Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 17 gru 2017, 14:33     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość

irmentruda

Maniak

Maniak

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post12 sie 2017, 20:11

Szwajcar pisze:Wchodzisz 1 pozycją? Wiem, że będziesz tracił w dłuższej perspektywie.

Cos z tym piramidowaniem jest na rzeczy...
zrobilem sobie taki systemik na H1, ja puszczam go z pojedyncza pozycja to nie jestem w stanie odrobic strat jakie pojawiaja sie.
Jak robie mu piramidowanie z RR 1:4, przykladowo SL 30 pipsow i TP 120 pipsow, to system od roku nie chce sie wywalic i jest na plusie 66%. Moze to dla kogos malo ale dla mnie liczy sie stabilna krzywa kapitalu. Czy pojawiaja sie SLe? Oczywiscie, cala masa ale pojedynczy SL jest niczym w obliczu pelnej siatki zamknietej na TP. Czasami trafi sie polowa siatki zamknieta na SL ale to rzadkosc (raz na pol roku? nie stosuje BE). Jest to jedyny system, ktory przetestowany wstecz na ostatnich 7 latach byl stabilnie powyzej zera. Kazdy inny wywalal mi sie.

ask

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 00:45

irmentruda pisze:Jak robie mu piramidowanie z RR 1:4, przykladowo SL 30 pipsow i TP 120 pipsow, to system od roku nie chce sie wywalic i jest na plusie 66%.

A jak piramidujesz ?
Kolejna pozycje otwierasz co 30 pipsow ?

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 14:32

@ask, co 12 pipsow na zleceniach stop.

AdamKruchy

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 15:04

freakout pisze:
Borsuk pisze:po prostu to zostaw... to nie jest dla ciebie... sam piszesz że się tylko męczysz.

na to jeszcze za prędko ;) na FF czytałem ostatnio o gościu który zaczął

zarabiać po około 10 latach, więc jeszcze trochę czasu sobie dam :)

a dziś zrobiłem tylko 1 trade, z R:R = 1:1 i chyba przy tym zostanę :) lepiej brać swoje zyski szybko, niż czekać na nie wiadomo co :)

usdcad-m15.png

Freakout ja mam pytanie z innej beczki. Czy w swoich systemach/strategiach stosowałeś SL i TS?
Obrazek
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 17:04

AdamKruchy pisze:
freakout pisze:
Borsuk pisze:po prostu to zostaw... to nie jest dla ciebie... sam piszesz że się tylko męczysz.

na to jeszcze za prędko ;) na FF czytałem ostatnio o gościu który zaczął

zarabiać po około 10 latach, więc jeszcze trochę czasu sobie dam :)

a dziś zrobiłem tylko 1 trade, z R:R = 1:1 i chyba przy tym zostanę :) lepiej brać swoje zyski szybko, niż czekać na nie wiadomo co :)

usdcad-m15.png

Freakout ja mam pytanie z innej beczki. Czy w swoich systemach/strategiach stosowałeś SL i TS?

SL zawsze, TS chyba nigdy :) gra bez SL to czysty gambling, a TS jest dobry dla kogoś kto ma czas pilnować pozycji, czyli nie dla mnie ;) bardzo dużo do myślenia w kwestii R:R dał mi jakiś czas temu tekst zamieszczony na tej stronie pod kalkulatorem: http://www.forexscamalerts.com/risk-of- ... calculator ;) jasno z niego wynika że im niższe R:R (do pewnego momentu czyli 1:1) i im większa skuteczność tym stabilniej pnie się do góry nasza krzywa kapitału, a co nie ma odzwierciedlenia przy wyższym R:R, gdyż system tracący przez większość czasu jest zdecydowanie bardziej narażony na duży drawdown :) i tak uczciwie pisząc to 1:1 działało w moim przypadku najlepiej, ale chciałem grać 1:2 żeby mieć jeszcze jakąś tam dodatkową przewagę, a tu klops - to jest tylko iluzja nie mająca pokrycia w wynikach ;) bardzo prawdziwe jest więc stwierdzenie znajdujące się na dole strony z linka który podałem wcześniej:

