[GBP/JPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

maku9 pisze:Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań przed dalszymi wzrostami, czekamy tylko na wybicie z sesji azjatyckiej(tz. ja :wink:) Na D1 też wygląda, że po lecimy dalej w górę. Co myślicie?
wg. mojej analizy to możesz zobaczyć co najwyżej poziom 158 w tym tygodniu.

target > 150.5 , a później zobaczymy :lol:

Dodano po 3 minutach:
Kielki pisze:Dzis sporo waznych danych dla funta to roznie sie moze dziac :)
korelacja USD & JPY + dane z USA i UK mogą jedynie pomoc funtowi odnaleźć nowy dołek :wink:

Dodano po 10 minutach:
maku9 pisze:Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań przed dalszymi wzrostami, czekamy tylko na wybicie z sesji azjatyckiej(tz. ja :wink:) Na D1 też wygląda, że po lecimy dalej w górę. Co myślicie?

a co do Azji to mam nadzieje, że już niedługo pomoże mi zamknąć shorty na poziomie 155.5. a jak nie oni to nadzieja pozostanie w Londku :wink:

Dodano po 15 godzinach 17 minutach:
crocopip pisze:
maku9 pisze:Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań przed dalszymi wzrostami, czekamy tylko na wybicie z sesji azjatyckiej(tz. ja :wink:) Na D1 też wygląda, że po lecimy dalej w górę. Co myślicie?
wg. mojej analizy to możesz zobaczyć co najwyżej poziom 158 w tym tygodniu.

target > 150.5 , a później zobaczymy :lol:

Dodano po 3 minutach:
Kielki pisze:Dzis sporo waznych danych dla funta to roznie sie moze dziac :)
korelacja USD & JPY + dane z USA i UK mogą jedynie pomoc funtowi odnaleźć nowy dołek :wink:

Dodano po 10 minutach:
maku9 pisze:Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań przed dalszymi wzrostami, czekamy tylko na wybicie z sesji azjatyckiej(tz. ja :wink:) Na D1 też wygląda, że po lecimy dalej w górę. Co myślicie?

a co do Azji to mam nadzieje, że już niedługo pomoże mi zamknąć shorty na poziomie 155.5. a jak nie oni to nadzieja pozostanie w Londku :wink:


jeśli target 155.5 zostanie osiągnięty to cofniemy się na 157.5 a później pozostanie nam kolejny target odwiedzić na 153 i 150.5:)

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

Chęć osłabienia swoich walut wyrażają Norwegia, Australia, a nawet Wielka Brytania. We wtorek główny ekonomista Banku Anglii Spencer Dale powiedział, że słabszy funt sprawia, że brytyjskie aktywa stają się bardziej atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych, a kurs wymiany jest "kluczowym czynnikiem" wzrostu gospodarczego.
...tak więc ostrożnie, żeby nie było póxniej zdziwienia tak jak od dwóch dni dzieje się na parach z CHF.

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

Andreas.von.Shick pisze:
Chęć osłabienia swoich walut wyrażają Norwegia, Australia, a nawet Wielka Brytania. We wtorek główny ekonomista Banku Anglii Spencer Dale powiedział, że słabszy funt sprawia, że brytyjskie aktywa stają się bardziej atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych, a kurs wymiany jest "kluczowym czynnikiem" wzrostu gospodarczego.
...tak więc ostrożnie, żeby nie było póxniej zdziwienia tak jak od dwóch dni dzieje się na parach z CHF.
moim zdaniem wysoki kurs gbp pomóc może UK w rollowaniu ich długu.

ale mam nadzieje że na tą chwilę szczyty mamy za sobą i kierujemy się na południe.

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

jurnal gbp/jpy

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

zapraszam wszystkich do crocopip jurnal pod adresem http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=8474

w miarę na bieżąco postaram się zamieszczać tam analizy przedmiotowej pary.

pozdr

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

downtrend panowie i panie :D

wszystko zaczelo sie od odrzucenia strefy popytowej na stochRSI(prosze porownac wczesniejszy wykres na poprzendiej stronie)

Teraz czas przelamac glowne wsparcie w okolicy 152,70 gdzie przebiega fiboX 261.8% fali b oraz linia trendu wzrostowego flagi podazowej-"bear flag")
Prawdopodobnie stanie sie to gdy UJ zlamie wkoncu wsparcie w okolicy ~94,50 i poszybuje ponizej ~90 do dolnej linii klina co rownoznacznie oznacza test dolka na 87.70

Opis do dziennego wykresu geja

Na dziennym mielismy wybicie z kanalu(klina) spadkowego zapoczatkowanego w 2007r. Niestety - dla popytu - podroz zakonczyla sie na w okolicach ema 200
StochRSI wyraznie prowadzi na na poludnie nabierajac przy tym momentum(obecnie tanczy na ema100)
Jesli wszystko potoczy sie zgodnie z planem kurs powinien wyladowac w okolicach przeciecia bialej i zoltej linii do grudnia 2009, bylby to retest GLT kanalu spadkowego w fali piatej a takze niesamamowita okazja do kupna na dlugie lata z celem grubo powyzej 300(jeszcze go nie obliczylem) - carry trade.

