Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 15 gru 2018, 08:46     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

JAREK67

Maniak

Maniak

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post15 lip 2018, 10:43

SL = 100% kapitału raczej odpada. Wcześniej broker zamknie na poziomie MC.

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post15 lip 2018, 11:02

To 100% to oczywiście w przybliżeniu, ale tak jak pisałem potrzebny broker z dużym lewarem, żeby ten sl mógł być jak najbliżej tych 100% kapitału. Ewentualnie trzeba będzie wpłacić od razu np 300zł i sl ustawić na 100zł. Szczegóły techniczne jeszcze do dopracowania.

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post15 lip 2018, 19:20

Jarek67 - zapoznałem się z Twoimi EA (co prawda pobieżnie jak na razie). Bardzo dobre narzędzia robisz.

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post16 lip 2018, 21:42

Siedzę sobie dzisiaj w pracy od rana, na biurku z boku jeden ekran otwarty akurat na GBP/JPY H1 i zerkam co jakiś czas, czekając na okazję do sella. Spoglądam co jakiś czas i ciągle nic. A akurat jak już wyszedłem kolo 15tej to się zrobił piękny pinbar. I tak sobie myślę, że jak bym musiał żyć z tradingu, to by mnie w takiej sytuacji chyba szlag trafił. A tak, to tylko się uśmiałem z tej przewrotności losu :D

Osoby które żyją tylko z rynku mają z pewnością niełatwy kawałek chleba.

Cblondyn

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post16 lip 2018, 22:26

PaulGilbert pisze:Siedzę sobie dzisiaj w pracy od rana, na biurku z boku jeden ekran otwarty akurat na GBP/JPY H1 i zerkam co jakiś czas, czekając na okazję do sella. Spoglądam co jakiś czas i ciągle nic. A akurat jak już wyszedłem kolo 15tej to się zrobił piękny pinbar. I tak sobie myślę, że jak bym musiał żyć z tradingu, to by mnie w takiej sytuacji chyba szlag trafił. A tak, to tylko się uśmiałem z tej przewrotności losu :D

Osoby które żyją tylko z rynku mają z pewnością niełatwy kawałek chleba.

jak bys żył z tradingu to nie byłoby Cie w pracy ;)
Poza tym okazji nie zabraknie nigdy i nie ma co tego rozpamietywać :)

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post16 lip 2018, 23:05

Cblondyn pisze:jak bys żył z tradingu to nie byłoby Cie w pracy ;)

Trafne spostrzeżenie :mrgreen:

Apropos pracy w domu, to niby wydaje się to fajne, ale nie tak bardzo się różni od normalnej pracy. Powiem Wam, że mój znajomy programista, który pracuje z domu, niby nie idzie do pracy, ale celowo wstaje rano, ubiera się jak do pracy, nawet buty zakłada (co już jest nieco dziwne) wychodzi do osobnego pokoju i robi sobie tylko jakąś przerwę co jakiś czas i tak siedzi tam przez 8 godzin, bo mówi, że jak się nie zdobędzie na taką samodyscyplinę i sobie a to dłużej pośpi, a to włączy TV, a to jakaś muzyczka, to mu gdzieś zaraz cały dzień na niczym ucieka i nie zarabia.

Z traderami jest chyba podobnie. Na TJSie któryś z prowadzących wykład mówił, że ma wydzielony osobny pokój i konkretny czas do tradowania.

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post17 lip 2018, 00:16

Wstępne testy mojej nowej metody wskazują, że bardzo trudno jest uzyskać 4 kolejne zyskowne trady z kolei, przynajmniej na moim obecnym etapie zaawansowania. Natomiast 3 są już całkiem realne.
Awatar użytkownika

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post17 lip 2018, 06:29

Może ci się przyda ...
Screenshot_1.png
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post17 lip 2018, 08:38

Dzięki. Ciekawy ten wykres, tylko nie wiem czy go dobrze rozumiem. Dla przykładu jeżeli założę sobie, że TP wynosi tylko 45% SLa, to prawdopodobieństwo, że 7 razy z rzędu będę miał TP wynosi 100%?
Awatar użytkownika

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post17 lip 2018, 10:06

Paul
jeśli zakładasz 500 trejdów a twój system daje ci 35% zwycięskich trejdów to możesz się spodziewać z 100% pewnością 10 trejdów stratnych pod rząd... kiedy nie wiadomo ale przytrafią ci się w próbie 500 trejdów.
Mając system dający 70% zwycięskich trejdów masz pewność że sekwencja 10 stratnych pod rząd trejdow ci się nie przytrafi w pierwszych 500 trejdach ale 5 strat pod rząd aż w 70% ...

Ale przy 5000 trejdach i systemie 70% zwycięstw masz zagwarantowane pięć strat pod rząd i 3% szans na 10 strat pod rząd

Jaki wniosek z tego ??
np co do wielkości granej pozycji?
np co do czekania na SL??
ogólne co do zarządzanie trejdami??
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal