Obalenie mitu 95%

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

W ogólnym rozrachunku na kontach real jestem na:

+
69
33%
-
138
67%
 
Liczba głosów: 207

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Obalenie mitu 95%

Nieprzeczytany post autor: psV »

Witajcie!

W celu potwierdzenia/obalenia mitu 95% zakładam ankietę.
O oddanie głosu proszeni są wszyscy, zarówno nowicjusze jak i starzy wyjadacze, ale proszę brać pod uwagę tylko i wyłącznie konta real. Proszę o szczere dokonanie wyboru. Ankieta jest w pełni anonimowa. Jeśli jeszcze nie miałeś/aś do czynienia z kontem real proszę o nieoddawanie głosu. Niestety nie wiem, czy będzie możliwość zmiany wyboru w późniejszym terminie (w przypadku jak ktoś zejdzie nad/pod kreskę).

Awatar użytkownika
gajerz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 wrz 2009, 23:18

Nieprzeczytany post autor: gajerz »

zastawiam sie na jakiej zasadzie zostalo wyliczone to 95%

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Ja zresztą właśnie z powodu 95% tracących zainteresowałem się FX.
Rynek gdzie 19 składa się na 1 musi być ciekawy. A info wziąłem z XTB.
Na statystykach z real kont z XTB z podsumowania 2007 było 88% kont tracących. W AM w 2008 w real konkursie było około 90% tracących w ciągu 3 miesięcy a warunki były dość dobre do wiarygodnych statystyk, bo pozycje musiały być wyższe od 0.1 lota.
A samo 95% wynika z nagięcia zasady Pareto 80:20. A że FX to rynek bardzo efektywny i ten co ma stracić to straci szybko a ten co zarobić to już nie tak szybko przez spready dla brokera. W skrócie jesteś od razu na minusie po zajęciu pozycji.
A ze statystyk to ja widziałem takie coś:
-na akcjach 70% traci w ciągu całego cyklu 7 letniego
-na kontraktach 85% traci w ciągu pół roku
-na FX 95% traci już w ciągu 3 miesięcy, bo następuje ciągła wymiana nowych graczy
-Lotto traci ponad 99%

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ankieta jest malo reprezentatywna...bo jak przypuszczam kto stracil, i skonczyl z forexem nie zaglosuje tutaj....

Awatar użytkownika
gajerz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 wrz 2009, 23:18

Nieprzeczytany post autor: gajerz »

z mojej klasy w technikum, w zawodzie elektronika z 40 zostalo 3. tez niewielu. zastanawiajce, czy na fx moze zachodzic podobna korelacja.
-na FX 95% traci już w ciągu 3 miesięcy, bo następuje ciągła wymiana nowych graczy

ciekawe, jaki jest odsetek zarabiajacych, wsrod traderow bedacych na rynku dluzszy okres.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Słowo statystyka stopniuje się tak: statystyka - więcej statystyki - kłamstwo. Amen. Generalnie można powiedzieć że znaczący odsetek wykrusza się bardzo szybko. To tak jakby 10 latka wsadzić za kółko porsche i kazać mu zrobić okrążenie na torze pewnie większość się rozbije. Te 95% mnie nie irytuje gorsze jest to ile różni traderzy piszą że można zarobić większość strzela 10% maks na miesiąc część pisze 300%-500% na rok. Tu mnie szlag trafia. Skąd oni to wiedzą ? Niepotrzebnie się ograniczają wyznaczają sobie barierę... "na dziś już wystarczająco zarobiłem".... po co takie podejście ??? Jak w połowie miesiąca zarobią te swoje procenty to laba ??? Dla mnie rynek stwarza okazje a to jak my wykorzystamy to nasza sprawa ale na pewno nie powinno się ograniczać tego z góry. Pzdr
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Popieram,

poza tym jak będziecie się sugerować tymi krążącymi opiniami ile to ludzi nie traci to zacznie się wytwarzać w Was autosugestia - że przecież i tak nie zarobię.

Nie chcę dyskutować na ten temat. Wiem jedno - tracą ludzie bez przygotowania - z doskoku - Ci, którzy się dowiedzieli od sąsiada w sklepie - że podobno jest hossa na rynkach akcyjnych i że można zarobić... wtedy zazwyczaj są zwały. Może nie trafiony przykład - ale jako charakterystyczne grono powinniśmy być niezależnie myślącymi, samokształcącymi się graczami fx. Nie ma chyba nikogo, komu zyski przychodziłyby gładko i lekko bez uprzedniego ślęczenia, dopasowywania swojej psychiki do konkretnej pary walutowej, czy systemu.

Trzeba pracować i nie oglądać się na innych. Warto jednak dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami. Pipsów wystarczy dla każdego!!!

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

.Na statystykach z real kont z XTB z podsumowania 2007 było 88% kont tracących
Ostanio widziałem wywiad z panem z XTB który powiedział, że 50 % ich klientów zarabia :lol: ( gdzies na forum jest link do tego wywiadu).Może to przez te ich szkolenia ludzie zaczynają zariabiać :lol:
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ral1n pisze:Warto jednak dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami. Pipsów wystarczy dla każdego!!!
Pomijajac ze pipsow nie moze starczyc dla wszystkich to z ogolnoscia sie zgadzam. Sprawa jest prosta, dlugoterminowe dochody z forexu rowna sie sukces, (prawdziwy) sukcej w praktycznie kazdej dziedzienie nalezy do waskigo grona, tak jest od zawsze i tak bedzie...


A teraz pol zartem:
Skoro, (niech bedzie juz te) 5% osiaga sukces, to dla nas im wiecej traderow, tym lepiej, mamy wieksze szanse na bycie w 5% ;)

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

LowcaG pisze:
Ral1n pisze:Warto jednak dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami. Pipsów wystarczy dla każdego!!!
Pomijajac ze pipsow nie moze starczyc dla wszystkich to z ogolnoscia sie zgadzam. Sprawa jest prosta, dlugoterminowe dochody z forexu rowna sie sukces, (prawdziwy) sukcej w praktycznie kazdej dziedzienie nalezy do waskigo grona, tak jest od zawsze i tak bedzie...


A teraz pol zartem:
Skoro, (niech bedzie juz te) 5% osiaga sukces, to dla nas im wiecej traderow, tym lepiej, mamy wieksze szanse na bycie w 5% ;)
Pisząc dla wszystkich - miałem na myśli społeczność nawigatora. :P

ODPOWIEDZ