Oczywiscie bedzie to wyboista droga. :D
Powodzenia.

PS mozliwa jeszcze jedna bardzo szybka fala wzrostowa w okolice 167 tzw konczaca.

Dodano po 5 godzinach 44 minutach:

Tutaj jeszcze dwa wykresy we wiekszej skali

Oto sila ema14 na wykresie miesiecznym (niebieska) = ema50(zielona) na tygodniowym
stochRSI odrzucenie na tygodniowym przy granicy bykow jest to rownoznaczne ze zatrzymaniem przewagi przez niedzwiedziadki (stochRSI wykres miesieczny).

Takze mysle ze juz raczej nie zobaczymy fali konczacej, w tym konkretnym przypadku oznaczaloby to wybicie powyzej ema14.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

Ts_A pisze:downtrend panowie i panie :D

wszystko zaczelo sie od odrzucenia strefy popytowej na stochRSI(prosze porownac wczesniejszy wykres na poprzendiej stronie)

Teraz czas przelamac glowne wsparcie w okolicy 152,70 gdzie przebiega fiboX 261.8% fali b oraz linia trendu wzrostowego flagi podazowej-"bear flag")
Prawdopodobnie stanie sie to gdy UJ zlamie wkoncu wsparcie w okolicy ~94,50 i poszybuje ponizej ~90 do dolnej linii klina co rownoznacznie oznacza test dolka na 87.70

Opis do dziennego wykresu geja

Na dziennym mielismy wybicie z kanalu(klina) spadkowego zapoczatkowanego w 2007r. Niestety - dla popytu - podroz zakonczyla sie na w okolicach ema 200
StochRSI wyraznie prowadzi na na poludnie nabierajac przy tym momentum(obecnie tanczy na ema100)
Jesli wszystko potoczy sie zgodnie z planem kurs powinien wyladowac w okolicach przeciecia bialej i zoltej linii do grudnia 2009, bylby to retest GLT kanalu spadkowego w fali piatej a takze niesamamowita okazja do kupna na dlugie lata z celem grubo powyzej 300(jeszcze go nie obliczylem) - carry trade.

Oczywiscie bedzie to wyboista droga. :D
Powodzenia.

PS mozliwa jeszcze jedna bardzo szybka fala wzrostowa w okolice 167 tzw konczaca.

Dodano po 5 godzinach 44 minutach:

Tutaj jeszcze dwa wykresy we wiekszej skali

Oto sila ema14 na wykresie miesiecznym (niebieska) = ema50(zielona) na tygodniowym
stochRSI odrzucenie na tygodniowym przy granicy bykow jest to rownoznaczne ze zatrzymaniem przewagi przez niedzwiedziadki (stochRSI wykres miesieczny).

Takze mysle ze juz raczej nie zobaczymy fali konczacej, w tym konkretnym przypadku oznaczaloby to wybicie powyzej ema14.

zgadza się bull party na rynku niedźwiedzia dobiega końca.
parę tygodni temu myślałem, tak samo jak i teraz i spotkało mnie niemiłe rozczarowanie dlatego dopuszczam do głosu również taką możliwość.
patrz. załącznik.
dla pewności poczekam aż weekly znajdzie się pod gannem.

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

ponownie zapraszam wielbicieli pary gbp/jpy do wspólnych analiz pod adresem forum który znajduje się w stopce :)

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Nawiazujac do mojego poprzedniego wykresu

poziom 261.8% nie zostal zdobyty wiec 170 jako cel ciagle w grze.
Duzo bedzie zalezec od newsow, narazie po przelamaniu 156 jedziemy do daily sma100 jesli w tym czasie jakis bank pojdzie z torbami (CIT, Colonial BancGroup ?)
to dwie cyfry jak w maslo.

Predzej czy pozniej 130 przyciagnie jak magnes, poniewaz jestem nastawiony niedzwiedzio wiec raczej wczesniej niz pozniej ale to tylko ja...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
archi2day
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2009, 21:34

pytanie trochę nie na miejscu ... ale może jednak ...

Nieprzeczytany post autor: archi2day »

Chłopaki i Dziewczyny jeśli takowe tu są.
Proszę o poradę, poszukuję mozliwości tradowania
GBP/JPY w mikrolotach koniecznie ma MT4
no i żeby broker nie był za bardzo "egzotyczy".

Oglądam, szukam, i wychodzi mi że tylko Alpari.

Z gory przepraszam ze ten post tak nie na miejscu, no ale gdzie szukac ludzi od GBP/JPY jak nie na tym temacie.

pozdrawiam

--------------------------
Life is brutal and full of zasadzkas[/code][/list]

RobertFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 29 sty 2009, 10:34

Nieprzeczytany post autor: RobertFx »

forex.com - polecam
Trąd jest twoim przyjacielem...

ODPOWIEDZ