Trend jest ...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

moze zanim zajmiesz pozycje sprobuj przeanalizowac ja publicznie, a ja sprawdze ja pod katem trendu i wtedy zobaczymy co pomijasz

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Dzięki za chęć pomocy.
Problem w tym,że na D1 możemy mieć wybicie z kanału jak wczoraj,na h1 konsolidacje,a na m5 i m1 trend UP.

I chyba w każdy sposób można zarobić,pytanie tylko ile i z jaką szansą.
W pracy do 16 a tutaj za bardzo nie mam możliwości robienia screenów i wklejania.

W takim razie jestem ciekaw Twojego spojrzenia na dzisiejszą sytuację.Tą która była.
Na h1 wyglądało to na ładną flagę.Po takich spadkach osobiście myślałem że pociśnie dalej,ale skoro nie wybiło to raczej już nie poleci.
Miałem zamiar zagrać na 3 odbicie LT wzrostowej na m5,co prawda w tej konsolidacji bym wyskoczył,ale jestem ciekawy Twojej opinii.
Gdyby nie siadło,powiedziałbyś "popatrz na h1,jaki trend" i się zgodzę,jednak jest to przykład nie trzeba wiedzieć do końca jaki jest trend,taki mi się nasuwa wniosek.Bo przecież t oco było 5-10-20 h temu może już nie być ważne,i być może sytuacja się właśnie zmienia.

Do m1,m5 dołoże obserwację h1,h4,d1,i postaram się poszukać jakichś zależności,dlaczego raz działa a raz nie itd.Wiadomo,100% nie będzie,ale każdy filtr jest dobry,jak tylko zwiększa szanse powodzenia.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Jakby to zacząć, może :
Witam po przerwie.
Jako, że się stęskniłem to i wygadać bym się chciał(można sobie podarować czytanie;) ).

Dlaczego zrobiłem sobie przerwę od forum? Po pierwsze zbyt dużo się udzielałem. Sporo czytałem, wiec myślałem, że mogę dzielić się wiedzą, że może komuś pomogę. Jednak z czasem uświadomiłem sobie, że skoro sam nie zarabiam, to jak mogę uczyć innych? Wiem, że nie byłem w tym sam. Wielu osobom się bacznie przyglądałem, bo myślałem że z tego żyją. Po latach zerkam na forum, a tu widzę że zakładają konto z 500 zł bo może się teraz uda. W ten sposób Nam mieszano w głowie, a my mieszamy innym.
Doszedłem do wniosku, że mimo że mogłem mieć rację, najpierw muszę mieć pewność że to działa, dopiero później mogę komuś pomagać.

Dalej...Po co założyłem taki dziadowski dziennik? Byłem wdzięczny za informację jakie tu uzyskałem, za czas który niektórzy poświęcili dla mnie i bardzo chciałem się odwdzięczyć tym samym. Myślałem, że może to już ten czas, ale się pomyliłem.

Dziś to jeszcze nie ten czas, ale wydaje mi się, że powoli zaczynam dorastać do życia z wykresami. Od początku miałem świadomość, że to nie był czas dla mnie, a największym problemem była chęć posiadania pieniędzy.
Dziś ciśnienia na kasę już nie mam, i zaczyna to zupełnie inaczej wyglądać.

No dobra, a teraz po co odkurzyłem ten dziadowski journal? Bo mimo wszystko przypomina mi on o przeszlości, o błędach, które w sumie dalej popełniam, ale z którymi walczę. Może warto by było dołożyć coś do niego.

Dalej mam problem ze zbyt ciasnym SL(fot 8 i 10).
Mam spore doświadczeniu w MC. Wiem jak się pozbyć tysiaka w parę h, więc po długim czasie próbuje to odwrócić.
Praca mi w tym pomaga, bo mam problem z zasięgiem w pracy, więc nie kombinuje zbyt dużo z pozycjami.
Ostatnie 2 tygodnie były dla mnie owocne. Po 20-30% zysku myślałem o zamknięciu platformy na jakiś czas, ale potem sobie pomyślałem" może to ta okazja? trzeba spróbować! ".

Aktualnie odrobiłem wszystko co straciłem do tej pory, plus zostało na grę. Po co o tym piszę? Może to komuś pomoże? Może osoby, które szkolą po kilku takich przypadkach będą w stanie lepiej ocenić ile ktoś będzie potrzebował na jakikolwiek sukces tutaj, a kiedy być może nigdy nie będzie zarabiał?

Nie mam do końca planu, w jaki sposób brać pipsy z rynku. Nie uważam, że tylko 1% może mnie uchronić. Być może szybkie trzaskanie po 200-300 % i wypłata jest bardziej bezpieczne? Cóż, przekonamy się.
Aktualnie próbuje się oswajać z nieco większymi pozycjami, i grą na D1 - H4. Przetrzymywać pozycję dłużej i nie przejmować się gdy cena zawraca.

Z czasem kiepsko, ale postaram się wrzucać screeny z tego co wyprawiam.

Dołączam również wykres historii, żeby wizualnie zobaczyć historie konta kogoś, kto chce na siłę być mądrzejszy i nie trzyma się zasad. Na obrazku również aktualnie pozycje, mało czytelne bo limit załączników.

