Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 25 mar 2019, 01:24    

Uwaga, mam odpowiedzi

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
  • Autor
  • Wiadomość

paweldobkowski

Gaduła

Gaduła

Uwaga, mam odpowiedzi

Nieprzeczytany post25 lut 2019, 12:35

witam najpiękniej w świecie

nazywam się Paweł Dobkowski i handluję od jakichś 10 lat. jeżeli chodzi o mój tranding to dziękuję, nie musicie się o mnie martwić. dzisiaj uznałem, że uczcimy te niebywałą dekadę. zawsze chciałem mieć swój temat na forum i pisać niezwykle mądre zdania. na razie opanowałem zakładanie tematu.

handlowałem bankowo (przez moment), instytucjonalnie (troszkę więcej) i prywatnie (przed, w trakcie i raczej już zawsze). w swoim czasie przeczytałem każdą pierdoloną książkę, pdf, infografike, broszure i tematów sto. rozmawiałem z ludźmi. dałem się parę razy oszukać (również na pinionszki) i myślę, że z całą pewnością mogę powiedzieć, że być może mogę pomóc. to zdanie śmieszne bo "z całą pewnością" i "być może". ALE taka jest prawda. bo na pewno chyba mogę pomóc.

oprócz doświadczeń rozczarowania i ogólnego odbytu w internecie spotkało mnie dużo dobra. i o to się tutaj rozchodzi. chciałbym oddać trochę czasu i wiedzy do społeczności tradingowej jako i mnie obdarowano. reszta zależy od Was. jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, ciekawi go coś związanego z rynkiem, chce rozpocząć, chce skończyć, chce porady życiowej albo ciekawi go skąd ta wysypka na genitaliach po wizycie w cocomo to zapraszam do rozmowy.

będziemy się kierowali tutaj tylko jedno zasado:
1) nie jestem tutaj po to żeby oddać sklep. w związku z czym nie będę opowiadał o tym co ja robię.
2) nie trać czasu na bzdury. przecież pisałem, że jest tylko jedna zasada.

proszę się nie krępować. jestem głupio mądry żeby w trakcie długiego postu nie stracić Państwa uwagi. ogólnie jestem miły i naiwny. mam psa.

paweldobkowski

Gaduła

Gaduła

Re: Uwaga, mam odpowiedzi

Nieprzeczytany post12 mar 2019, 10:17

inicjatywa upadła płasko na cyce, ale nie panikujmy ponieważ mam backup plans on backup plans.

pomyślmy o ogólnych ideach
JA lubię myśleć o tradingu ogólnie
każdy chce konkretne systemy i strategie
i ja nic przeciwko nim nie mam!
strategie i systemy są bardzo fajne tylko, że nie działają
dlaczego by miały?

pamiętam jak potężny żyd kiedyś mi powiedział:
mam 35 lat doświadczenia, 50 ludzi i miliony w depozytach, spotkajmy się na rynku i zobaczymy kto wygra
gościu nie był żydem, ale dramatyzm, wiesz o co chodzi
w każdym razie raczej nie ma rzeczy, której ci ludzie nie próbowali
rynek jest hiper-efektywny, wszystko co działa dziś przestanie działać jeszcze dziś
algorytmy zawierają klika transakcji w czasie w którym światło przemiesza się o grubość włosa
ten sam potężny żyd (nie rezygnuje z tego) powiedział: gdyby było coś co można by robić repetytywnie i zarabiać to zwolniłbym te 50 osób i grał 50 razy większą pozycją sam
rynek wygląda spokojnie
ale w każdym momencie kiedy zaczyna przemieszać się w jedną z dwóch stron ktoś traci miliony
warto o tym pamiętać

w między czasie ty odkrywasz, że jak 5 świeczek zamknie się w jedną stronę to 6 powinna być w drugą
właśnie wymyśliłeś, że jednak już wiesz gdzie grubasy trzymają stop lossy i tego popołudnia jesteś nie do zatrzymania
teraz kogoś wieziesz 0,5 lota bo mu ice berg puścił
na zmiennych wiadomościach masz buy stop i sell stop w ciasnym range'u bo przecież w jedną stronę na 100% wypłaci
tobie właśnie wpadło do głowy, że samo przecięcie SMA 50 z wykresem nie płaci, ale w połączeniu z kolorem D1 to kurwa gold rush
i żeby było jasne, ja też! ja też ciągle wymyślam jakieś proste zależności
a jeżeli nie wymyślasz to powinieneś zacząć

i co teraz zrobić z tą wiedzą?
dasz wygrać temu żydu?
ten antysemicki ton musi natychmiast ustać
Awatar użytkownika

Mustafa

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 4

Nieprzeczytany post12 mar 2019, 23:07

50 ludzi pracuje dla niego, bo on ma miliony w depozytach, on bierze ryzyko na bary a oni są od zap...nia. Nic nadzwyczajnego biznes jak każden jeden... Właśnie sztuką jest ułożenie tego tak aby biznes działał z minimalnym nakładem Twojego udziału.

