Paul Rotter

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Pisar
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:46

Paul Rotter

Nieprzeczytany post autor: Pisar »

Witam!

Czy ktoś może słyszał, zetknął się ze strategią Paul'a Rotter'a?
Będę wdzięczny za wszystkie informacje związane z tematem.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Jeden z najlepszych skubaczy. Wycina piekne fileciki. Czlek, ktory sie nie rzuca w oczy. Naprawde ciekawa postac. A strategia ? O czym chlopie mowa!
Napewno znalazles wywiad z nim na lamach Traders ´a. Ten czlowiek zyje w innym wymiarze.
Na BUFU (jego ulubiony instrument) mozna dobrze zarobic, ale do tego potrzeba naprawde sporego kapitalu. Nie wpadlo ci w oko, ze , ze gosc nie gra na DAXie. Jesli napisalem farmazony, prosze o skoregowanie, bo w temacie nie jestem od dluzszego czasu.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Pisar
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:46

Nieprzeczytany post autor: Pisar »

Hikari,

próbowałeś "iść" jego śladami?

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Pisar pisze:próbowałeś "iść" jego śladami?
Nie!
Przygladajac sie pracy kolegow, ktorzy sa naprawde dobrzy, stwierdzilem, ze spokoj i pokora w tej branzy sa nieodzowne.(Sam tez dysponuje niemalym doswiadczeniem) Wielu z nich wprawdzie nie posiada takich pieniedzy jak Roter, a tez zarabiaja. Roter jest . jednym z najlepszych skalperow i ciekaw jestem kiedy zakonczy kariere, bo taki tryb zycia wali ostro w glowe. Slyszalem o multitalentach (supertraderach), chlopcy 22, 26 lat, ktorzy przed trzydziestka sie totalnie wypalili.
Pewien sympatyczny brok,niegdys top scalper, z ktorym korespondowalem, tez odszedl od ultrakrotkoterminowych zagrywek. Cos za cos. Szmal i wozek inwalidzki? Nie!
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

skalpel_szczecin

Nieprzeczytany post autor: skalpel_szczecin »

Hikari pisze: taki tryb zycia wali ostro w glowe. Slyszalem o multitalentach (supertraderach), chlopcy 22, 26 lat, ktorzy przed trzydziestka sie totalnie wypalili.
Pewien sympatyczny brok,niegdys top scalper, z ktorym korespondowalem, tez odszedl od ultrakrotkoterminowych zagrywek. Cos za cos. Szmal i wozek inwalidzki? Nie!

jak to się mówi - gdy jesteśmy młodzi tracimy zdrowie by zdobyć pieniądze, na starośc wydajemy pieniądze by zdrowie odzyskać ;)

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

Q: What role does risk management play in your trading?
A: I set a daily goal for my profit and loss, with the most important thing being the stopping limit, the maximum loss I take, before I switch off the screens.

Q: Shouldn't a trader stick to his opinion?
A: No, definitely not. An analyst or some kind of guru has to stick to it, but a trader should have no opinion. The stronger your opinion, the harder it is to get out of a losing position.

Q: what are you doing when a position goes against you? are you using stop-loss orders?
A: i striclly close my position when they start going against me. with bigger positions this is not that easy, because i move the market against me, which could cause other traders to get in the same situation like me, which could accelerate the move. however, most of the time i am able to make some of the losses up, b/c i know what caused that move and therefore take the opposite position.

3 najciekawsze wypowiedzi Rottera IMHO
Nie wierz w trendy.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

skalpel_szczecin pisze:ak to się mówi - gdy jesteśmy młodzi tracimy zdrowie by zdobyć pieniądze, na starośc wydajemy pieniądze by zdrowie odzyskać
Tak to jest :mrgreen: , albo, za mlodu nie stac na super rarytasy, a na starosc zdrowie nie pozwala. Wiec wniosek taki robic kase, puki jest sie mlodym.

O ponad 300-tu trejdach na dzien slyszalem, a ostatnio obilo mi sie o uszy ze sa tacy co do 700 dochodza, i to z dokladnoscia wejsc do 95% :shock: Sa na tym Swiecie talenty. Kiedys ogladalem program o mlodych brytyjskich traderach, ktorzy juz przed trzydziestka dorabiaja sie milionow.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

Hikari pisze:300-tu trejdach
no ale oni pewnie po promilowych prowizjach hasaja
ja z reguly mam w DT polowe dziennego zysku brutto dla broka jako koszt ;/
wez tu rob 300 pozycji

======

http://onigirisensei.net/2008/05/20/tak ... ay-trader/

tez interesujacy osobnik 8)
Nie wierz w trendy.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

I tu nasuwa się pytanie. W jaki sposób dostać się do takich korzystnych warunkach handlu. Ja np przy spreadzie na edku 0,3-0,6 i kablu 0,7-1, małych comission 10-15usd za 1mln czyli 10lotów mógłbym robić 10-30transakcji dziennie po kilkadziesiąt lotów. Co prawda geniuszem nie jestem i mam skuteczność 50-60%, ale za to R:R korzystne.

A tak niestety przy warunkach jakie dają brokerzy zarabiając na każdej pozycji przynajmniej tego pipsa większości transakcji nie zawieram.

Może Hikari coś podpowiesz?
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

Akhh pisze:0,3-0,6 i kablu 0,7-1, małych comission 10-15usd za 1mln czyli 10lotów
no wlasnie
a tu 1-1.5 spread plus 0.5-1 commision
co czasem daje 30-50% zysku
Nie wierz w trendy.

ODPOWIEDZ