " indykatory :VOLUMEN itp! i już EA "głupieje" systemy pisane na MT4 (bez obrazy) to lipa bo brok widzi co grający ma na ekranie i czym gra. Możecie się nie zgodzić bo nie widzieliście takich rzeczy.
Ćwiczenie-przykład. napisz proste EA, umieść w MT4 w historii śmiga ładnie ale zacznij nim grać- bankrut gwarantowany-. Można nie zgodzic się z moim zdaniem, ale ci co doświadczyli pewnych klęsk w działaniu EA które zarabiało MILIONY wiedzą o czym piszę.
POZDRAWIAM

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

ExcelFx pisze:systemy pisane na MT4 (bez obrazy) to lipa bo brok widzi co grający ma na ekranie i czym gra.
Wierutne bzdury Waść opowiadasz. Broker nie ma pojęcia na jakiej zasadzie działa EA, i co masz na ekranie, a problemy z testami wynikają z innych przyczyn.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

green7 pisze:
ExcelFx pisze:systemy pisane na MT4 (bez obrazy) to lipa bo brok widzi co grający ma na ekranie i czym gra.
Wierutne bzdury Waść opowiadasz. Broker nie ma pojęcia na jakiej zasadzie działa EA, i co masz na ekranie, a problemy z testami wynikają z innych przyczyn.
to prawda ale za to wie czy twoje transakcje są zawierane ręcznie czy automatycznie
historia zna przypadki gdy broker żądał przekazania mu kodu EA w celu "weryfikacji"
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

ExcelFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010, 14:26

Nieprzeczytany post autor: ExcelFx »

green7 pisze:
ExcelFx pisze:systemy pisane na MT4 (bez obrazy) to lipa bo brok widzi co grający ma na ekranie i czym gra.
Wierutne bzdury Waść opowiadasz. Broker nie ma pojęcia na jakiej zasadzie działa EA, i co masz na ekranie, a problemy z testami wynikają z innych przyczyn.

Masz prawo tak myśleć , jesteś wolnym człowiekiem. Jednak ja mam doświadczenie i praktykę. W czasie kiedy pracowałem dla ubezpieczyciela bywałem na różnych szkoleniach w ciekawych miejscach do których Ty szybko nie wejdziesz. Choć by w Warszawskiej siedzibie XTB, dlatego nigdy u nich nie zagram... . Możesz mnie skrytykować jak chcesz, ale to tylko słowa człowieka nieświadomego.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

z jednej strony przy przeanalizowaniu odpowiedniej ilość wejść i wyjść można "złamać" regule EA - oczywiście przy dużej wiedzy o FX i odpowiednim oprogramowaniu

z drugiej strony nie trudno mi uwierzyć że kod EA może "przeniknąć" z MT4 do brokera - pomijam hacking
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

ODPOWIEDZ