-- Dodano: środa 2019-03-13, 0:33 --

Pytań na temat istoty handlu na rynkach finansowych jest nieskończenie wiele do tego stopnia, że przy tak postawionej przez Ciebie sprawie zabrakło tychże pytań :)
Osobiście zacząłbym od pytania jaki jest Twój stosunek do analizy technicznej?
but who cares
Awatar użytkownika

T-REX

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 2

Nieprzeczytany post13 mar 2019, 12:14

Popieram, systemy nie działają to o co cię pytać? czy masz szczęście? Skąd czerpiesz informacje - skoro systemy nie działają to wykres nie jest w ogóle potrzebny.
Dramatyczny styl mnie się podoba. :569:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Caldeborn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 mar 2019, 14:36

paweldobkowski pisze:

pamiętam jak potężny żyd kiedyś mi powiedział:
mam 35 lat doświadczenia, 50 ludzi i miliony w depozytach, spotkajmy się na rynku i zobaczymy kto wygra
gościu nie był żydem, ale dramatyzm, wiesz o co chodzi
w każdym razie raczej nie ma rzeczy, której ci ludzie nie próbowali
rynek jest hiper-efektywny, wszystko co działa dziś przestanie działać jeszcze dziś
algorytmy zawierają klika transakcji w czasie w którym światło przemiesza się o grubość włosa
ten sam potężny żyd (nie rezygnuje z tego) powiedział: gdyby było coś co można by robić repetytywnie i zarabiać to zwolniłbym te 50 osób i grał 50 razy większą pozycją sam
rynek wygląda spokojnie
ale w każdym momencie kiedy zaczyna przemieszać się w jedną z dwóch stron ktoś traci miliony
warto o tym pamiętać

:563:
Awatar użytkownika

alinoe

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 mar 2019, 15:16

Nie wiem dlaczego oczekujesz pytań od forumowiczów bez sprecyzowania czego miałyby one dotyczyć tak jak byłbyś alfą i omegą na rynku i pozjadał wszystkie rozumy bo prędzej czy później musiałbyś odpowiadać na pytania dotyczące tematyki o której nie masz pojęcia. Uważasz że AT nie działa? Daj sobie spokój z pisaniem o AT, pisz o AF. Nie masz pojęcia o AF? Pisz o czymś innym, na czym się znasz. Ogranicz się do tematyki, w której odniosłeś sukces. W przeciwnym wypadku wyjdziesz na kolejnego internetowego frustrata mądrale, któremu coś nie wyszło ale za to teraz jaki jest "mądry". Jeśli uważasz, że masz coś do pisania najlepiej pisz coś w rodzaju bloga w dziale dzienniki wybierając tematykę, w której czujesz się najlepiej i powinno być dobrze.

Cblondyn

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 mar 2019, 15:36

alinoe pisze:Nie wiem dlaczego oczekujesz pytań od forumowiczów bez sprecyzowania czego miałyby one dotyczyć tak jak byłbyś alfą i omegą na rynku i pozjadał wszystkie rozumy bo prędzej czy później musiałbyś odpowiadać na pytania dotyczące tematyki o której nie masz pojęcia. Uważasz że AT nie działa? Daj sobie spokój z pisaniem o AT, pisz o AF. Nie masz pojęcia o AF? Pisz o czymś innym, na czym się znasz. Ogranicz się do tematyki, w której odniosłeś sukces. W przeciwnym wypadku wyjdziesz na kolejnego internetowego frustrata mądrale, któremu coś nie wyszło ale za to teraz jaki jest "mądry". Jeśli uważasz, że masz coś do pisania najlepiej pisz coś w rodzaju bloga w dziale dzienniki wybierając tematykę, w której czujesz się najlepiej i powinno być dobrze.

