TMS Brokers - Tak dla przestrogi

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
FXNewsTrader
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 21 cze 2011, 08:24

TMS Brokers - Tak dla przestrogi

Nieprzeczytany post autor: FXNewsTrader »

Tak dla przestrogi.... Miałem ciekawa historię z tym brokerem w 2011 r. Naraziła mnie ona na dodatkową stratę ok 3000 zł. A nie gram małym kapitałem ale kwotą ok. 200k zł.
Po prostu wyłączyli chamsko platformę na kilkanaście minut, w tym czasie kurs poszedł w przeciwną stronę w stosunku do mojej pozycji, pomimo, że miałem ustawione SL nie zadziałało ono, bo platforma nie działała, w między czasie kurs był także ponad moim SL, platforma nadal nie działała. W końcu strata się pogłębiła platforma wreszcie ruszyła i zamknęło mi pozycję po cenie przy jakiej ruszyła platforma.

Reklamacja nic nie dała - przekaz z niej był taki "Regulamin nam na to pozwała. Twój problem, nasze zyski."

Dodam, że u innych 2 borkerów gdzie mam także konta wszystko działało w miedzy czasie bardzo dobrze.

Chciałbym przez to przestrzec, zwłaszcza początkujących inwestorów aby trzymali się jak najdalej od tego brokera. Mają bardzo sprawny dział sprzedaży, którego tzw Dealerzy (zwykli sprzedawcy) dzwonią co kilka dni abyś otworzył u nich konto. Sprzedawcy nazywają się Opiekunami.
Mój kolego i szwagier otworzyli u nich konta demo i od tego czasu telefony się urywają. Widać, że polują głownie na mało doświadczone osoby, które naiwnie i nie znające rynku otworzą u nich rachunki.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Nie podoba mi się ten wpis, coś mi tu nie pasuje... Ale czego można się spodziewać po kimś, kto otwierając konto demo podaje prawdziwe dane, chociażby numer telefonu ;-)

FXNewsTrader
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 21 cze 2011, 08:24

Nieprzeczytany post autor: FXNewsTrader »

A mnie zastanawia jaki ma sens podawanie fałszywych danych.
Większość ludzi jednak działa w dobrej wierze. Pytanie tylko jak ktoś to wykorzysta.

Czy możesz sprecyzować co Tobie tu nie pasuje?
Napisałem to ponieważ jestem bardzo wyczulony na wszelkiego rodzaju zagrania poniżej pasa przez brokerów. A to wg mnie to ściemnianie na pełną skalę.
Od tego wydarzenia minęło też sporo czasu i robię to teraz aby nie być posądzonym o stronniczość.
Oczywiście zgodnie z zasadą marketingu, że 1 niezadowolony klient powie o tym 10 innym mówię o tym każdemu kto tylko wspomina, że chce otworzyć konto w TMS. A stracili już przez to min 2 klientów z łącznym depo 300k zł.
Są też uczciwi brokerzy ale nie zamierzam, żadnego reklamować.
Wirus pisze:Nie podoba mi się ten wpis, coś mi tu nie pasuje... Ale czego można się spodziewać po kimś, kto otwierając konto demo podaje prawdziwe dane, chociażby numer telefonu ;-)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

FXNewsTrader pisze:Po prostu wyłączyli chamsko platformę na kilkanaście minut, w tym czasie kurs poszedł w przeciwną stronę w stosunku do mojej pozycji, pomimo, że miałem ustawione SL nie zadziałało ono, bo platforma nie działała, w między czasie kurs był także ponad moim SL, platforma nadal nie działała. W końcu strata się pogłębiła platforma wreszcie ruszyła i zamknęło mi pozycję po cenie przy jakiej ruszyła platforma.

Reklamacja nic nie dała - przekaz z niej był taki "Regulamin nam na to pozwała. Twój problem, nasze zyski."
Prośba do zorientowanych,jeżeli mamy TP i SL na zleceniu to po wyłączeniu platformy może się zdarzyć co Kolega napisał...?
Jeżeli to prawda to będzie następny dowód ..że tylko rynki walutowe regulowane i prawdziwe ECN..
Mnie coś takiego nie spotkało więc nie czuję się aby wypowiadać w tym temacie.
Z drugiej strony nie takie jaja widziałem....
Może ktoś co się zna na regulaminach by nam to objaśnił czy to jest możliwe?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Ja mam rachunek GO4X w piątek zostałem z S na kablu i edku z ustawionym
TP dziś na otwarciu zlecenia zralizowały się po cenie otwarcia ale po chwili
została zabrana kasa a realizacja zlecen przestawiona na TP
Czy ktoś z uczestników forum miał taki przypadek
_________________
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

jeżeli są zlecenie złożone i ustawiony TP i SL to moim zdaniem nawet po wyłączeniu platformy zlecenia powinny być zrealizowane lub po złożeniu reklamacji powinna być uwzględniona.
Jeżeli broker może wyłączyć platformę i powiedzieć że za nic nie odpowiada to jest to oszustwo.
Na rynkach regulowanych lub ECN w takiej sytuacji gdy siadnie platforma to zlecenia wysłane na rynek są w arkuszu i nawet jak siadnie platforma to nie ma żadnego znaczenia ponieważ zlecenia są realizowane.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

FXNewsTrader
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 21 cze 2011, 08:24

Nieprzeczytany post autor: FXNewsTrader »

Tak działa ten broker..... Nie da Ci zarobić więcej niż sam sobie wyznaczyłeś. A zabierze Ci tyle ile się tylko da.

Złóż reklamację, na pewno napiszą Ci, że tak jest w regulaminie.

Na marginesie, przy braku gwarancji wykonania zleceń, otwarte zlecenie rynkowe przy luce powinna zamknąć się po cenie otwarcie.

Co do mojego przypadku nie miałbym żadnych zastrzeżeń do tego, gdyby to była faktycznie luka a nie celowe wyłączenie platformy z notowaniami przez brokera.
egon pisze:Ja mam rachunek GO4X w piątek zostałem z S na kablu i edku z ustawionym
TP dziś na otwarciu zlecenia zralizowały się po cenie otwarcia ale po chwili
została zabrana kasa a realizacja zlecen przestawiona na TP
Czy ktoś z uczestników forum miał taki przypadek
_________________

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

FXNewsTrader mógłbyś jakiś screen z tego zrobić?
Czy to było w czasie interwencji snb czy ważnych danych?
Bo opisujesz przypadek tak jakby to był chleb powszedni tam.
A przypuszczam sądząc po Twoim nicku że raczej mógł być powód ku temu.
W czasie danych mało który broker MM się nie wykłada i nie takie cuda się zdarzają.
Więc miło by było gdybyś zamiast samego czarnego pijaru podał jakieś szczegóły.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

zz pisze:jeżeli mamy TP i SL na zleceniu to po wyłączeniu platformy może się zdarzyć co Kolega napisał...?
TMS to inaczej Saxo Bank. Wszystkie zlecenia, zarowno sztywne SL czy nawet Trailing Stop dzialaja na ich serwerach wiec po wylaczeniu platformy powinny byc realizowane.
Chyba ze im serwery padly ale musza miec jakies zabezpieczenia.

Ja mam rachunek u nich od kilku lat i nigdy nie bylo problemow z egzekucja zlecen.
Co wiecej Saxo nie dziala jak czysty MM tylko zabezpiecza pozycje u swoich "partnerow" i zarabia na roznicach w spreadzie.
Przynajmniej tak jest na glownych parach i na polskich akcjach :)

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

bartek1916

Tylko że diabli wiedzą w jaki sposób GO4X zabezpiecza pozycje.

Przypuszczam ze działa na zasadzie MT4 MM - suma ekspozycji jest hedgowana przez Saxo.

ODPOWIEDZ