Jak widać, trochę MC miałem, większość to zjazd o 200-400 pipsów, MC i jazda w moją stronę. Receptą jest SL, ale stały być nie może. Pewne sytuacje można grać z SL 10 pips, a innych po prostu lepiej zaryzykować więcej.
Największa pozycja z dzisiaj(NZDUSD) nie dała zarobić, ale z za to z reszty już swoje zabrałem.

Liczę na większą korektę, ale przekonamy się jak to wyjdzie.
Po mojej stronie jest jeszcze przepowiednia Kerimba;)
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/27207
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Songo moim zdaniem całkiem niepotrzebnie zakrywasz wielkość pozycji. Sam wspominasz o tym, że wielu na forum pisało co potrafią a potem się okazało, że grają kwota 500 zł. Tu nie ma się co wstydzić. Dawaj wielkość pozycji. Wtedy jak z 1000 zł zrobisz 10.000 kazdy będzie słał do ciebie PW. :wink:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Adriano, takie przyzwyczajenie bo "wszyscy tak robią" ;)
Do tego nie ma co pokazać, mikro stawki 0.03-0,05.

Wczoraj pozamykałem wszystko co miałem, a dziś rano wykombinowałem za bardzo. W koncu na kablu postawiłem 3 większe zlecenia,ale zasięg uniemożliwił mi kontrole pozycji.

Także 3 pozycje na kablu(L). Jeżeli przekroczy 1.4830 to będę uciekać z pozycji.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Songo89K pisze:Adriano, takie przyzwyczajenie bo "wszyscy tak robią" ;)
Do tego nie ma co pokazać, mikro stawki 0.03-0,05.

Wczoraj pozamykałem wszystko co miałem, a dziś rano wykombinowałem za bardzo. W koncu na kablu postawiłem 3 większe zlecenia,ale zasięg uniemożliwił mi kontrole pozycji.

Także 3 pozycje na kablu(L). Jeżeli przekroczy 1.4830 to będę uciekać z pozycji.

Ja zawsze twierdziłem, że nie ważne jaką dużą pozycją grasz, tylko jaki procent "wykręcisz" w ciągu 12 miesięcy. :wink: Ja wielokrotnie gram 0,01-0,1. A zdarzają się pozycje w okolicach 4 lotów w jednej transakcji. Życzę powodzenia.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Warto wtrącić, że miałem przerwę z rok od wykresów, i powoli się wdrażam ponownie. Dzisiaj powinienem ustawić kilka TP, czego nie zrobiłem.
W pracy podjąłem próbę zamknięcia połowy pozycji na kablu w okolicy 1.4938 niestety bezskutecznie. Bez zmiany sieci się nie obejdzie.
Mógł być relaks a tak muszę trochę pomyśleć. Moja wizja była, że kabel zamknie się powyżej 1.5000 no ale niestety.

Większe pozycje nie przysparzają mi problemu co mnie cieszy, natomiast zamiana prawie tysiaka w minus, tym bardziej, gdy chciałem pozamykać doprowadza mnie do lekkiej palpitacji. No ale...nie dziś to jutro.

Edka też szkoda. Ale dochodzę do wniosku, że nie ma co grać na jednej tylko parze danego dnia, bo czasem niektóre odstają od reszty, a niby skorelowane.

EDIT:
Z takimi sytuacjami mam problem jak jest na kablu. Widzę możliwość na S i na L. Na co sie zdecydować? czy lepiej odpuszczać i poczekać na jakieś potwierdzenie kierunku? Jeżeli Monthly na kablu się tak zamknie to możemy ostro polecieć w dół, tylko czy z funtem jest aż tak źle?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Dzień nazwałbym: Nie marudź, dobrze jest!

Nie wiem kto zagląda, ale mając zarobek z longa w takiej sytuacji jak ja, pod koniec dnia lekko marudzicie(?): "W sumie okazja na shorta całkiem całkiem" czy lepiej takie myśli od razu wywalić z głowy? Z jednej strony nie są to pozytywne myśli, ale z drugiej strony mogą przynieść korzyść, a kto wie czy to nie jest sytuacja na TP.
Podobnie sytuacja się ma jak patrzę na usdcad i usdjpy, bo biorę pod uwage korektę na USDCAD na 1k pips minimum, a jednak wykruszyłem się znacznie szybciej.

EDEK: -12, +62,
Kabel: +36, +48, +84, +50, +78, +20, +68

USDCAD i kabel w grze, tak z ciekawości...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Ten kabel co wziąleś elkę teraz, to wygląda na malowanie chorągiewki + jest pod linią trendu którą sam namalowałeś.
Raczej będą dalsze spadki, bo widać dolar się chce umacniać :).

A co do wyniku fajny - nie wiem czy planowana tak siatka była, ale raczej słaby by było jak by ci dołem poszli od razu.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Jak wspomniałem, trend spadkowy jest mocny, ale nie wydaje mi się, że chcieliby zamknąć monthly poniżej obecnego poziomu.
A jeżeli trafi w SL, nie zaboli. miałem dobrą serię, także wypłacam wszystko i przerzucę się chyba na funty. Zawsze zmniejszy to nieco kwotę.

ODPOWIEDZ