Zgadzam się z kolegą. Autor wątku dużo pisał i pisał ale o czym to juz nie napisał :d

paweldobkowski

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post13 mar 2019, 16:29

Mustafa pisze:50 ludzi pracuje dla niego, bo on ma miliony w depozytach, on bierze ryzyko na bary a oni są od zap...nia. Nic nadzwyczajnego biznes jak każden jeden...

nie jestem pewien czy się zrozumieliśmy
istotą jego "groźby" było to, że albo Ty sam z domu zabierzesz jego pieniądze
albo on z armią profesjonalistów na światłowodach zabierze Twoje
w każdym razie ja nie odebrałem tego tak optymistycznie jak Ty :wink:

Właśnie sztuką jest ułożenie tego tak aby biznes działał z minimalnym nakładem Twojego udziału.

anegdota o "potężnym żydzie" miała właśnie na celu wzbudzenie odrobiny realnej pokory
i nie konkretnie u Ciebie, pisałem to w eter
chce obudzić ekipę od "prostych i skutecznych systemów transakcyjnych" odrobiną realizmu
nie cynicznie, nie mam konia w tym wyścigu ---- szkoda mi ich czasu
a nowych zachęcić do spojrzenia w twarz temu z czym będą walczyć
zamiast patrzeć np. w dupę
ot dowcip

nasz bohater prowadził fundusz HFT i zatrudniał m.in. doktorów matematyki i fizyki
oczywiście upraszczając ---- oni mieli nieskończone zasoby i do tego pracowali całą dobę
niby wszyscy się godzimy, że trading to jedna z najbardziej konkurencyjnych dyscyplin na świecie
ale na takiej zasadzie na jakiej każdy z nas wie, że należy zdrowo jeść

jeżeli open interest na 28 lutego na e-mini S&P 500 na CME wynosił około 4 miliony kontraktów (4 mln lotów)
to znaczy, że zmiana ceny o tick przelewa 50 mln dolarów między kontami
ATR z ostatnich 30 dni to jakieś 30 handle'i = 120 ticków
czyli dziennie przelewa się tylko tu ~6 mld dolarów
zarabianie miliona dolarów dziennie byłoby możliwe i niezauważalne z perspektywy rynku
przy potencjalnym payoff'ie tej wielkości to co robią ludzie żeby zyskać przewagę jest niezwykłe

uważam, że marzenie o minimalizacji udziału jest naturalnie kuszące, ale utopijne
nie ma wyjątkowo dużych wyników bez wyjątkowo dużej pracy
życie jest w tym sensie bardzo uczciwe
a tradować nie można niestety umieć trochę bo osiedlowe boisko jest jedno

Pytań na temat istoty handlu na rynkach finansowych jest nieskończenie wiele do tego stopnia, że przy tak postawionej przez Ciebie sprawie zabrakło tychże pytań :)

tu się zgadzam
biorę odpowiedzialność za zbyt ogólne sformułowanie agendy spotkania :oops:
ale też nie chciałem rozmawiać o czymś konkretnym
dlatego też założyłem temat w dziale dla początkujących
pamiętam jak kiedyś gdzieś w internecie zadałem pytanie
czy lepiej mieć na FX notowania do 4 czy do 5 miejsca po przecinku?
i nikt nigdy mi nie odpowiedział
czy mam żal? tak, mam :wink:

chce pomóc każdemu kto potrzebuje odpowiedzi
na jakiekolwiek pytanie
a jeżeli nie będę w stanie odpowiedzieć to dostarczę chociaż ścianę do odbijania piłki

Osobiście zacząłbym od pytania jaki jest Twój stosunek do analizy technicznej?

koleżeński (moja próba żartowania)

korzystam z analizy technicznej
z tym, że oczywiście z analizą techniczną jest jak z pisaniem książki
jest super jeżeli wie się jak pisać książkę
a co Ty rozumiesz przez analizę techniczną?
stawiasz ją po drugiej stronie od fundamentalnej?
to albo to?
czy razem?