"One of the most important lessons in using this risk of ruin / drawdown tool is to pursue trading systems with low reward:risk and high win %."

wszystko inne do kosza ;)

Piwko777

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 19:38

"1:1 działało w moim przypadku najlepiej, ale chciałem grać 1:2 żeby mieć jeszcze jakąś tam dodatkową przewagę, a tu klops - to jest tylko iluzja nie mająca pokrycia w wynikach ;) " Przeczytaj sobie coś prosta statystyka , eksperyment co do R:R https://comparic.pl/doswiadczenie-z-los ... -do-zysku/ a co do Szwajcara umieszcza strategie na Consilium możesz sprawdzić czy sa złe :) czy zarabia czy nie .

webasto

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 20:55

Skąd wiesz czy zarabia?

Wrzucanie obrazków to nie zarabianie.

Zarabiających traderów można zauważyć na takich portalach jak np. mql5 tam wyraźnie widać kto zarabia jaki drawdown, jak equity wygląda, przez jaki okres zarabia, jaka kwota, czarno na białym.
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 20:55

Piwko777 pisze:"1:1 działało w moim przypadku najlepiej, ale chciałem grać 1:2 żeby mieć jeszcze jakąś tam dodatkową przewagę, a tu klops - to jest tylko iluzja nie mająca pokrycia w wynikach ;) " Przeczytaj sobie coś prosta statystyka , eksperyment co do R:R https://comparic.pl/doswiadczenie-z-los ... -do-zysku/ a co do Szwajcara umieszcza strategie na Consilium możesz sprawdzić czy sa złe :) czy zarabia czy nie .

Eksperyment Niala niczego nie udowadnia, jego wartość statystyczna jest żadna ..
szwajcar wielokrotnie twierdził, że rr 1 i 80% skuteczności jest jedynym sposobem zyskowneo w dlugim okresie czasu tradingu
Learn to be wrong, fast.
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 21:05

Piwko777 pisze:"1:1 działało w moim przypadku najlepiej, ale chciałem grać 1:2 żeby mieć jeszcze jakąś tam dodatkową przewagę, a tu klops - to jest tylko iluzja nie mająca pokrycia w wynikach ;) " Przeczytaj sobie coś prosta statystyka , eksperyment co do R:R https://comparic.pl/doswiadczenie-z-los ... -do-zysku/ a co do Szwajcara umieszcza strategie na Consilium możesz sprawdzić czy sa złe :) czy zarabia czy nie .

wszystko ok, tylko zauważ że on przy 1:2 miał ponad 50% skuteczności, a to zupełnie zmienia postać rzeczy ;) przy 1:2 niby 45% wystarczy by zarabiać, ale nigdy nie wiesz jaka seria strat ci się przytrafi i jaką w związku z tym obsuwę zaliczysz :) ja przy 1:1 miałem maksymalnie 70-75% skuteczności i zarabiałem, przy 1:2 było to max 40-45% ;) wolę więc 1:1 i szybsze oraz pewniejsze zyski niż trzymanie pozycji w nieskończoność :)

Piwko777

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 23:11

webasto pisze:Skąd wiesz czy zarabia?

Wrzucanie obrazków to nie zarabianie.

Zarabiających traderów można zauważyć na takich portalach jak np. mql5 tam wyraźnie widać kto zarabia jaki drawdown, jak equity wygląda, przez jaki okres zarabia, jaka kwota, czarno na białym.

Chyba nie miałeś czasu na stronie poszukać . kliknij w strategie przewiń na duł i są szczegóły wraz z statystykami. Ja nie wiem czy zarabia , wiem że dodaje ide czasem a jak cie to tak interesuje "czy zarabia" to sobie sam tam poszukaj. Nie mowie że Nial coś udowadnia inny pogląd ma na to i tyle , poza tym nie wiem co twierdzi szwajcar i nie rozstrzygam czy ma racje czy nie.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex - dyskusje ogólne