Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

ten eksperyment Niala to zwykła manipulacja, gdyż próbka statystyczna jest zbyt mała :) aby móc wyciągnąć jakiekolwiek sensowne wnioski trzeba wykonać przynajmniej 100 transakcji, a on zrobił zaledwie 20... to nie ma żadnej wartości i podejrzewam że gdyby zrobił te 100 trejdów to wyszedłby na gruby minus ;) niestety, ale na takie tricki szkoleniowcy łapią nowicjuszy, którzy myślą że będą rzucać monetą a R:R wszystko załatwi - tak łatwo niestety nie ma :)

Piwko777

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Ja biorę 2R jak cena zawraca z 3R a 1R biorę jak cena nie przekracza i zawraca z 1,5R na pewno moim celem nigdy nie jest wzięcie TP 1R nie gram po to żeby mieć skuteczność tylko żeby zarabiać , zresztą TP nie stosuje SL kroczący załatwia sprawę, po co ograniczać potencjał transakcji , to pozwala mieć serie strat z rzędu i np jedną pozycje która te straty odrobi bo straty nigdy nie mam większej jak 1R (tylko swoją stratę na rynku mogę kontrolować) , Większe mogę mieć tylko zyski . Jedyna statystyka która mnie interesuje to czy robie +% w danym dniu tygodniu miesiącu . Stosuje głownie PA, publikacje danych +kilka innych zasad , moje wejścia nigdy nie są identyczne bo strategie mam elastyczną więc i wyniki statystyk takie by były.

jackub

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Szanowny kolego Piwko,
Określenie „biorę 2R jak cena zawraca z 3R” jest delikatnie biorąc nieuprawnionym, ponieważ wartość oczekiwana jest wielkością nie znaną w przyszłości i ciągle się zmieniającą z przeszłości.. To że masz określoną pozytywną statystykę nawet z 1000 zagrań nie daje żadnej gwarancji powtórzenia tej statystyki w 100 następnych zagraniach ( a nawet w 1000). Kolega najprawdopodobniej nie rozumie do końca pojęcia „prawdopodobieństwo”. Czy system jest może być dochodowy w przyszłości może pomóc okreśłić analiza MC.
Proponuję zrobić eksperyment i rzucić monetą dziesięć razy, odnotować ile było „orłów” a ile „reszek”…. Bo prawdopodobieństwo mówi nam że powinno być po 50% ….
Proszę sobie porównać dwa systemy i możliwe outcomy…. Chyba widać jasno który z nich ma większe prawdopodobieństwo dochodowości
30%.png
i
80%.png
MIłego dnia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@jackub - klikam sobie po tym symulatorze i wychodzi mi, ze wiele moich systemow, ktore maja win% ok. 33%, jesli maja zysk to jest to czysty przypadek, ot akurat taki byl rozklad transakcji.

ale znow mialem taki system z win% 40% i RR=2,1. Zarzucilem go po 51 trejdach jak pojawila sie seria strat (ale i tak bylem do przodu). Teraz jak wprowadze go sobie do tego symulatora to przy 100 trejdach wyniki sa niejednoznaczne ale przy 1000 nie ma bata, matematyka pokazuje, ze musi zarabiac. I badz tu madry!
Powstaje pytanie, czy na koncie real po 100 i 1000 trejdach utrzyma sie winrate 40% przy zalozonym RR.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2017, 10:16 przez irmentruda, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:@jackub - klikam sobie po tym symulatorze i wychodzi mi, ze wiele moich systemow, ktore maja win% ok. 33%, jesli maja zysk to jest to czysty przypadek, ot akurat taki byl rozklad transakcji.
I BINGO! ... na tym to polega... o ile mówimy o systemie....
pozmieniaj sobie również wielkość pozycji... to dopiero zobaczysz...

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

jackub pisze:szwajcar wielokrotnie twierdził, że rr 1 i 80% skuteczności jest jedynym sposobem zyskowneo w dlugim okresie czasu tradingu
Nie ma jednego jedynego sposobu na zarabianie w długim terminie. Twierdzenie amatora. Ludzie szukają absolutu, magii, prawdy objawionej, a tak naprawdę wystarczy się skoncentrować na statystyce i spokojnej grze.

jackub

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

jasonbournes1 pisze:
jackub pisze:szwajcar wielokrotnie twierdził, że rr 1 i 80% skuteczności jest jedynym sposobem zyskowneo w dlugim okresie czasu tradingu
Nie ma jednego jedynego sposobu na zarabianie w długim terminie. Twierdzenie amatora. Ludzie szukają absolutu, magii, prawdy objawionej, a tak naprawdę wystarczy się skoncentrować na statystyce i spokojnej grze.
OK nieprecyzyjne wyrażenie, zgoda,
ale tak samo nieprezycyjne jak okreśłenie że ludzie szukają absolutu w momencie kiedy ludzie w swojej w olbrzymiej więszośc są prostakami kierującymi swoje postęowanie odruchami....

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

jackub pisze:ale tak samo nieprezycyjne jak okreśłenie że ludzie szukają absolutu w momencie kiedy ludzie w swojej w olbrzymiej więszośc są prostakami kierującymi swoje postęowanie odruchami....
Bez przesady, ale mam wrażenie że dyskutujecie nad czymś co można wyjaśnić w kilku zdaniach.

System R=1, skuteczność 90%

Wartość oczekiwana 0,9 -0,1= 0,8

System R=5, skuteczność 50%

Wartość oczekiwana 2,5-0,5 =2

2 jest większe 2,5 krotnie od 0,8, a moim zdaniem system R=5, skuteczność 50% stworzyć łatwiej niż system R=1, skuteczność 90%. Oczywiście każdy gra jak uważa, ale twierdzenia typu że R=1 to jakaś wielka rewelacja wydają się być co najmniej nieporozumieniem.

jackub

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zaraz, zaraz Jason...
system RR=5 o skuteczności 50% nazywa się Holly Graail i nikt nie wie gdzie go Templariusze zakitrali ...
Gdyby taki system istniał to jego użytkownik posiadłby całe złoto tego świata...... a okazuje się że jeszcze trochę tego złota zostało w fort Knox... w Londynie czy Chinach (nie wiem gdzie Chinole swoje złoto tyrzymają)
Poza tym system o skuteczności 50% w okresie 500 trejdów jest w stanie wygenerować 8 trejdów stratnych pod rząd z prawdopodobieństwem 63%, a 10 trejdów stratnych pod rząd z 21% prawdopodobieństwem . Nie mówiąc już stratnych szeregach trejdów kiedy bierze się pod uwagę znacznie dłuższe okresy...
A my tu sobie właśnie o tym rozmawiamy, bo to jest ciekawe...

P.S.
Gdzie doczytałeś że system RR=1 80% to jakaś rewelacja? ktoś użył okreśłenia rewelacja czy to tylko twoja nadinterpretacja ?

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

jackub pisze:Poza tym system o skuteczności 50% w okresie 500 trejdów jest w stanie wygenerować 8 trejdów stratnych pod rząd z prawdopodobieństwem 63%, a 10 trejdów stratnych pod rząd z 21% prawdopodobieństwem .
W dłuższym okresie czasu pewnie i seria 20 strat pod rząd się trafi, ale jak się ryzykuje nie więcej niż 2% w transakcji, nie powinno się stracić więcej niż 40% kapitału. Jak widać wcale to nie jest jakiś super graal, ale zarobi.

ODPOWIEDZ