-- Dodano: śr 13-03-2019, 22:13 --

T-REX pisze:Popieram, systemy nie działają to o co cię pytać? czy masz szczęście?

jak patrze na to co się dzieje w tym temacie to ewidentnie nie mam szczęścia, haha
a tak poważnie to tak jak mówiłem
nie jestem tu po to żeby opowiadać o sobie
jestem skłonny poświęcić swój czas na pomoc początkującym

Skąd czerpiesz informacje - skoro systemy nie działają to wykres nie jest w ogóle potrzebny.

wykresy nie są potrzebne
pamiętam jak w 2011 czy którymśtam po internecie szalał system "Banks and Big Investors" czy jakoś tak
system polegał na tym, że gracze między sobą umawiali się, że o jednej godzinie będą grali w te samą stronę
oprócz tego można grać o Depth Of Market, Ladder czy Time and Sales
można także rzucać monetą
posiadając współlokatorów można też grać na zamkniętą lub otwartą klapę kibla (ktoś robił to na tym forum)
wszystkie powyższe charakteryzują się natomiast odmienną dochodowością

Dramatyczny styl mnie się podoba. :569:

doskonały gust! :564:

-- Dodano: śr 13-03-2019, 22:30 --

alinoe pisze:W przeciwnym wypadku wyjdziesz na kolejnego internetowego frustrata mądrale, któremu coś nie wyszło ale za to teraz jaki jest "mądry".

dziękuję za troskę, ale nie ma znaczenia na co wyjdę
jeżeli pomogę chociaż jednej początkującej osobie to myślę, że będzie warto
Jeśli uważasz, że masz coś do pisania najlepiej pisz coś w rodzaju bloga w dziale dzienniki wybierając tematykę, w której czujesz się najlepiej i powinno być dobrze.

ALBO
możemy się trzymać zasad mojego tematu i
1) ja będę odpowiadał na pytania
2) nie będę czekał na rady :wink:

-- Dodano: śr 13-03-2019, 22:35 --

Cblondyn pisze:Zgadzam się z kolegą. Autor wątku dużo pisał i pisał ale o czym to juz nie napisał :d

mój wstęp miał 18 wierszy (to na pewno zależy też od rozdzielczości ekranu)
przy moich parametrach: 4 pierwsze i 2 ostatnie są o niczym
to daje 12 linijek tekstu
w których piszę, że nie chcę mówić o sobie
ORAZ że chętnie odpowiem na dowolne pytania
to zaskakująco mało, zaskakująco precyzyjnego komunikatu żeby zignorować czytanie i przejść do konkluzji
nie rób tak proszę

Caldeborn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 mar 2019, 21:23

"czy lepiej mieć na FX notowania do 4 czy do 5 miejsca po przecinku?
i nikt nigdy mi nie odpowiedział
czy mam żal? tak, mam"

Czy juz wiesz czy lepiej do 4 czy 5-ciu i dlaczego?
Awatar użytkownika

Mustafa

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 4

Nieprzeczytany post15 mar 2019, 14:05

paweldobkowski pisze:
Mustafa pisze:50 ludzi pracuje dla niego, bo on ma miliony w depozytach, on bierze ryzyko na bary a oni są od zap...nia. Nic nadzwyczajnego biznes jak każden jeden...
nie jestem pewien czy się zrozumieliśmy
istotą jego "groźby" było to, że albo Ty sam z domu zabierzesz jego pieniądze
albo on z armią profesjonalistów na światłowodach zabierze Twoje
w każdym razie ja nie odebrałem tego tak optymistycznie jak Ty :wink:

No właśnie nie zrozumieliśmy się, ale pełna zgoda. Gra w tej szulerni jest wysoce konkurencyjna i każdy rozgarnięty uczestnik powinien o tym pamiętać.
paweldobkowski pisze:zarabianie miliona dolarów dziennie byłoby możliwe i niezauważalne z perspektywy rynku
przy potencjalnym payoff'ie tej wielkości to co robią ludzie żeby zyskać przewagę jest niezwykłe

wobec tego gdzie lub jak szukać tej przewagi?
paweldobkowski pisze:a co Ty rozumiesz przez analizę techniczną?
stawiasz ją po drugiej stronie od fundamentalnej?
to albo to?
czy razem?

Pytałem o AT, bo po Twoim wpisie wykoncypowałem, że w całości ją odrzucasz. Odniosłem wrażenie, że zahaczasz o metody ilościowe pisząc o ekspertach i o tym;
paweldobkowski pisze:gdyby było coś co można by robić repetytywnie i zarabiać to zwolniłbym te 50 osób i grał 50 razy większą pozycją sam
rynek wygląda spokojnie
zatem na czym opierasz swój proces decyzyjny?
but who cares
Następna

Wróć do Początki na rynku Forex