Upadek banków w Polsce

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Cos musi być z tym mbankiem bo moje zródło, z kręgów finansowych, rownież cos mówiło żeby wycofywać kasę z tego banku bo Moze być lipa.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Jackal pisze:Cos musi być z tym mbankiem bo moje zródło, z kręgów finansowych, rownież cos mówiło żeby wycofywać kasę z tego banku bo Moze być lipa.
Możesz coś więcej przytoczyć ? Co konkretnie mówiło źródło ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: profession »

BOŚ jest drugim polskim bankiem gdzie będzie można ubiegać się o wypłaty z programu 500+ wydaje się więc, że ze względów "propagandowych" PISu raczej nie dopuszczą do jego upadku czy większych problemów. Jakby to wyglądało, że ludzie pozakładali konta chcą 500zł za darmo a tu bank pada ;) Wydaje się być bezpieczny na ten moment :)
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

to może lepiej trzymać kasę na Skrillu albo u jakiegos brokera?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: green7 »

irmentruda pisze:to może lepiej trzymać kasę na Skrillu albo u jakiegos brokera?
Jak dla mnie prawdopodobieństwo, że padnie Skrill albo broker jest znacznie większe niż to że padnie bank.
Zobacz co się stało po czarnym czwartku rok temu, bankructwo groziło nawet największemu amerykańskiemu brokerowi a kilku pomniejszych znikło.

Poza tym jak padnie bank to masz zwrot z BFG, musiałoby paść coś naprawdę dużego by BFG miało problemy. A te problemy zagrażały by całemu sektorowi i gospodarce więc w takiej sytuacji interweniowało by państwo. Co zresztą jest przewidziane w dokumentach regulujących działanie BFG. W razie konieczności BFG może otrzymać pożyczkę/dotację z budżetu czy też kredyt z NBP.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Podano dziś info, że Alior kupuje 100% BPH za 1,2 mld zł. Niby kupuje cały, ale ... bez pakietu kredytów hipotecznych.
Ciekawy zabieg. Ergo BPH już nie jest zagrożony upadkiem. Pozostaje pytanie : do kogo należy pakiet kredytów hipotecznych ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

tonystark
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2016, 11:34

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: tonystark »

mBank ma ostatnio kłopoty, będzie grupowy pozew przeciwko niemu (sprawa frankowiczów)
nieciekawie robi się generalnie w Europie,
deutsch bank, który od jakiegoś czasu nic nie robi, tylko wypłaca kary
no i Monte Dei Paschi potrzebuje prawie 9 miliardów na teraz

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Upadek banków w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

green7 pisze:
irmentruda pisze:to może lepiej trzymać kasę na Skrillu albo u jakiegos brokera?
Jak dla mnie prawdopodobieństwo, że padnie Skrill albo broker jest znacznie większe niż to że padnie bank.
Ja mam od dawna konto na Netellerze, więc ta sama parafia co Skrill.
W kwietniu zeszłego roku chciałem przelać kasę na konto bankowe.
Z nieznanych mi powodów transakcja wisiała ponad tydzień bez wyjaśnienia.
Starałem się wyjaśnić sprawę. W praktyce wygląda to tak, że czego by się nie robiło to finalnie odsyłają do formularza zgłoszenia, trochę jak na allegro. Żadnej możliwości kontaktu telefonicznego czy czatu, gdzie da się coś realnie załatwić. Wszystko odnosi do wysłania maila albo sprawdzenia FAQ.
Nagle w takiej sytuacji okazuje się, że posiada się kasę w jakiejś firmie krzak na kajmanach, gdzie tak na prawdę nie wiadomo czy jest prawdziwa obsługa klienta czy ktoś zatrudnił 2 studentki po godzinach, które nie wyrabiają się z robotą.
Ostatecznie, po 4 mailach do różnych departamentów i czekaniu łącznie ok 2 tygodnie na jakąkolwiek odpowiedź, wypłaciłem wszystko w polskich bankomatach. Opłata za każdą wypłatę to coś ok. 6$ + prowizja od przewalutowania.

Odpowiedź przyszła w czerwcu, po miesiącu i 11 dniach! Może coś im się zawieruszyło, nie wiem. W instytucjach związanych z finansami jest to niedopuszczalne.
Zastanówcie się nad trzymaniem większej kasy w tego typu miejscach. To wydaje się bardzo fajne i wygodne, ale jak cokolwiek by się stało okaże się, że szukacie firmy gdzieś na końcu świata, o której poza ładną stroną www nie macie żadnej wiedzy.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

ODPOWIEDZ